Personer med emneord «Tysk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bjerkaker, Stein Stølen Førstekonsulent +47-22855073 s.s.bjerkaker@ilos.uio.no eksamen, studieadministrasjon, studier, eksamenskonsulent, italiensk, russisk, tsjekkisk, polsk, tysk, nederlandsk, FS, Inspera
Doetjes, Gerke Førsteamanuensis +47-22844851 gerke.doetjes@ils.uio.no Fremmedspråk, Fremmedspråkdidaktikk, Tysk
Hansen, Cathrine Fabricius Professor em. c.f.hansen@ilos.uio.no Tysk, Tysk grammatikk, Semantikk, Kontrastiv lingvistikk
Lingscheid, Claudia Førstelektor +47-22856873 claudia.lingscheid@ilos.uio.no Tysk, Tysk litteratur, Tysk språk, middelalderhåndskrifter, Middelalderstudier, Edisjonsfilologi, Litteratur
Ophaug, Wencke Førsteamanuensis +47-22856872 91371982 wencke.ophaug@ilos.uio.no tysk, moderne tysk språk, tysk grammatikk, tysk fonetikk, fonetikk/fonologi, akustisk fonetikk, sangfonetikk
Pedersen, Henrik Keyser Førstebibliotekar +47-22856905 h.k.pedersen@ub.uio.no Bibliotek, Tysk, Nederlandsk, Filosofi, Idéhistorie, EndNote, Bibliografisk arbeid
Pitz, Anneliese Pauline Førsteamanuensis +47-22855975 +47-48115643 a.p.pitz@ilos.uio.no Tysk, Tysk språk, Syntaks, Oversettelse
Prell, Heinz-Peter Professor +47-22856903 h.p.prell@ilos.uio.no Tysk språk, Tysk, Tidlig nyhøytysk, Språkhistorie, Moderne tysk, Middelhøytysk, Syntaks, Orddannelse
Sirges, Thomas Professor +47-22855900 thomas.sirges@ilos.uio.no Tysk, Tyskland, Tysk kultur, Tysk politikk
Zandjani, Nina nina.zandjani@ilos.uio.no Oversettelse, Oversettelsestudier, Tysk, Tysk litteratur, Midtøsten