Personer med emneord «Språkhistorie»

Navn Telefon E-post Emneord
Aurora, Federico Univ.bibliotekar +47 22845533 federico.aurora@ub.uio.no Bibliotek, Gresk, Latin, Italiensk, Språkvitenskap, Lingvistikk, Språkhistorie, Dialekter, Papyrologi, Digital humaniora, Korpuslingvistikk
Bech, Kristin Professor +47 22857119 kristin.bech@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Lingvistikk, Språkhistorie, Eldre engelsk, Gammelengelsk, Middelengelsk, Tidlig moderne engelsk, Informasjonsstruktur, Lingvistikk, Korpuslingvistikk, Syntaks, Ordstilling, Nominalfraser, Germanske språk, Formidling
Brendemoen, Bernt Professor emeritus bernt.brendemoen@ikos.uio.no Tyrkisk, Pamuk, Azerbaydjansk, Språkmøter, Språkhistorie, Midtøsten, SIMS
Enger, Hans-Olav Professor +47 22856092 h.o.enger@iln.uio.no Språkvitenskap, Nordisk språk, Grammatikk, Språkhistorie, Norsk språk
Engesland, Nicolai Egjar Stipendiat 94 81 15 32 n.e.engesland@iln.uio.no Irsk filologi, Norrøn filologi, Middelalderstudier, Språkhistorie, Doktorgradsstipendiat
Faarlund, Jan Terje Professor emeritus 47828001 (mob) j.t.faarlund@iln.uio.no Språkhistorie, Språkvitenskap, Språktypologi, Lingvistikk, Grammatikk, Nordisk språk, Norsk språk, Indianarspråk
Kleivane, Elise Førsteamanuensis i skriftkyndighet +47 22 85 71 15 + 47 917 84 239 elise.kleivane@iln.uio.no Nordisk kultur og historie, Norrønt, Sagaer, Religiøse tekster, Runer, Vikinger, Edisjonsfilologi, Norrøn religion, Språkhistorie, Litteraturhistorie, Translation Studies, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Middelalderstudier, Epigrafikk, Bokstavinnskrifter, Runologi, Innskrifter
Nilsen, Christine Meklenborg Professor og instituttleder +47-22857338 +47-90720200 (mob) +47-90720200 c.m.nilsen@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Gammelfransk, Lingvistikk, Språkhistorie, Ordstilling, Klitika, Verbplassering, V2, Syntaks, Diakron lingvistikk, Generativ lingvistikk, Lingvistisk kartografi, Kontrastiv lingvistikk, Topikalisering
Prell, Heinz-Peter Professor +47 22856903 h.p.prell@ilos.uio.no Tysk språk, Tysk, Tidlig nyhøytysk, Språkhistorie, Moderne tysk, Middelhøytysk, Syntaks, Orddannelse
Põldvere, Nele Postdoktor nele.poldvere@ilos.uio.no Engelsk språk, Muntlig kommunikasjon, Korpuslingvistikk, Kognitiv lingvistikk, Språkhistorie, Pragmatikk, Metaforer
Røyneland, Unn Professor, Nestleiar ved MultiLing +47-22844037 +47-93831064 (mob) unn.royneland@iln.uio.no Språkvitenskap, Norsk språk, Nordisk språk, Sosiolingvistikk, Dialektologi, Språkhistorie, Nynorsk skriftkultur, Språknormering, Fleirspråklegheit
Thaisen, Jacob Førsteamanuensis +47 22845882 jacob.thaisen@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Språkhistorie, Skriftsystem, Dialektologi, Sosiolingvistikk, Håndskriftskultur, Datalingvistikk, Middelalderen
Torp, Arne Professor emeritus +4799308790 (mob) 99308790 arne.torp@iln.uio.no Nordisk språk, Norskfaget, Norsk språk, Språkvitenskap, Sosiolingvistikk, Språkhistorie, Skandinaviske dialektar
Vikør, Lars Sigurdsson professor emeritus +47 41 52 68 36 l.s.vikor@iln.uio.no Norsk språk, Nordgermanske språk, Nynorsk, Leksikografi, Språkhistorie, Språkplanlegging, Indonesisk