Personer med emneord «Rettssosiologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Rune Ellefsen Ellefsen, Rune Stipendiat +47-22850128 rune.ellefsen@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Overvåkning og personvern, Sosiale bevegelser, Grønn kriminologi, Dyrevelferdslovgivning
Bilde av Kjersti Ericsson Ericsson, Kjersti Professor emeritus kjersti.ericsson@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Barn, Kjønn, Marginalisering
Bilde av Liv Finstad Finstad, Liv Professor emeritus +47-22850118 liv.finstad@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Diskriminering, Rettsstaten, Rettssystemet
Bilde av Katja Franko Franko, Katja Professor +47-22850127 katja.franko@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Overvåkning og personvern, EU, EØS og Europa, Etnisitet
Bilde av Hedda Giertsen Giertsen, Hedda Professor emeritus hedda.giertsen@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Straff, Kriminalitet og avvik, Marginalisering
Bilde av Vidar Halvorsen Halvorsen, Vidar Professor +47-22850107 48291902 vidar.halvorsen@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Straff, Rettssystemet, Rettshistorie og rettsfilosofi, Rettsstaten
Bilde av Ole Hammerslev Hammerslev, Ole Professor II ole.hammerslev@jus.uio.no Rettssosiologi
Bilde av Cecilie Høigård Høigård, Cecilie Professor emeritus cecilie.hoigard@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Kjønn, Straff, Marginalisering, Rettssystemet
Bilde av Per Ole Johansen Johansen, Per Ole Professor emeritus p.o.johansen@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Kriminalitet og avvik, Rettsstaten
Bilde av Kjersti Lohne Lohne, Kjersti Postdoktor +47-22850121 kjersti.lohne@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Rettssystemet, Overvåkning og personvern
Bilde av Heidi Mork Lomell Lomell, Heidi Mork Instituttleder +47-22850139 +47-97039629 h.m.lomell@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Kriminalitet og avvik, Overvåking og personvern, Rettsstaten
Bilde av Olaf Halvorsen Rønning Rønning, Olaf Halvorsen Stipendiat 97114331 (+47) 97114331 o.h.ronning@jus.uio.no Rettssosiologi, Rettssystemet, Menneskerettigheter, Rettshjelp, Sivilprosess
Bilde av Kristin Bergtora Sandvik Sandvik, Kristin Bergtora Professor +47-22850123 k.b.sandvik@jus.uio.no Rettssosiologi, Flyktninger, Humanitærrett, Kjønn, Legitimitet, Makt, Menneskerettigheter, Rettsliggjøring
Bilde av Thomas Ugelvik Ugelvik, Thomas Professor +47-22850218 thomas.ugelvik@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Etnisitet, EU, EØS og Europa, Rettsstaten, Straff