Personer med emneord «Solfysikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bakke, Helle Stipendiat helle.bakke@astro.uio.no Solfysikk, Solens korona, Solens kromosfære, Simuleringer, Observasjoner
Bose, Souvik Stipendiat +47-22856641 souvik.bose@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, SST, IRIS, Solar Chromosphere, Solar Physics
Carlsson, Mats Professor +47-22856536 mats.carlsson@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, Observasjoner, Simulering, Beregningsintensiv astrofysikk, Solens kromosfære, IRIS
De Pontieu, Bart Walter Professor II b.w.de.pontieu@astro.uio.no Solfysikk, Astronomi og astrofysikk
Engvold, Oddbjørn Professor emeritus +47-22856521 47651414 (mob) +47 47651414 oddbjorn.engvold@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Fredvik, Terje Senioringeniør +47-22856508 99705109 terje.fredvik@astro.uio.no Programmering, SPICE, Solar Orbiter, IT-støtte til forskning, Mac, Brukerstøtte, Lokal-IT, Hinode, IRIS, Rombaserte observasjoner, Japan, USA, Spania, Frankrike, England, Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Frogner, Lars Stipendiat lars.frogner@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, Simuleringer, Beregningsintensiv astrofysikk
Froment, Clara Forsker clara.froment@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, Observations, Coronal loops, Coronal rain, Swedish Solar Telescope (SST), IRIS
Gudiksen, Boris Vilhelm Professor +47-22857007 b.v.gudiksen@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Hansteen, Viggo Professor +47-22856120 viggo.hansteen@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Haugan, Stein Vidar Hagfors Senioringeniør +47-22856507 +47-40467343 (mob) s.v.h.haugan@astro.uio.no Databaser, IRIS, Euclid, Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, Hinode
Jafarzadeh, Shahin Forsker +47-22856504 shahin.jafarzadeh@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, Observasjoner, Solteleskopet SST, IRIS, ALMA, SUNRISE
Joshi, Jayant Postdoktor jayant.joshi@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Karlsen, Benedikte Fagerli Seniorkonsulent +47-22844453 b.f.karlsen@astro.uio.no Kontorstøtte, Senterkoordinator, Administrasjon, Senterkoordinator, Solfysikk, Rosseland, RoCS
Kjeldseth-Moe, Olav Professor emeritus +47-22856510 olav.kjeldseth-moe@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Leer, Egil Professor emeritus egil.leer@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Nóbrega Siverio, Daniel Elias Postdoktor d.e.n.siverio@astro.uio.no Solfysikk, Astronomi og astrofysikk
Pereira, Tiago Førsteamanuensis +47-22855008 tiago.pereira@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, China, India, USA
Popovas, Andrius Postdoktor andrius.popovas@astro.uio.no Astrofysikk, HPC, Hydrodynamics, Beregningsintensiv astrofysikk, Solfysikk
Rouppe van der Voort, Luc Professor +47-22857528 l.r.van.der.voort@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, Observasjoner, Solens kromosfære, Solflekker, Solteleskopet SST, IRIS, Hinode
Szydlarski, Mikolaj Senioringeniør +47-22856087 +33 643 494 898 mikolaj.szydlarski@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, HPC
Trulsen, Jan Karsten Professor emeritus +47-22856540 j.k.trulsen@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Wedemeyer, Sven Førsteamanuensis +47-22856520 sven.wedemeyer@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, Atacama Large Millimeter/submillimeter Array (ALMA), Solens kromosfære, Simulering, Stjerner, Extrasolar Planets, Nordisk Optisk Teleskop
Wiesmann, Martin Overingeniør +47-22857087 martin.wiesmann@astro.uio.no IRIS, Euclid, Programmering, Solfysikk, Astronomi og astrofysikk