Personer med emneord «Menneskerettigheter»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Asbjørn  Eide Eide, Asbjørn Emeritus 22 84 20 04 952 12 882 asbjorn.eide@nchr.uio.no Menneskerettigheter
Bilde av Lena Larsen Larsen, Lena Leder - Oslokoalisjonen for tros- og livssynsfrihet 22842045 91624823 lena.larsen@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Oslokoalisjonen, Tros- og livssynsfrihet
Bilde av Malcolm Langford Langford, Malcolm Professor 9770 3339 malcolm.langford@jus.uio.no Menneskerettigheter, Konstitusjonell rett, Statsforfatningsrett, jus og teknologi
Bilde av Stein Evju Evju, Stein Professor emeritus +47-22859325 +47-90982695 stein.evju@jus.uio.no Arbeidsrett, Diskrimineringsrett, Europarett, Komparativ rett, Internasjonal privatrett, Menneskerettigheter
Bilde av Ingunn Ikdahl Ikdahl, Ingunn Professor 22850046 ingunn.ikdahl@jus.uio.no Velferdsrett, Trygderett, Diskriminerings- og likestillingsrett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Folkerett, Utviklingsrett
Bilde av Kirsten Ketscher Ketscher, Kirsten Professor emerita +47-22850066 kirsten.ketscher@jus.uio.no kirsten.ketscher@jur.ku.dk Kvinnerett, Arbeidsrett, Menneskerettigheter, Velferdsrett
Rognlien, Ida Gundersby Postdoktorstipendiat i.g.rognlien@jus.uio.no Fattigdom, Sammensatt diskriminering, Likestillings- og diskrimineringsrett, Menneskerettigheter, Velferdsrett, Trygderett, Sosialrett, Straffegjennomføringsrett
Bilde av Julie Aanensen Aanensen, Julie Rådgiver - Internasjonal Avdeling +47 45437354 j.v.aanensen@nchr.uio.no Menneskerettigheter, FN, Tros- og livssynsfrihet, Islam, Midtøsten, Myanmar
Bilde av Vibeke Blaker Strand Strand, Vibeke Blaker Forskningsdekan +47 22842092 +47 90204160 v.b.strand@jus.uio.no Diskriminerings- og likestillingsrett, Arbeidsrett, Menneskerettigheter, Kvinnerett, Statsrett, Velferdsrett
Bilde av Ole Kristian Fauchald Fauchald, Ole Kristian Professor +47 22850242 o.k.fauchald@jus.uio.no Folkerett, Miljørett, Menneskerettigheter, Internasjonal handelsrett, WTO, Internasjonal investeringsrett, Naturressursrett
Bilde av Aksel Tømte Tømte, Aksel Rådgiver +47 22842030 +4741259393 +47 99 10 99 54 aksel.tomte@nchr.uio.no Indonesia, menneskerettigheter, religionsfrihet, skogsforvaltning i Indonesia, transmigrasjon, menneskerettigheter og næringsliv, Naturressurser
Bilde av Elisabeth Perioli Bjørnstøl Bjørnstøl, Elisabeth Perioli Seniorrådgiver +47 22842074 e.p.bjornstol@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Likhet, Ikke-diskriminering, Nedsatt funksjonsevne, Kina
Bilde av Teis Daniel Kjelling Kjelling, Teis Daniel Kontorsjef +47 22842012 +47 90085116 t.d.kjelling@nchr.uio.no Adminstrativ ledelse, Personaladministrasjon, Økonomistyring, Organisasjonsutvikling, planarbeid, Menneskerettigheter, Budsjett
Bilde av Cathrine Kullgreen Kullgreen, Cathrine Førstekonsulent +47 22842001 +4741255879 cathrine.kullgreen@nchr.uio.no Nettredaktør, Arrangementer, Konferanser, Menneskerettigheter, Kontaktpunkt
Bilde av Cecilie Figenschou Bakke Bakke, Cecilie Figenschou Prosjektleder +47 22842018 c.f.bakke@nchr.uio.no Internasjonale relasjoner, FNs bærekraftsmål, Bistandssamarbeid, utdanningssamarbeid, FN, Menneskerettigheter, Kina, CSR
Bilde av Susanne Hendrika Flølo Flølo, Susanne Hendrika Rådgiver +47 22859345 +47 46611991 s.h.flolo@nchr.uio.no Law and Governance, Human Rights and Sustainable Development, Business and Human Rights, Menneskerettigheter
Bilde av Emma Charlotte Solheim Verngård Verngård, Emma Charlotte Solheim Rådgiver e.c.s.verngard@nchr.uio.no Administrasjon, Menneskerettigheter, Kommunikasjon, Nettpublisering
Bilde av Jan Erik Helgesen Helgesen, Jan Erik +47 22842037 j.e.helgesen@nchr.uio.no Menneskerettigheter
Bilde av Tore Lindholm Lindholm, Tore Professor emeritus +47 22842013 +47 45021737 tore.lindholm@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Tros- og livssynsfrihet
Bilde av Anna Maria Charlotta Lundberg Lundberg, Anna Maria Charlotta Førsteamanuensis +47 22842014 a.m.c.lundberg@nchr.uio.no Minoriteter, Kina, Menneskerettigheter, Minoritetsrettigheter
Bilde av Stener Ekern Ekern, Stener Professor +47 22842005 stener.ekern@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Politisk og juridisk antropologi, Kulturelt mangfold, Sør- og Mellomamerika, Urfolk
Bilde av Nils A Butenschøn Butenschøn, Nils A Professor emeritus +47 22842007 +47 90016143 +4790016143 n.a.butenschon@nchr.uio.no Menneskerettigheter, demokrati, statsutvikling, Midtøsten
Bilde av Yi Wang Wang, Yi Rådgiver +47 22842054 yi.wang@nchr.uio.no Likestilling, Kina, Menneskehandel., Prosjekt management, International samarbeid, Menneskerettigheter
Bilde av Gentian Zyberi Zyberi, Gentian Instituttleder +47 22842086 +47 909 740 86 gentian.zyberi@nchr.uio.no Menneskerettigheter, menneskerettigheter og konflikt, internasjonal humanitærrett, internasjonal strafferett, internasjonal rett.
Bilde av Jakob Elster Elster, Jakob Førsteamanuensis +47 22845530 jakob.elster@nchr.uio.no menneskerettigheter, etikk, politisk filosofi, bioetikk, forskningsetikk, autonomi