Personer med emneord «Medier og kommunikasjon»

Navn Telefon E-post Emneord
Allern, Sigurd Professor emeritus sigurd.allern@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Journalistikk, Politisk kommunikasjon
Archetti, Cristina Professor +47 22850463 cristina.archetti@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Politisk kommunikasjon, Journalistikk, Mediebruk og mediepåvirkning, Strategisk kommunikasjon, Sosiale medier, Medier og samfunn
Azam, Khalid Ezat Stipendiat 91180398 k.e.azam@media.uio.no Dataspill, Barn og unges mediebruk, Populærkultur, Medier og kommunikasjon
Dahl, Hans Fredrik Professor emeritus h.f.dahl@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mediehistorie, Medieestetikk, Medieteorier
Enli, Gunn Prodekan +47 22850435 gunn.enli@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Politisk kommunikasjon, Sosiale medier, Mediehistorie
Fagerjord, Anders Professor +47 22850411 anders.fagerjord@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Strømming, Konvergens, Sosiale medier, Mobile medier, Multimedia, Sjangerutvikling, Digitale sjangre, Semiotikk, Medieinnovasjon, Medieteknologi
Faldalen, Jon Inge Førsteamanuensis j.i.faldalen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieestetikk, Filmhistorie, Filmteori, Fjernsynsfiksjon
Grut, Ståle Bjørlykke Stipendiat s.b.grut@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieteknologi, Journalistikk, Internett, Sosiale medier, Facebook, Twitter
Hausken, Liv Professor +47 22850436 liv.hausken@media.uio.no Medieestetikk, Fotografi, Vitenskaplige bilder, Tekstteori, Filmteori, Fjernsynsfiksjon, Medier og kommunikasjon
Ihlen, Øyvind Professor +47 22850422 oyvind.ihlen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Journalistikk, Politisk kommunikasjon, Strategisk kommunikasjon, Retorikk
Khamlii, Anna Seniorkonsulent +47 22854247 anna.khamlii@hf.uio.no Økonomi, Økonomistyring, Ekstern finansiering, Budsjett, Regnskap, NFR, Medier og kommunikasjon
Liestøl, Gunnar Professor +47 22850439 +47 92462843 (mob) gunnar.liestol@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mobile medier, Genre Design, Utvidet virkelighet, Lokasjonsbasert medier, Retorikk, Augmented Reality, Virtual Reality
Lundby, Knut Professor emeritus (+47) 900 83 803 (mob) 900 83 803 knut.lundby at media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medier og religion, Ytringsfrihet og demokrati
Lüders, Marika Professor +47 22850415 +47 99525206 marika.luders@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Brukeropplevelser, HCI, Sosiale medier, Medieinnovasjon, Innovasjon, Teknologiutvikling
Rasmussen, Terje Professor +47 22850441 terje.rasmussen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Journalistikk, Politisk sosiologi, Internett, Samfunnsteori, Mediehistorie, Medieteknologi, Politisk kommunikasjon, Ytringsfrihet og demokrati
Rødje, Kjetil Førstelektor +47 22850460 +47 41397322 (mob) 41397322 kjetil.rodje@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieestetikk, Filmteori, Filmhistorie, Mediebruk og mediepåvirkning, Affektteori, Vold og medier, Visuell kultur
Rønning, Helge Professor emeritus +47-90023561 (mob) helge.ronning@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medieestetikk, Ytringsfrihet og demokrati i mediene
Skogerbø, Eli Professor +47 22850429 skogerbo@uio.no Medier og kommunikasjon, Politisk kommunikasjon, Sosiale medier, Medie- og kulturpolitikk og regulering, Ytringsfrihet og demokrati i mediene
Solum, Ove Professor +47 22850432 ove.solum@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Filmhistorie, Norsk film, Filmteori, Medieestetikk, Filmvitenskap
Staksrud, Elisabeth Professor 22850412 elisabeth.staksrud@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Barn og unges mediebruk, Medienes organisasjoner, Medie- og kulturpolitikk og regulering, Mobile medier, Sosiale medier, Ytringsfrihet og demokrati i mediene, Mediebruk og mediepåvirkning
Sundet, Vilde Schanke Forsker +47 91632127 (mob) 91632127 v.s.sundet@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mediebransjene, TV, Medieinnovasjon, Strømmetjenester, Populærkultur, Fans, Netflix, Sosiale medier, Medie- og kulturpolitikk, Globale plattformer
Syvertsen, Trine Professor +47 22841489 +47-9750 5843 trine.syvertsen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Mediebransjene, Mediehistorie, Populærkultur, Medie- og kulturpolitikk, TV, Digitale medier, Mediemotstand
Vermeulen, Timotheus Professor 22850416 timotheus.vermeulen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, TV, Film og filmteori, Estetisk teori, Kulturteori
Vranic, Anja Stipendiat 41499192 anja.vranic@media.uio.no Kjønn, Kjønnsroller, Identitet, Iscenesettelse, Feministiske teorier, Postfeministiske teorier, Politisk kommunikasjon, Retorikk, Medier og kommunikasjon, Minoriteter, Demokrati, Makt, Troverdighet, Tillit
Ytreberg, Espen Professor +47 22850421 espen.ytreberg@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Populærkultur, Medienes organisasjoner, Mediehistorie, Medie- og kommunikasjonsteori, Film TV og radio
Østby, Joakim Johansen Førstelektor +47 22850464 +47 99501298 j.j.ostby@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Dataspill, Populærkultur, Medieestetikk, Tekstanalyse, Kjønn og seksualitet