Personer med emneord «Biokjemi»

Navn Telefon E-post Emneord
Andersson, Karl Kristoffer Professor +47-22856625 k.k.andersson@ibv.uio.no Proteinstruktur, Livsvitenskap, Biokjemi, EPR spektroskopi, Metalloproteiner
Blomhoff, Heidi Kiil Professor +47-22851012 h.k.blomhoff@medisin.uio.no Cellebiologi, Biokjemi, Livsvitenskap
Bosnjak, Tatjana Stipendiat +47-42856542 tatjana.bosnjak@farmasi.uio.no ProTarg, Proteaser, Proteases, Legumain, Cysteinproteaser, Cysteine proteases, Farmakologi, Life Science, Farmasi, Molekylærbiologi, Cellebiologi, Cathepsiner, Cystatin, Legemidler, Biokjemi, Onkologi/kreft, Fysiologi
Collas, Philippe Professor +47-22851066 philippe.collas@medisin.uio.no Stamceller, Livsvitenskap, Biokjemi
Hammerstad, Marta Forsker +47-22859030 +47-41143942 (mob) marta.hammerstad@ibv.uio.no biokjemi, strukturbiologi
Hersleth, Hans-Petter Førstelektor +47-22854631 +47-41333126 (mob) h.p.hersleth@ibv.uio.no strukturbiologi, proteinstruktur, biokjemi, proteinkrystallografi, spektroskopi, diffraksjon, Livsvitenskap, synkrotron, USA
Johansen, Harald Thidemann Professor +47-22856595 91674070 (mob) 91674070 h.t.johansen@farmasi.uio.no Farmakologi, Biokjemi, Celle- og molekylærbiologi, Proteaser, Farmasi, Livsvitenskap - life science, Legemidler, Cathepsiner, Proteolytiske enzymer, Onkologi/kreft, Legumain, Cystatin, Fysiologi
Kristensen, Tom +47-22856629 tomk@ulrik.uio.no Biokjemi, Molekylærbiologi, Mikrobiologi, Genteknologi
Malecki, Jedrzej Mieczyslaw Forsker +47 99 47 91 07 j.m.malecki@ibv.uio.no Biokjemi, Molekylærbiologi
Nissen-Meyer, Jon +47-22857351 jon.nissen-meyer@ibv.uio.no Biokjemi, Mikrobiologi, Proteinstruktur
Prydz, Kristian Professor +47-22856753 kristian.prydz@ibv.uio.no Biokjemi, Glykoproteiner, Livsvitenskap, Cellebiologi, Intracellulær transport, Proteoglykaner, Golgiapparatet
Solberg, Rigmor Professor +47-22857514 +47-97739048 (mob) rigmor.solberg@farmasi.uio.no Farmakologi, Farmasi, Legemidler, Cellebiologi, Molekylærbiologi, Biokjemi, Livsvitenskap - Life Science, Aterosklerose, Kreft, Osteoporose, Proteaser, Proteolytiske enzymer, Proteolyse, Cysteinproteaser, Legumain, Cathepsiner, Cystatin
Spustová, Karolina Stipendiat +47-22840593 karolina.spustova@ncmm.uio.no Bioteknologirett, Biokjemi, Molekylærbiologi
Stenmark, Harald Alfred Professor +47-22781818 +4790608240 (mob) 906 08240 h.a.stenmark@medisin.uio.no Livsvitenskap, Kreftforskning, Biokjemi, biomedisin, kreftbiomedisin
Strozynski, Margarita Anna Senior forskn.tekn +47-22840519 m.a.strozynski@ibv.uio.no proteomikk, Biokjemi, Massespektrometri, Molekylærbiologi
Thiede, Bernd Gruppeleder +47-22840533 bernd.thiede@ibv.uio.no Massespektrometri, Biokjemi, Molekylærbiologi, Proteomikk