Personer med emneord «Populærmusikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Aasgaard, Reidar Professor +47 22854917 +47 99 73 66 49 reidar.aasgaard@ifikk.uio.no Idehistorie, Antikken, Religionshistorie, Teologi, Kristendom, Det nye testamentet, Oldkirken, Kulturhistorie, Oversettelse, Gresk, Latin, Populærmusikk, Bob Dylan, Augustin
Brøvig, Ragnhild Professor +47 22844409 +47 47625395 (mob) ragnhild.brovig@imv.uio.no Populærmusikk, Musikkteknologi, Samfunn og musikk, Medier og musikk, Musikkanalyse, teknologihistorie
Danielsen, Anne Professor, Senterleder RITMO +47 22 85 47 51 +47 482 14 002 (mob) anne.danielsen@imv.uio.no Populærmusikk, Afroamerikansk musikk, Rytme og groove, Musikkognisjon, Musikkanalyse, Musikkteknologi, Medier og musikk, Samfunn og musikk
Hagen, Per Ole Universitetslektor +47 90102590 p.o.hagen@imv.uio.no Populærmusikk, Musikkbransje, Musikkrettigheter
Hawkins, Stan Professor Emeritus +47 22 85 40 63 +47 984 14 159 (mob) e.s.hawkins@imv.uio.no Populærmusikk, Musikkanalyse, Samfunn og musikk, Medier og musikk, Performativity
Henriksen, Sverre Erik Førstelektor +47 22844424 90164778 s.e.henriksen@imv.uio.no Musikkproduksjon, Studioinnspilling, Miksing, Mastring, Musikkteknologi, Populærmusikk
Jacobsen, Eirik Stipendiat +4747275646 eirik.jacobsen@imv.uio.no Populærmusikk, Musikk og medier, Sjangerutvikling, Teknologi, Musikk og kulturforståelse
Kjus, Yngvar Førsteamanuensis +47-92084733 yngvar.kjus@imv.uio.no Populærmusikk, Musikkmedier, Musikkbransje, Mediert opplevelse, Teknologi, Kulturpolitikk
Kraugerud, Emil Postdoktor emil.kraugerud@imv.uio.no Populærmusikk, Musikkteknologi, Musikkproduksjon, Musikkanalyse
Layne, Louisa Olufsen Førstelektor +47 22840686 l.o.layne@ilos.uio.no Engelsk, Engelskspråklig litteratur, Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Harlem Renaissance, Karibia, Karibisk litteratur, Afroamerikansk litteratur, Black British writing, Estetikk, Populærmusikk, Lyrikk
Mangaoang, Áine Ryan Forsker +47 22854758 a.r.mangaoang@imv.uio.no Musikkvitenskap, Kulturhistorie, Media, Populærmusikk, Musikkhistorie, Musikk og medier, Ethnomusicology, Nordic
Meyn, Tracee Lynnette Universitetslektor 99699060 t.l.meyn@imv.uio.no Musikkvitenskap, Jazz, Populærmusikk, Amerikansk musikk
Oddekalv, Kjell Andreas Stipendiat 95761557 k.a.oddekalv@imv.uio.no Musikkanalyse, Populærmusikk, Musikkognisjon, Microtiming, Musikkvitenskap
Ruud, Even +47 22854752 even.ruud@imv.uio.no Musikkvitenskap, Populærmusikk, Musikkterapi, Musikkpsykologi, Musikkpedagogikk, Musikk og kulturforståelse
Sandvik, Bjørnar Stipendiat 48092258 bjornar.sandvik@imv.uio.no Populærmusikk, Musikkteknologi, Teknologihistorie, Musikkanalyse
Stephens, Randall James Professor +47 22856720 r.j.stephens@ilos.uio.no Amerikanske studier, Amerikansk sosialhistorie, USA, Engelsk, Politisk historie, Religion og politikk, Miljøhistorie, Miljøhumaniora, Religionshistorie, Populærmusikk, Populærkultur, Britiske studier
Tomren, Ingvild Stipendiat +47 91863021 ingvild.tomren@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Egypt, Populærkultur, Populærmusikk
Weisethaunet, Hans Professor +47 22854787 hans.weisethaunet@imv.uio.no Musikkvitenskap, Musikkantropologi, Musikksosiologi, Populærmusikk, Musikkhistorie, Musikkjournalistikkk, Ethnomusicology, Jazz, Medier og musikk, Samfunn og musikk
Zeiner-Henriksen, Hans T. Førsteamanuensis +47 22 85 48 57 +47 480 59 723 (mob) h.t.zeiner-henriksen@imv.uio.no Musikkvitenskap, Populærmusikk, Musikkproduksjon, Nyere musikkhistorie, Rytmeforskning, Musikk og emosjoner