Personer med emneord «likestilling»

Navn Telefon E-post Emneord
Aune, Helga Førsteamanuensis II helga.aune@jus.uio.no Utdanningsrett, Arbeidsrett, Likestilling
Bråten, Beret Førsteamanuensis +47 22858939 +47 90950264 (mob) beret.braten@stk.uio.no Interseksjonalitet, Likestilling, Familie, Foreldreskap, Velferdsstat, Helse, Livssyn, Sorg
Halsaa , Beatrice Professor emerita +47-22858976 beatrice.halsaa@stk.uio.no Likestilling, Kjønnsforskning, Kvinnebevegelse, Feminisme, Medborgerskap, Statsvitenskap, Utopier, Etnisitet, Multikulturalisme, Religion
Holm, Greta Seniorrådgiver +47 22856914 +47 98001177 (mob) 98001177 greta.holm@hf.uio.no Personaladministrasjon, Juridisk rådgiver, Lønn, Kurs, Likestilling
Holter, Øystein Gullvåg Professor emeritus oystein@ogholter.no Samfunn, Kjønnsbalanse, Kjønn, Likestilling, Menn, Maskuliniteter, Sosiologi, Sosialhistorie, Samfunnsøkonomi
Jørgensen, Ruth Eva Stipendiat +47 41085511 (mob) 41085511 r.e.jorgensen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Sosial ulikhet, likestilling, Familie og livsløp, Kvantitativ metode
Lappegard, Trude Professor 91861717 (mob) 91861717 trude.lappegard@sosgeo.uio.no Familie og livsløp, demografi, likestilling, kvantitativ metode
Larsen, Eirinn Professor 22857205 92226993 (mob) 92226993 eirinn.larsen@iakh.uio.no Historie, Moderne Historie, Kunnskapshistorie, Likestilling, Emosjonshistorie, Kjønn, Økonomisk historie, Historiografi og teori
Lie, Elin Rødahl Stipendiat +47 22855607 +47 97692837 (mob) e.r.lie@iped.uio.no Pedagogikk, Kjønnsforskning, Danning, Pedagogisk filosofi, Likestilling
Lilleaas, Ulla-Britt Gjesteforsker 22858979 92038367 u.b.lilleaas@stk.uio.no Sosiologi, Kjønnsforskning, Kropp, Helse, Maskuliniteter, Likestilling, Sosial Endring, Kvalitative metoder, Forskningsformidling
Lingaas, Else Marie Seniorrådgiver 22856332 48150590 (mob) e.m.lingaas@mn.uio.no Etter- og videreutdanning, Likestilling, FRONT
Løvbak, Hege Elisabeth Seniorrådgiver +47 22854053 +47 92042455 (mob) h.e.lovbak@admin.uio.no Likestilling, Rapportering, Opplæring
Mosling, Stina Seksjonssjef +47 22845828 +47 93201514 (mob) stina.mosling@medisin.uio.no Rekruttering, organisasjonsutvikling, arbeidsmiljøutvikling, medarbeiderundersøkelser, Arbeidsrett, HR regelverk, HR-administration, Ansettelser, strategiutvikling, endring, omstilling, Ledelse, medbestemmelse, Likestilling, mangfold
Moss, Anders Seksjonssjef +47 22851053 +47 91617535 (mob) anders.moss@uv.uio.no Rekruttering, Organisasjonsutvikling, Arbeidsmiljø, Ansettelser, Likestilling, HMS, Personaladministrasjon
Nielsen, Harriet Bjerrum Professor Emerita +47-22858942 +47-92667801 (mob) h.b.nielsen@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Skole, Barn, Ungdom, Jenter, Gutter, Kjønnssosialisering, Likestilling, Identitet, Subjektivitet, Psykoanalytisk teori, Psykososialt perspektiv, Sosial endring, Generasjon, Modernitet, Kina
Snickare, Lotta Karin Forsker +47 948 53 365 l.k.snickare@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Organisasjon, Ledelse, Bedriftsøkonom, Maskulinitet, Demokrati, Likestilling, Forskningsformidling
Sørensen, Anette Avdelingsleder +47 23066824 +47 97514857 (mob) +47 97514857 anette.sorensen@medisin.uio.no Administrativ ledelse, Økonomistyring, Forskningsadministrasjon, Ekstern finansiering, EU finansiering, Prosjektledelse, Likestilling, Forskerstøtte MED
Ugletveit, Hedda HR-sjef +47 22851819 +47 90150537 (mob) hedda.ugletveit@nhm.uio.no Personaladministrasjon, Rekruttering, Tilsetting, Fratredelse, Fravær, Lønn, Permisjon, Pensjon, Opprykk, Likestilling, Partssamarbeid, Medbestemmelse, HR
Wang, Yi Rådgiver +47 22842054 +47 90935866 (mob) yi.wang@nchr.uio.no Likestilling, Kina, Menneskehandel., Prosjekt management, International samarbeid, Menneskerettigheter