Personer med emneord «Rettssosiologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Per Ole Johansen Johansen, Per Ole Professor em. p.o.johansen@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Kriminalitet og avvik, Rettsstaten
Bilde av Kjersti Ericsson Ericsson, Kjersti Professor em. kjersti.ericsson@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Barn, Kjønn, Marginalisering
Bilde av Hedda  Giertsen Giertsen, Hedda Professor em. hedda.giertsen@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Straff, Kriminalitet og avvik, Marginalisering
Bilde av Cecilie  Høigård Høigård, Cecilie Professor em. cecilie.hoigard@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Kjønn, Straff, Marginalisering, Rettssystemet
Bilde av Vidar Halvorsen Halvorsen, Vidar Professor em. Kriminologi, Rettssosiologi, Straff, Rettssystemet, Rettshistorie og rettsfilosofi, Rettsstaten
Bilde av Johann Ruben Leiss Leiss, Johann Ruben Førsteamanuensis II 00447824654 j.r.leiss@jus.uio.no Internasjonal rett, Komparativ rett, Rettssosiologi, Rettsteori, Internasjonal privatrett, Konstitusjonell rett, Europarett, Menneskerettigheter
Bilde av Ulf Stridbeck Stridbeck, Ulf Professor emeritus +47 22859405 ulf.stridbeck@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Rettspsykologi, Rettssosiologi
Bilde av Liv  Finstad Finstad, Liv Professor em. liv.finstad@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Diskriminering, Rettsstaten, Rettssystemet
Bilde av Katja Franko Franko, Katja Professor +47 22850127 +47 90776405 katja.franko@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Overvåkning og personvern, EU, EØS og Europa, Etnisitet
Bilde av Sveinung Sandberg Sandberg, Sveinung Professor +47 22850111 +47 92216331 sveinung.sandberg@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi
Bilde av Kristin Bergtora Sandvik Sandvik, Kristin Bergtora Professor +47 22850123 k.b.sandvik@jus.uio.no Rettssosiologi, Flyktninger, Humanitærrett, Kjønn, Legitimitet, Makt, Menneskerettigheter, Rettsliggjøring
Bilde av Maja Janmyr Janmyr, Maja Professor maja.janmyr@jus.uio.no Flyktninger, Menneskerettigheter, Folkerett, Rettssosiologi
Bilde av Anne Hellum Hellum, Anne Professor +47 22850042 anne.hellum@jus.uio.no Diskriminerings- og likestillingsrett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Rettssosiologi, Rettsantropologi, Utviklingsrett
Bilde av Inger Johanne Sand Sand, Inger Johanne Professor +47 22850213 i.j.sand@jus.uio.no Forvaltningsrett, Konstitusjonell rett, Rettssosiologi, Rettsteori, Statsforfatningsrett
Bilde av Jon Christian Fløysvik Nordrum Nordrum, Jon Christian Fløysvik Førsteamanuensis +47 22859419 97089580 j.c.f.nordrum@jus.uio.no Lovgivningslære, legisprudens, klarspråk, lovspråk, rettssosiologi, forvaltningsrett, regelteknikk, regelforenkling, folkerett, miljørett, utdanningsrett
Bilde av Kristin Skjørten Skjørten, Kristin Professor +47 22850231 +47 90412960 krskjor@jus.uio.no Barnerett, Kriminologi, Rettssosiologi
Bilde av Ragnhild Helene Hennum Hennum, Ragnhild Helene Dekan +47 22859612 +47 97022147 r.h.hennum@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Rettssosiologi, Barnerett
Bilde av Synnøve Ugelvik Ugelvik, Synnøve Førsteamanuensis +47 22859423 synnove.ugelvik@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Politirett, Statsrett, Rettssosiologi
Bilde av Rune Ellefsen Ellefsen, Rune Postdoktor +47 22850128 +47 46799669 46799669 rune.ellefsen@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Sosiale bevegelser, Strafferett og straffeprosess