Personer med emneord «Rettssosiologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Arnesson, Daniel +47-22859741 98065238 (mob) +47 980 65 238 daniel.arnesson@jus.uio.no utviklingsrett, komparativ rett, naturressursrett, internasjonal rett, Sørafrika, rettssosiologi, utvikling, India, energi, Energirett, miljørett, bærekraftig utvikling, miljø og klima, fornybar energi
Ellefsen, Rune Postdoktor +47 22850128 +47 46799669 (mob) 46799669 rune.ellefsen@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Sosiale bevegelser, Strafferett og straffeprosess
Ericsson, Kjersti Professor emeritus kjersti.ericsson@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Kjønn, Marginalisering, Barn
Finstad, Liv Professor emeritus +47-22850118 liv.finstad@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Diskriminering, Rettsstaten, Rettssystemet
Franko, Katja Professor +47-22850127 katja.franko@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Overvåkning og personvern, EU, EØS og Europa, Etnisitet
Giertsen, Hedda Professor emeritus hedda.giertsen@jus.uio.no Marginalisering, Rettssosiologi, Kriminologi, Straff, Kriminalitet og avvik
Halvorsen, Vidar Professor +47-22850107 48291902 (mob) vidar.halvorsen@jus.uio.no Rettssystemet, Rettssosiologi, Kriminologi, Rettsstaten, Rettshistorie og rettsfilosofi, Straff
Hellum, Anne Professor +47-22850042 anne.hellum@jus.uio.no Diskriminerings- og likestillingsrett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Rettssosiologi, Rettsantropologi, Utviklingsrett
Hennum, Ragnhild Helene Professor +47-22859612 +47-97022147 (mob) r.h.hennum@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Rettssosiologi, Barnerett
Høigård, Cecilie Professor emeritus cecilie.hoigard@jus.uio.no Rettssosiologi, Straff, Kjønn, Kriminologi, Marginalisering, Rettssystemet
Johansen, Per Ole Professor emeritus p.o.johansen@jus.uio.no Rettssosiologi, Kriminalitet og avvik, Rettsstaten, Kriminologi
Johnsen, Jon T. Professor emeritus +47 22859424 +47 41471847 (mob) j.t.johnsen@jus.uio.no Rettshjelp, Rettssosiologi, Strafferett og straffeprosessdomstoler
Laugerud, Solveig Universitetsstipendiat solveig.laugerud@stk.uio.no Rettssosiologi, Kjønn, Kjønnsforskning, Seksualitet, Vold, Maskuliniteter
Lomell, Heidi Mork Professor +47-22850139 +47-97039629 (mob) h.m.lomell@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Kriminalitet og avvik, Overvåking og personvern, Sikkerhet
Nordrum, Jon Christian F. Førsteamanuensis +47 22859419 97089580 (mob) 97089580 j.c.nordrum@jus.uio.no Lovgivningslære, legisprudens, klarspråk, lovspråk, rettssosiologi, forvaltningsrett, regelteknikk, regelforenkling, folkerett, miljørett, utdanningsrett
Parslow, Joakim Førsteamanuensis +47-22844589 joakim.parslow@ikos.uio.no Samfunn og politikk, Midtøsten, Tyrkia, Rettssosiologi, Idehistorie, SIMS
Sand, Inger Johanne Instituttleder +47-22850213 i.j.sand@jus.uio.no Forvaltningsrett, Konstitusjonell rett, Rettssosiologi, Rettsteori
Sandvik, Kristin Bergtora Professor +47-22850123 k.b.sandvik@jus.uio.no Rettssosiologi, Flyktninger, Humanitærrett, Kjønn, Legitimitet, Makt, Menneskerettigheter, Rettsliggjøring
Stridbeck, Ulf Professor +47-22859405 ulf.stridbeck@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Rettspsykologi, Rettssosiologi
Ugelvik, Synnøve Førsteamanuensis I permisjon synnove.ugelvik@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Politirett, Statsrett, Rettssosiologi