Personer med emneord «komparativ rett»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Mads Andenæs Andenæs, Mads Professor +47-22859382 46624550 +47 46624550 mads.andenas@jus.uio.no Europarett, Familie- og arverett, Forvaltningsrett, Internasjonal privatrett, Konkurranse, Komparativ rett, Markedsrett, Menneskerettigheter, Selskapsrett
Bilde av Daniel Arnesson Arnesson, Daniel Stipendiat +47-22859741 98065238 +47 980 65 238 daniel.arnesson@jus.uio.no Energirett, miljørett, naturressursrett, utviklingsrett, internasjonal rett, komparativ rett, rettssosiologi, utvikling, fornybar energi, energi, bærekraftig utvikling, miljø og klima, Sørafrika, India
Bilde av Stein Evju Evju, Stein Professor emeritus +47-22859325 stein.evju@jus.uio.no Arbeidsrett, Arbeidsrettsgruppen, Diskrimineringsrett, Europarett, Komparativ rett, Internasjonal privatrett, Menneskerettigheter
Bilde av Beate Fiskerstrand Fiskerstrand, Beate Stipendiat +47-22859633 beate.fiskerstrand@jus.uio.no Kontraktsrett, Formuerett, Erstatningsrett, Komparativ rett, Sjørett, Rettsøkonomi, Tredjemannsvern
Bilde av Erlend Eriksen Gjein Gjein, Erlend Eriksen Stipendiat +47 22859293 e.e.gjein@jus.uio.no Selskapsrett, Komparativ rett, corporate governance
Bilde av Harald Irgens-Jensen Irgens-Jensen, Harald Førsteamanuensis +47-22859357 hlirgens@jus.uio.no Immaterialrett, Kontraktsrett, Erstatningsrett, Avtalerett, Komparativ rett, Rettsinformatikk
Bilde av Johann Ruben Leiss Leiss, Johann Ruben Stipendiat +47 22859619 j.r.leiss@jus.uio.no Internasjonal rett, Komparativ rett, Rettssosiologi, Rettsteori, Internasjonal privatrett, Konstitusjonell rett, Europarett, Menneskerettigheter
Bilde av Alla  Pozdnakova Pozdnakova, Alla Professor (+ 47) 22 85 96 43 417 75 813 alla.pozdnakova@jus.uio.no EØS-rett, Folkerett, Havrett, Nordområdene, Komparativ rett