Personer med emneord «Ungdom»

Navn Telefon E-post Emneord
Berger, Eirik Jerven Stipendiat +47 90031048 e.j.berger@sosgeo.uio.no Avvik kriminalitet og rus, ungdom, Subkultur, Sosial ulikhet, Marginalisering.
Frøyland, Lars Roar Ph.d.-kandidat 91310076 lrfroy@oslomet.no Vold, ungdom, Kvantitativ metode
Hansen, Maria Louise Universitetstipendiat 22858946 maria.hansen@stk.uio.no Seksualitet, Voldtekt, Kjønn, Ungdom
Johansson, Joel Stipendiat joel.johansson@ifikk.uio.no Idehistorie, Følelseshistorie, National identity, Kulturarv, Identitet, Byhistorie, Landbrukshistorie, Ungdom
Liu, Fengshu Professor +47 22856163 fengshu.liu@iped.uio.no kvalitative metoder, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Identitetprosesser og læring, Kjønnsforskning, Danning, Kjønn, Kina, Pedagogikk, Moderne oppvekst, Norge, Ungdom, Generasjon
Nielsen, Harriet Bjerrum Professor Emerita +47-22858942 +47-92667801 (mob) h.b.nielsen@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Skole, Barn, Ungdom, Jenter, Gutter, Kjønnssosialisering, Likestilling, Identitet, Subjektivitet, Psykoanalytisk teori, Psykososialt perspektiv, Sosial endring, Generasjon, Modernitet, Kina
Rudberg, Monica Ylva Helene Professor emeritus +47-22855369 +47-97490420 (mob) m.y.h.rudberg@iped.uio.no Psykososial teori, Ungdom, Pedagogikk, Kjønn, Identitet, Moderne oppvekst
Smette, Ingrid Postdoktor +4792211671E ingrid.smette@media.uio.no foreldreskap, ungdom, minoritetar, barndom, flyktningfamiliar
Vislie, Camilla Stipendiat +47 22858903 camilla.vislie@stk.uio.no Kjønn, Seksualitet, Ungdom, Subjektivitet, Voldtekt