Personer med emneord «human rights»

Navn Telefon E-post Emneord
Andersson, Anna +47 41281826 anna.andersson@nchr.uio.no International Humanitarian Law, Law of Armed Conflict, Human Rights, Conflict, International Criminal Law, Public International Law, Policing, Terrorism
Bilde av Bård Anders Andreassen Andreassen, Bård Anders Professor +47 22842003 +47 97486486 b.a.andreassen@nchr.uio.no Human rights, regime theory, development, democratisation/governance, legal empowerment
Bilde av Bård Anders Andreassen Andreassen, Bård Anders Professor +47 22842003 +47 97486486 b.a.andreassen@nchr.uio.no Human rights, regime theory, development, democratisation/governance, legal empowerment
Bilde av Cecilie Figenschou  Bakke Bakke, Cecilie Figenschou Programme Director: China and East Asia. Team leader UN Human Rights Mechanisms + 47 22 84 20 01/18 c.f.bakke@nchr.uio.no China, Human Rights, International Relations, Sustainable Development Goals
Bilde av Elisabeth Perioli Bjørnstøl Bjørnstøl, Elisabeth Perioli Senior Adviser +47 22842074 e.p.bjornstol@nchr.uio.no Human Rights, Non-discrimination, Equality and Non-Discrimination, Equality NCHR
Bilde av Emma Hynes Brandon Brandon, Emma Hynes Doctoral Research Fellow +47 22859318 e.h.brandon@jus.uio.no Criminal law, Human Rights, authority
Bilde av Nils A Butenschøn Butenschøn, Nils A +47 22842007 +47 90016143 n.a.butenschon@nchr.uio.no Human Rights, Democracy, Middle East, State Formation
Bilde av Asbjørn Eide Eide, Asbjørn Emeritus 22 84 20 04 952 12 882 mailto:asbjorn.eide@nchr.uio.no Human Rights
Bilde av Stener Ekern Ekern, Stener Professor +47 22842005 stener.ekern@nchr.uio.no Human Rights, South and Central America, Cultural Diversity, Indigenous Peoples, Political and Legal Anthropology
Bilde av Jakob Elster Elster, Jakob Associate Professor +47 22845530 jakob.elster@nchr.uio.no human rights, ethics, political philosophy, bioethics, research ethics, autonomy
Bilde av Susanne Hendrika Flølo Flølo, Susanne Hendrika Senior Executive Officer +47 22859345 +47 46611991 s.h.flolo@nchr.uio.no Human Rights and Sustainable Development, Business and Human Rights, UN Human Rights Mechanisms, Human Rights
Bilde av Jan Erik Helgesen Helgesen, Jan Erik +47 22842037 j.e.helgesen@nchr.uio.no Human Rights
Bilde av Ingunn Ikdahl Ikdahl, Ingunn Professor +47 228 50046 ingunn.ikdahl@jus.uio.no Non-discrimination, Equality, Women’s rights, Human rights, Human rights and development, Socio-economic rights, Law and development, International law, Welfare law, Social security
Bilde av Maja Janmyr Janmyr, Maja Professor maja.janmyr@nchr.uio.no Refugee and Asylum Law, Human Rights, Public International Law, Migration
Bilde av Stian Øby Johansen Johansen, Stian Øby Associate Professor – Centre for European Law (+47) 22 85 96 77 (+47) 934 622 03 s.o.johansen@jus.uio.no EU, European Law, Public International Law, Human Rights, International Organisations
Bilde av Peris Sean Jones Jones, Peris Sean Professor +47 22842084 +47 94862250 p.s.jones@nchr.uio.no Human Rights, Human Rights and Sustainable Development
Bilde av Tori Loven Kirkebø Kirkebø, Tori Loven Researcher +47 22850211 t.l.kirkebo@jus.uio.no human rights and business, Human Rights
Bilde av Teis Daniel Kjelling Kjelling, Teis Daniel Head of Office +47 22842012 +47 90085116 t.d.kjelling@nchr.uio.no Budget, Financial management, Human resources management, Organizational development, Human Rights, Adminstrative management
Bilde av Cathrine Kullgreen Kullgreen, Cathrine Higher Executive Officer +47 22842001 +4741255879 +47 41255879 cathrine.kullgreen@nchr.uio.no Web Editor, Human Rights, Conferences, Events
Bilde av Gisle Kvanvig Kvanvig, Gisle Project Manager +47 22842088 +4798234681 +47 982 34 681 gisle.kvanvig@nchr.uio.no Vietnam, Human Rights, Souteast Asia, ASEAN
Bilde av Malcolm Langford Langford, Malcolm Professor +47 9770 3339 malcolm.langford@jus.uio.no Human Rights, Constitutional Law, Socio-Legal Studies, International Economic Law, International Development, Methodology
Bilde av Kjetil Mujezinović Larsen Larsen, Kjetil Mujezinović Professor of law +47 22 84 20 83 k.m.larsen@jus.uio.no Human rights, International Humanitarian Law, Conflict, Public International Law
Bilde av Lena Larsen Larsen, Lena Project Manager +47 22842045 lena.larsen@nchr.uio.no Human Rights, Freedom of Religion or Belief (FoRB), The Oslo Coalition
Bilde av Tore Lindholm Lindholm, Tore Professor Emeritus +47 22842013 +47 45021737 tore.lindholm@nchr.uio.no Human Rights, Freedom of Religion or Belief (FoRB)
Bilde av Kjersti Lohne Lohne, Kjersti Researcher +47 22850121 kjersti.lohne@jus.uio.no International Criminal Court, International Courts and Tribunals, Human Rights, Criminology, Sociology of Law, Global Governance