Personer med emneord «Menneskerettigheter»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Sander Stokke Stokke, Sander Studentstipendiat Stortinget 476 50 030 sander.stokke@stortinget.no Stortinget, EØS-rett, Menneskerettigheter, Statsrett, Strafferett og straffeprosess
Bilde av Jon-Christian Rynning Rynning, Jon-Christian Studentutreder i Høyesterett 97137766 j.c.rynning@student.jus.uio.no EU- og EØS-rett, Menneskerettigheter
Bilde av Asbjørn  Eide Eide, Asbjørn Emeritus 22 84 20 04 952 12 882 asbjorn.eide@nchr.uio.no Menneskerettigheter
Bilde av Lena Larsen Larsen, Lena Leder - Oslokoalisjonen for tros- og livssynsfrihet 22842045 91624823 lena.larsen@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Oslokoalisjonen, Tros- og livssynsfrihet
Bilde av Stener Ekern Ekern, Stener Emeritus +47 22842005 stener.ekern@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Politisk og juridisk antropologi, Kulturelt mangfold, Sør- og Mellomamerika, Urfolk
Bilde av Cathrine Kullgreen Kullgreen, Cathrine Førstekonsulent - permisjon. Nettredaktør, Arrangementer, Konferanser, Menneskerettigheter, Kontaktpunkt
Bilde av Kirsten Ketscher Ketscher, Kirsten Professor emerita +47-22850066 kirsten.ketscher@jus.uio.no kirsten.ketscher@jur.ku.dk Kvinnerett, Arbeidsrett, Menneskerettigheter, Velferdsrett
Bilde av Anne Hellum Hellum, Anne Professor +47 22850042 anne.hellum@jus.uio.no Diskriminerings- og likestillingsrett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Rettssosiologi, Rettsantropologi, Utviklingsrett
Bilde av Anine Kierulf Kierulf, Anine Førsteamanuensis +47 22859620 anine.kierulf@jus.uio.no Ytringsfrihet, Allmenn rettsteori, Menneskerettigheter, Konstitusjonell rett, Statsforfatningsrett, Strafferett
Bilde av Cecilia Marcela Bailliet Bailliet, Cecilia Marcela Professor +47 22850234 c.m.bailliet@jus.uio.no Folkerett, Menneskerettigheter, Flyktningerett, Fred, Counter-Terrorism
Bilde av Geir Ulfstein Ulfstein, Geir Professor +47 22859446 geir.ulfstein@jus.uio.no Folkerett, Miljørett, Internasjonale domstoler, Handel, Menneskerettigheter, Internasjonal handelsrett
Bilde av Ingunn Ikdahl Ikdahl, Ingunn Professor +47 22850046 ingunn.ikdahl@jus.uio.no Velferdsrett, Trygderett, Diskriminerings- og likestillingsrett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Folkerett, Utviklingsrett
Bilde av Christoffer Conrad Eriksen Eriksen, Christoffer Conrad Professor +47 22850258 c.c.eriksen@jus.uio.no Allmenn rettsteori, Statsforfatningsrett, Europarett, Rettskildelære, EU- og EØS-rett, Forvaltningsrett, Rettsfilosofi, Folkerett, Konstitusjonell rett, Menneskerettigheter
Bilde av Benedikte Moltumyr Høgberg Høgberg, Benedikte Moltumyr Professor +47 22859450 +47 91548792 b.m.hogberg@jus.uio.no Statsforfatningsrett, Forvaltningsrett, Menneskerettigheter, Rettskildelære
Bilde av Andreas Føllesdal Føllesdal, Andreas Professor andreas.follesdal@jus.uio.no Menneskerettigheter, Filosofi, Rettsteori, Demokrati, Legitimitet, Rettferdighet, EU, Internasjonale relasjoner, Globalisering, Næringslivsetikk
Bilde av Johan Vorland Wibye Wibye, Johan Vorland Universitetslektor +47 22859464 93642818 j.v.wibye@jus.uio.no Forvaltningsrett, Allmenn rettsteori, Europarett, Rettsfilosofi, Metodelære, Menneskerettigheter, Statsforfatningsrett
Bilde av Kjetil Mujezinovic Larsen Larsen, Kjetil Mujezinovic Professor +47 22842083 k.m.larsen@jus.uio.no Menneskerettigheter, internasjonal humanitærrett, folkerett, krig og konflikt, utlendingsrett
Bilde av Ida Gundersby Rognlien Rognlien, Ida Gundersby Postdoktor i.g.rognlien@jus.uio.no Fattigdom, Sammensatt diskriminering, Likestillings- og diskrimineringsrett, Menneskerettigheter, Velferdsrett, Trygderett, Sosialrett, Straffegjennomføringsrett
Bilde av Kristin Bergtora Sandvik Sandvik, Kristin Bergtora Professor +47 22850123 k.b.sandvik@jus.uio.no Rettssosiologi, Flyktninger, Humanitærrett, Kjønn, Legitimitet, Makt, Menneskerettigheter, Rettsliggjøring
Bilde av Peter Scharff Smith Smith, Peter Scharff Professor +47 22850158 p.s.smith@jus.uio.no Kriminologi og Rettssosiologi, Straff, Fengselstraff, Menneskerettigheter, Krigsforbrytelser
Bilde av Özlem Gürakar-Skribeland Gürakar-Skribeland, Özlem Postdoktor ozlem.gurakar-skribeland@jus.uio.no Migrasjonsrett, Menneskerettigheter, Flyktningrett, Folkerett, Tyrkia, utlendingsrett
Bilde av Maja Janmyr Janmyr, Maja Professor maja.janmyr@jus.uio.no Flyktninger, Menneskerettigheter, Folkerett, Rettssosiologi
Bilde av M Sanjeeb Hossain Hossain, M Sanjeeb Postdoktor m.s.hossain@jus.uio.no Menneskerettigheter, Migrasjonsrett
Bilde av Ole Kristian Fauchald Fauchald, Ole Kristian Professor +47 22850242 o.k.fauchald@jus.uio.no Folkerett, Miljørett, Menneskerettigheter, Internasjonal handelsrett, WTO, Internasjonal investeringsrett, Naturressursrett
Bilde av Tomas Midttun Tobiassen Tobiassen, Tomas Midttun Stipendiat +47 22850245 90585476 t.m.tobiassen@jus.uio.no Statsforfatningsrett, Rettskildelære, Forvaltningsrett, Rettsfilosofi, Konstitusjonell rett, Menneskerettigheter, Allmenn rettsteori, Rettsfilosofi