Personer med emneord «European Law»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Hanna Vik Furuseth Furuseth, Hanna Vik Doctoral Researcher (Leave 1.1. - 31.10.2022) +47-22859725 +47 47069887 h.v.furuseth@jus.uio.no labour law, European Law
Bilde av Synnøve Ugelvik Ugelvik, Synnøve Associate Professor 228529423 synnove.ugelvik@jus.uio.no Criminal Law, Criminal Procedural Law, Sociology of Law, European Law, Constitutional Law, Legal theory
Bilde av Johann Ruben Leiss Leiss, Johann Ruben Associate Professor II 00447824654 j.r.leiss@jus.uio.no Public International Law, International Dispute Settlement, International Courts and Tribunals, legal theory, Human Rights, Comparative Law, Private international law, Constitutional Law, European Law
Bilde av Beate Sjåfjell Sjåfjell, Beate Professor +47-95931283 b.k.sjafjell@jus.uio.no Company Law, European Law, environmental law, sustainability
Bilde av Stian Øby Johansen Johansen, Stian Øby Associate Professor – Centre for European Law (+47) 22 85 96 77 (+47) 934 622 03 s.o.johansen@jus.uio.no EU, European Law, Public International Law, Human Rights, International Organisations
Bilde av Jonas W. Myhre Myhre, Jonas W. Guest researcher +47 22 85 93 51 jonas.myhre@jus.uio.no European Law, Europe
Bilde av Jukka Tapio Mähönen Mähönen, Jukka Tapio Professor +47 22859534 +47 949 83 275 j.t.mahonen@jus.uio.no Company Law, securities law, accounting law, auditing law, Law and economics, European Law
Bilde av Johannes Hygen Meyer Meyer, Johannes Hygen Postdoctoral Fellow +47 22859733 j.h.meyer@jus.uio.no Tort Law, Contract Law, European Law, intellectual property, legal theory
Bilde av Tarjei Bekkedal Bekkedal, Tarjei Professor +47 22859601 tarjei.bekkedal@jus.uio.no European Law
Bilde av Alessandro Petti Petti, Alessandro Postdoctoral Fellow alessandro.petti@jus.uio.no European Law, Public International Law, comparative law, EU External Relations Law
Bilde av Siri Kildahl Venemyr Venemyr, Siri Kildahl Doctoral Research Fellow +47 22859774 s.k.venemyr@jus.uio.no Administrative Law, European Law
Bilde av Finn Arnesen Arnesen, Finn Head of Department +47 22859613 finn.arnesen@jus.uio.no European Law, Europe
Bilde av Ola Mestad Mestad, Ola Professor +47 22859376 +47 92881455 ola.mestad@jus.uio.no European Law, Europe, Nordic, Head of Institute
Bilde av Catherine Banet Banet, Catherine Professor +47 22859614 +47 970 73 844 catherine.banet@jus.uio.no Energy Law, Petroleum Law, Natural resources, EU Law, EEA law, environmental law, Nordic, European Law, State aids, Law of the Sea, climate change, renewable energy, CCS, crowdfunding