For ansatte UiO For ansatte Jus
print logo

Protokoll PFF møte 4.mai 2010

Protokoll fra møte 3/2010

Tid og sted: kl 14-16 Fakultetsværelset

Til stede: Kåre Lilleholt, Vidar Halvorsen, Inger- Johanne Sand, Maria Astrup Hjort, Erling Hjelmeng, Gørill Arnesen (sekretær)

 

Forfall: Mads Andenæs

Observatør: JSU

 

Sak A1

Godkjenning av protokoll fra forrige møte

Da protokollen ikke forelå til møtet, ble PFFs medlemmer bedt om å komme med kommentarer i ettertid.

Det har ikke kommet bemerkninger til protokollen.

Vedtak: protokollen godkjennes

 

Sak A2

Språk i utlysningstekster og bedømmelser

Vedtak 1: Utlysningstekstene skal være både på norsk og engelsk. Standardtekster på engelsk bestilles av Amesto hvis ikke administrasjonen har noe som har vært brukt før.  

Vedtak 2: I bedømmelsene skal omtalen av søkere som ikke behersker norsk, skrives på engelsk i slike tilfeller skal også konklusjonsavsnittet oversettes til engelsk. Dersom en stor andel av søkerne har skrevet søknadene på engelsk, kan bedømmelseskomiteen vurdere om hele bedømmelsen skal skrives på engelsk.

 

Sak A3

Fordeling av veiledningstimer mellom hoved- og medveileder

 

Vedtak: forslaget godkjennes 

 

Sak A4

Deltagelse på nasjonalt doktorgradsseminar

Kåre Lilleholt  og Vidar Halvorsen holder av datoene,  så får man se næremere på programmet når det foreligger.

 

Sak A5

Post-disputaseminarer

Sikre:

Erling Hjelmeng - Østerud

Kåre Lilleholt - Nuth

Hans Petter Graver- Mikelsen

Inger Johanne Sand - Ikdahl

 

Tentative/ generelle

Lee Bygrave - Liu

Erling Hjelmeng- Bjarte Thorson

Vidar Halvorsen tar ansvar for å lede eller finne noen til å lede seminarer på IKRS

Inger-Johanne Sand  tar ansvar for å lede eller finne noen til å lede seminarer på IOR

 

Sak A6

Veilederseminar

Alle i PFF oppfordres til å delta. Fastsatt dato 26.oktober

 

Sak A7

Godkjenning av B-seminarer

B-seminarene skal holde et høyt vitenskapelig nivå. De må begrunnes faglig og ha forelesere med forskningskompetanse. Det må foreligge litteraturliste og deltakerne må dokumentere deltakelse i henhold til reglene. PFF oppfordrer fagmiljøene til å opprette B-seminarer.

  

Sak A14

 Møte med Karl Henrik Flyum om skrveseminar 

Fastsatt dato 19.oktober

Viktig at også veiledere er inneforstått med metoden Flyum bruker og anbefaler kandidatene å bruke. Kanskje man kunne orientere om dette på det planlagte veilederseminaret?

 

 

Protokoll B-saker

Publisert 8. jun. 2010 10:14 - Sist endret 8. jun. 2010 11:14