Personer med emneord «Geologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Aagaard, Per Professor emeritus +47-22856644 per.aagaard@geo.uio.no Geologi, Miljøgeologi, Geokjemi, CO2-lagring, Grunnvann, SUCCESS-FME
Alve, Elisabeth Professor +47-22857333 elisabeth.alve@geo.uio.no Geologi, Miljøgeologi, Mikropaleontologi, Stratigrafi, Bentiske foraminiferer
Andersen, Torgeir Bjørge Professor +47-22856415 +47-95120453 (mob) t.b.andersen@geo.uio.no Tektonikk, Geologi, Strukturgeologi
Andresen, Arild Professor emeritus +47-22856689 arild.andresen@geo.uio.no Geologi, Strukturgeologi, Tektonikk
Austrheim, Håkon Olaf +47-22856485 h.o.austrheim@geo.uio.no Geologi, Metamorf petrologi
Birkeland, Anne Førstelektor +47-22851797 anne.birkeland@nhm.uio.no Museumslektor, Geologi, Museumspedagogikk, Forskningsformidling, Utstillinger, Etter- og videreutdanning (EVU)
Bjørklund, Kjell Rasmus Professor emeritus +47-22851669 k.r.bjorklund@nhm.uio.no Taksonomi, Mikropaleontologi, Zoogeografi, Paleoøkologi, Miocen, Paleoseanografi, Radiolaria, Biostratigrafi, Pliocen, Stratigrafi, Holocen, Paleogen, Database for radiolarier, Eocen, Kvartær, Paleocen, Neogen, Oligocen, Pleistocen, Geologi
Bjørlykke, Knut Professor emeritus +47-22856668 +47-92250286 (mob) knut.bjorlykke@geo.uio.no Kompaksjon, Reservoargeologi, Petroleumsgeologi, Geologi, Diagenese
Braathen, Alvar Professor +47-22856664 alvar.braathen@geo.uio.no Geologi, Strukturgeologi, Grunnvann, Petroleumgeologi, CO2-lagring, SUCCESS-CEER
Castro, Nélia Overingeniør +47-22851641 +4740249840 (mob) nelia.castro@nhm.uio.no Geologi, petrografi
Corfu, Fernando Professor +47-22856680 fernando.corfu@geo.uio.no Mineralogi, Geokjemi, Isotop geologi, Geokronologi, Geologi
Dale, Barrie Professor emeritus barrie.dale@geo.uio.no Geologi, Miljøgeologi, Mikropaleontologi, Palynologi, Stratigrafi
Dypvik, Henning Professor +47-22856659 henning.dypvik@geo.uio.no Geologi, Sedimentologi, Nedslagskratre
Engelschiøn, Victoria Sjøholt Stipendiat +47-22851886 v.s.engelschion@nhm.uio.no Paleontologi, Geologi, Sedimentologi, Fossiler, Svalbard, Trias
Erambert, Muriel Marie Laure Senioringeniør +47-22856687 m.m.l.erambert@geo.uio.no Elektronmikrosonde, Metamorf petrologi, Geologi
Franeck, Franziska Stipendiat franziska.franeck@nhm.uio.no Geologi, Paleontologi
Friis, Henrik Førsteamanuensis +47-22851622 henrik.friis@nhm.uio.no Alkaline forekomster, Luminescens, Deskriptiv mineralogi, Geologi, Krystalkjemi, Krystallografi, Beryllium, Sjeldne jordarter (REE)
Gabrielsen, Roy Helge Professor emeritus +47-22856600 r.h.gabrielsen@geo.uio.no Geologi, Strukturgeologi, Tektonikk, Petroleumsgeologi, Bassenganalyse, CO2-lagring, Energi
Hammer, Øyvind Førsteamanuensis +47-22851658 oyvind.hammer@nhm.uio.no Geologi, Paleontologi, Stratigrafi, Paleoøkologi, Svalbard, Oslofeltet, Norsk sokkel, Kambrium, Ordovicium, Jura, Pleistocen, Holocen, Dataanalyse
Hansen, Bitten Bolvig Stipendiat b.b.hansen@nhm.uio.no Svalbard, Paleontologi, Cephalopoder, Koprolitter, Geologi, Trias
Hellevang, Helge Førsteamanuensis +47-22857026 helge.hellevang@geo.uio.no Mineral kinetikk, Geokjemi, Geologi, Gass-væske-mineral reaksjoner, CO2-lagring
Hess, Silvia Førstelektor +47-22854908 silvia.hess@geo.uio.no Geologi, Miljøgeologi, Mikropaleontologi, Stratigrafi, Bentiske foraminiferer
Hestmark, Geir Professor +47-22854581 geir.hestmark@ibv.uio.no Økologi, Evolusjon, Biodiversitet, Bevaringsbiologi, Sopp, Lav, Geologi, Vitenskapshistorie, Vitenskapsfilosofi
Jahren, Jens Professor +47-22856611 jens.jahren@geo.uio.no Geologi, Sedimentologi, Kompaksjon, Diagenese
Karlsen, Dag Arild Professor +47-22854147 +47-90034342 (mob) d.a.karlsen@geo.uio.no Geologi, Petroleumsgeologi, Organisk geokjemi, Petroleumssystemer
Kürschner, Wolfram Michael Professor +47-22856672 +4796010747 (mob) +47 96010747 w.m.kurschner@geo.uio.no Geologi, Palynologi, Stratigrafi, Mikropaleontologi
Mair, Karen Førsteamanuensis +47-22856048 karen.mair@geo.uio.no Geologi, Geomekanikk, Geofarer
Midtkandal, Ivar Førsteamanuensis +47-22854011 ivar.midtkandal@geo.uio.no Geologi, Tektonikk, Sekvensstrategrafi, Sedimentologi, Petroleumsgeologi, Planetærgeologi
Müller, Axel Professor +47-22851689 a.b.mueller@nhm.uio.no Geologi, Petrologi
Naguib, Nefissa Professor 22857560 91710778 (mob) +4791710778 nefissan@sai.uio.no Globalisering, historie, Identitet, Kjønn, Kultur/Natur, Geologi, Mat, Migrasjon, Humanitarismen, Middelhavet, Norge, Brasil
Nagy, Jenø Professor emeritus +47-22856648 jeno.nagy@geo.uio.no Geologi, Mikropaleontologi, Biostratigrafi, Foraminifer taxonomi, Paleoøkologi, Sekvensstrategrafi
Naidoo, Thanusha Senioringeniør thanusha.naidoo@geo.uio.no Geokronologi, XRD, Geologi, XRF, Geokjemi
Nakrem, Hans Arne Professor +47-22851732 +47-92463785 (mob) 92463785 h.a.nakrem@nhm.uio.no Svalbard, Bryozoer, Karbon, Paleontologi, Paleoøkologi, Jura, Silur, Paleontologiske samlinger, Ordovicium, Perm, Geologi, Stratigrafi, Conodonter, Paleontologiske databaser, Oslofeltet, Trias
Nystuen, Johan Petter Professor emeritus +47-22856665 nystuen@geo.uio.no Geologi, Sedimentologi, Petroleumsgeologi, Reservoargeologi, Sekvensstrategrafi
Osmond, Johnathon Stipendiat +47-93079265 johnathon.osmond@geo.uio.no Strukturgeologi, Geologi, Petroleum geology, CO2-lagring
Pozer, Edina Univ.bibliotekar +47 47057500 edina.pozer@geo.uio.no Geologi, Geokronologi
Riber, Lars Forsker lars.riber@geo.uio.no Geologi
Rosing-Schow, Nanna Stipendiat +47-22851735 nanna.rosing-schow@nhm.uio.no Mineralogi, Geologi
Schmid, Daniel Forsker +47-22856491 daniel.schmid@geo.uio.no Geologi, Strukturgeologi
Sundal, Anja Forsker +47-22856652 anja.sundal@geo.uio.no Geokjemi, Geologi, CO2-lagring
Sunde, Øyvind oyvind.sunde@nhm.uio.no Geologi, Mineralogi
Tsikalas, Filippos Professor II filippos.tsikalas@geo.uio.no Geofysikk, Geologi