Personer med emneord «Legemidler»

Navn Telefon E-post Emneord
Bergan, Stein Professor II +47-23071082 93266214 (mob) 93266214 stein.bergan@farmasi.uio.no Farmakologisk monitorering, TDM, Immunfarmakologi, Farmakogenetikk, Farmakokinetikk, Legemidler, Klinisk farmasi, Kliniske studier
Blix, Hege Salvesen Professor II +47-22840777 h.s.blix@farmasi.uio.no Klinisk farmasi, Legemidler, Legemiddelepidemiologi, Antibiotika, Antibiotikaresistens
Bosnjak, Tatjana Stipendiat +47-42856542 tatjana.bosnjak@farmasi.uio.no ProTarg, Proteaser, Proteases, Legumain, Cysteinproteaser, Cysteine proteases, Farmakologi, Life Science, Farmasi, Molekylærbiologi, Cellebiologi, Cathepsiner, Cystatin, Legemidler, Biokjemi, Onkologi/kreft, Fysiologi
Buer, Jonas Kure Postdoktor +47-22858262 +4740453367 (mob) j.k.buer@sai.uio.no Medisinsk antropologi, legemidler, sykdom, kunnskap
Gjelstad, Astrid Førsteamanuensis +47-22857558 astrid.gjelstad@farmasi.uio.no Livsvitenskap - life science, Mikroekstraksjon, Farmasi, Bioanalyse, Kjemi, Legemiddelanalyse, Prøveopparbeidelse, Legemidler
Gundersen, Lise-Lotte Professor +47-22857019 l.l.gundersen@kjemi.uio.no Organisk syntese, Kjemi, Legemidler, Heterosykler, Naturprodukter, Antibiotika, Organisk kjemi, Livsvitenskap
Halvorsen, Trine Grønhaug Førsteamanuensis +47-22855735 t.g.halvorsen@farmasi.uio.no Farmasi, Kjemi, Legemidler, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Peptidanalyse, Proteinanalyse, Prøveopparbeidelse, Massespektrometri, Væskekromatografi
Johansen, Harald Thidemann Professor +47-22856595 91674070 (mob) 91674070 h.t.johansen@farmasi.uio.no Farmakologi, Biokjemi, Celle- og molekylærbiologi, Proteaser, Farmasi, Livsvitenskap - life science, Legemidler, Cathepsiner, Proteolytiske enzymer, Onkologi/kreft, Legumain, Cystatin, Fysiologi
Kristensen, Solveig Prodekan, professor - forskning og likestilling +47 22854218 +47 40286574 (mob) solveig.kristensen@mn.uio.no Life science, Farmasi, Legemidler, Legemiddelteknologi, Legemiddelformulering, Legemiddelstabilitet, Lysstabilitet, Fotodynamisk terapi, Radiofarmasi, Nanoteknologi
Lunde, Ngoc Nguyen Postdoktor n.n.lunde@farmasi.uio.no Farmakologi, Celle- og molekylærbiologi, Legemidler, Farmasi, Onkologi/kreft, Proteaser, Proteolytiske enzymer, Cathepsiner, Legumain, Cystatin
Pedersen-Bjergaard, Stig Professor +47-22856576 stig.pedersen-bjergaard@farmasi.uio.no Farmasi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Prøveopparbeidelse, Mikroekstraksjon
Reubsaet, Léon Professor +4722856613 leonr@farmasi.uio.no Farmasi, Kjemi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Peptidanalyse, Proteinanalyse, Prøveopparbeidelse, Massespektrometri, Væskekromatografi
Rosvold, Elin Olaug Prodekan for medisinstudiet +47 93265327 (mob) e.o.rosvold@medisin.uio.no Utdanning, allmennmedisin, forskerskole, IKT i undervisning, legemidler, forskrivning, helseforskning
Solberg, Rigmor Professor +47-22857514 +47-97739048 (mob) rigmor.solberg@farmasi.uio.no Farmakologi, Farmasi, Legemidler, Cellebiologi, Molekylærbiologi, Biokjemi, Livsvitenskap - Life Science, Aterosklerose, Kreft, Osteoporose, Proteaser, Proteolytiske enzymer, Proteolyse, Cysteinproteaser, Legumain, Cathepsiner, Cystatin
Sredic, Bojana Avdelingsingeniør +47-22840559 bojana.sredic@ncmm.uio.no Laboratoriearbeid, Metal homeostasis, Legemidler, Sykdom
Subramani, Saranya Postdoktor +47-22845628 saranya.subramani@ncmm.uio.no Membrantransport, Metal homeostasis, Legemidler, Sykdom
Trønnes, Johanne Naper Stipendiat +47-22855571 j.n.tronnes@farmasi.uio.no Legemidler, svangerskap
Tønnesen, Hanne Hjorth Professor +47-22856593 h.h.tonnesen@farmasi.uio.no Legemiddelteknologi, Legemiddelstabilitet, Lysstabilitet, Fotodynamisk terapi, Nanoteknologi, Life science, Farmasi, Legemiddelformulering, Legemidler
Åsberg, Anders Professor II +47-22856559 anders.asberg@farmasi.uio.no Kliniske studier, Transportører, Populasjonsmodellering, Farmakokinetikk, Transplantasjon, Farmakologi, Legemiddelinteraksjoner, Legemidler