Personer med emneord «global helse»

Navn Telefon E-post Emneord
Bjerke, Lise Stipendiat +47 22858929 lise.bjerke@medisin.uio.no Medisinsk antropologi, medisinsk historie, India, Sør-Asia, antibiotikaresistens, Global helse
Bjune, Gunnar Aksel g.a.bjune@medisin.uio.no infeksjoner, Global helse
Chatterjee, Niladri Postdoktor +47 22858901 niladri.chatterjee@sum.uio.no Global helse, Sør-Asia, Historie, Postkolonialisme, India, Bangladesh, Globalisering, Utvikling
Dahl, Cecilie Førsteamanuensis +47 22850630 cecilie.dahl@medisin.uio.no epidemiologi, kvantitative metoder, Miljøfaktorer, osteoporose og brudd, mikrobiota, global helse
Haavardsson, Ingeborg Kathrina Seniorrådgiver +47 22850691 i.k.haavardsson@medisin.uio.no Forskerstøtte MED, FANE-HELSAM, Global health, Global helse, Global South, Women in Global Health, Women in Global Health Norway, global helse Norge
Heen, Espen Kolstad Universitetslektor e.k.heen@medisin.uio.no Global helse, Ernæringsepidemiologi, Nyfødtmedisin
Johannessen, Asgeir Forsker asgeir.johannessen@medisin.uio.no Global helse, Infeksjoner, HIV, hepatitt
Løw, Line Seniorrådgiver +47 22850625 line.low@medisin.uio.no Forskningsadministrasjon, Prosjektkoordinering, Administrativ prosjektstøtte, EU-prosjekt, Global helse, FANE-HELSAM, Forskerstøtte MED
Neumark, Tom Postdoctoral Fellow +47-22858925 thomas.neumark@sum.uio.no Øst-Afrika, Utvikling, Global helse, antropologi, fornybar energi, etikk
Ottersen, Trygve Førsteamanuensis +47 22850537 trygve.ottersen@medisin.uio.no Global helse
Roalkvam, Sidsel Professor og senterleder +47-22858796 sidsel.roalkvam@sum.uio.no Global helse, Afrika, Asia
Stein, Felix Postdoktor felix.stein@sum.uio.no global helse, antropologi, Styresett, finance, økonomi, pandemi
Storeng, Katerini Førsteamanuensis +47 22858883 katerini.storeng@sum.uio.no Global helse, antropologi, politikk, Afrika, mødrehelse
Størdal, Ketil Professor ketil.stordal@medisin.uio.no Barnesykdommer, gastroenterologi, Global helse, Resucitering
Wangensteen, Helle Professor +47 22856567 helle.wangensteen@farmasi.uio.no Farmakognosi, Farmasi, Naturstoffkjemi, Naturstoffer, NMR, Etnofarmakologi, Strukturoppklaring, Antioksidanter, Polyfenoler, Medisinplanter, Global helse