Personer med emneord «Kriminologi og rettssosiologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Kristian Andenæs Andenæs, Kristian Professor emeritus +47 93 09 95 05 kristian.andenas@jus.uio.no Velferdsrett, Minoriteter, Kriminologi og rettssosiologi, Rettsliggjøring, Flyktninger
Bilde av Helene Oppen Ingebrigtsen Gundhus Gundhus, Helene Oppen Ingebrigtsen Professor +47-22850119 h.o.i.gundhus@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, Sikkerhet
Bilde av Guri Larsen Larsen, Guri Professor emeritus guri.larsen@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi
Bilde av Kjersti Lohne Lohne, Kjersti Postdoktor +47-22850121 +47 97175846 kjersti.lohne@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, krig og konflikt, Rettsliggjøring, Straff, krigsforbrytelser, Kjønn, Overvåkning og personvern
Bilde av Thomas Mathiesen Mathiesen, Thomas Professor emeritus +47-22850116 thomas.mathiesen@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi
Bilde av Leif Petter Olaussen Olaussen, Leif Petter Professor emeritus l.p.olaussen@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi
Bilde av Knut-Erich Papendorf Papendorf, Knut-Erich Professor emeritus +47-92481727 k.e.papendorf@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi
Bilde av Marte Rua Rua, Marte Stipendiat +47-22850115 92685567 +47-92685567 marte.rua@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, Straff, Kriminalitet og avvik, Marginalisering
Bilde av Sveinung Sandberg Sandberg, Sveinung Professor +47-22850111 +47-92216331 sveinung.sandberg@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi
Bilde av May-Len Skilbrei Skilbrei, May-Len Instituttleder +47-22850110 m.l.skilbrei@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, Kjønn, Europarett, Marginalisering
Bilde av Peter Scharff Smith Smith, Peter Scharff Professor +47-22850158 p.s.smith@jus.uio.no Kriminologi og Rettssosiologi, Straff, Fengselstraff, Menneskerettigheter, Krigsforbrytelser
Bilde av Ragnhild Sollund Sollund, Ragnhild Professor +47-22850124 +47-92863397 ragnhild.sollund@jus.uio.no Rettsstaten, Kriminalitet og avvik, Marginalisering, Kjønn, Kriminologi og rettssosiologi