Personer med emneord «Litteraturvitenskap»

Navn Telefon E-post Emneord
Aukrust, Kjerstin Førsteamanuensis +47-22854364 +4797699488 kjerstin.aukrust@ilos.uio.no Fransk, Fransk litteratur, Fransk områdestudier, Fransk politikk, Fransk historie, Frankrike, Fransk kultur, Fransk samfunn, Sosiale bevegelser, Litteraturvitenskap, Litteratur, EU, Populisme, Høyreekstremisme, Renessansen, Barokken, Litteratur og kropp
Furuseth, Sissel Professor +47-22859153 + 47 92414651 sissel.furuseth@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturkritikk, Økokritikk, Digital humaniora, Retorikk, Litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, kognitiv poetikk
Grimstad, Knut Andreas Professor +47 22856794 +47 48126303 (mob) k.a.grimstad@ilos.uio.no Polsk, Polsk litteratur, Polsk kultur, Russisk kultur, Russisk litteratur, Sentral-Europa, Identitet og kultur, Litteraturvitenskap, Litterære oversettelsestudier, Media
Grønlie, Espen Stipendiat +47-22857123 +47-46534574 espen.gronlie@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturvitenskap, Oversettelse, Poesi
Izquierdo, Jose Maria Førstebibliotekar +47-22854749 j.m.izquierdo@ub.uio.no Bibliotek, Fleksibel læring, Spansk, Spania, IKT, Litteraturvitenskap, Språkvitenskap
Mose, Gitte Førsteamanuensis +47-22844006 gitte.mose@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Elektronisk litteratur, Økokritikk
Nyhus, Svein Henrik Universitetslektor +47-22858686 s.h.nyhus@ilos.uio.no Ibsen, resepsjonshistorie, digital humaniora, litteraturvitenskap
Schimanski, Johan Professor +47-22854314 johan.schimanski@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Litteraturvitenskap, Litteraturteori, Grenser, Nasjonal identitet, Postkolonialisme, Arktis, Walisisk litteratur, Science fiction, Litteraturmuseer, Migrasjonslitteratur, Innvandring, Forskningsadministrasjon
Søiland, Hedvig Bergem Vitenskapelig assistent 98698666 hedvigbs@student.ilos.uio.no Drama, Digital humaniora, Nordisk litteratur, Litteraturvitenskap
Uvsløkk, Geir Førsteamanuensis +47-22855363 geir.uvslokk@ilos.uio.no Fransk, Frankrike, Moderne fransk litteratur og filosofi, Selvbiografier, Kjønn og litteratur, Litteratur og perversjoner, Litteratur, Litteraturvitenskap, Områdestudier, Oversettelse
Zorgati, Ragnhild Johnsrud Førsteamanuensis +47-22856855 r.j.zorgati@ikos.uio.no Religionshistorie, Islam, Midtøsten, Nord-Afrika, Litteraturvitenskap, SIMS
Østenstad, Inger Førsteamanuensis +47-22858320 inger.ostenstad@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Litteraturvitenskap, Litterær diskurs, Økokritikk