Personer med emneord «Medieestetikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Blom, Ina Professor +47-22855366 ina.blom@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Avantgarde, Estetikk, Kunstteori, Kunst og teknologi, Medieestetikk, Mediearkeologi, Modernisme, Kunsthistorieforeleser
Brun, Elisabeth Stipendiat + 47 47654087 elisabeth.brun@media.uio.no Medieinnovasjon, Retorikk, Ideutvikling, Metodologi, Narrativ teori, Sjangerutvikling, Fotografi, Dokumentarfilm, TV, Medieestetikk
Bull, Synne Tollerud Stipendiat 40049366 (mob) +4740049366 s.t.bull@media.uio.no Medieestetikk, Mediearkeologi, Visuell kultur, Film- og videokunst, Kunsthistorie, Filmhistorie, Samtidskunst, Avantgarde, Kunst og teknologi.
Dahl, Hans Fredrik Professor Emeritus h.f.dahl@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mediehistorie, Medieestetikk, Medieteorier
Ervik, Andreas Nilsen Stipendiat 93042451 a.n.ervik@media.uio.no Medieøkologi, Sosiale medier, Medieestetikk, Populærkultur
Faldalen, Jon Inge Universitetslektor j.i.faldalen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieestetikk, Filmhistorie, Filmteori, Fjernsynsfiksjon
Fee, Annie postdoktor anna.fee@media.uio.no Filmhistorie, Stumfilm, Feministisk filmhistorie, Medieestetikk, Visuell kultur, Filmteori, Fransk kultur og samfunn, Fransk film, Amerikansk filmhistorie, cinefili
Hausken, Liv Professor +47-22850436 liv.hausken@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieestetikk, Fotografi, Vitenskaplige bilder, Tekstteori, Filmteori, Fjernsynsfiksjon
Hoel, Aurora Førsteamanuensis 90152598 aurora.hoel@media.uio.no Medievitenskap, medieestetikk, medieteknologi, operative bilder, visuell kultur, teknikkfilosofi
Krüger, Steffen Førstelektor +47-22850442 steffen.kruger@media.uio.no Screen Cultures, Sosiale medier, Medieestetikk
Moseng, Maria 45066171 maria.moseng@media.uio.no Medieestetikk, Populærkultur, Medieteknologi, Filmteori, Medier og etikk, Film TV og radio
Rustad, Gry Cecilie Postdoktor 95721279 g.c.rustad@media.uio.no Film, Tekstanalyse, Estetikk, Medieestetikk, Medieinnovasjon, TV
Rødje, Kjetil Førstelektor +47-22850460 +45 5222 1536 kjetil.rodje@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieestetikk, Filmteori, Filmhistorie, Mediebruk og mediepåvirkning, Affektteori, Vold og medier, Visuell kultur
Rønning, Helge Professor Emeritus +47-90023561 (mob) helge.ronning@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieestetikk, Ytringsfrihet og demokrati i mediene
Solum, Ove Professor +47-22850432 ove.solum@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Filmhistorie, Norsk film, Filmteori, Medieestetikk, Filmvitenskap
Østby, Joakim Johansen Førstelektor +47-22850464 +4799501298 (mob) j.j.ostby@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Dataspill, Populærkultur, Medieestetikk, Tekstanalyse, Kjønn og seksualitet