Personer med emneord «menneskerettigheter»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Johann Ruben Leiss Leiss, Johann Ruben Førsteamanuensis II 00447824654 j.r.leiss@jus.uio.no Internasjonal rett, Komparativ rett, Rettssosiologi, Rettsteori, Internasjonal privatrett, Konstitusjonell rett, Europarett, Menneskerettigheter
Bilde av Vibeke Blaker Strand Strand, Vibeke Blaker Forskningsdekan +47 22842092 +47 90204160 v.b.strand@jus.uio.no Diskriminerings- og likestillingsrett, Arbeidsrett, Menneskerettigheter, Kvinnerett, Statsrett, Velferdsrett
Bilde av Cecilie Figenschou  Bakke Bakke, Cecilie Figenschou Prosjektleder Internasjonale relasjoner, FNs bærekraftsmål, Bistandssamarbeid, utdanningssamarbeid, FN, Menneskerettigheter, Kina, CSR
Bilde av Stein Evju Evju, Stein Professor emeritus +47-22859325 +47-90982695 stein.evju@jus.uio.no Arbeidsrett, Diskrimineringsrett, Europarett, Komparativ rett, Internasjonal privatrett, Menneskerettigheter
Bilde av Asbjørn  Eide Eide, Asbjørn Emeritus 22 84 20 04 952 12 882 asbjorn.eide@nchr.uio.no Menneskerettigheter
Bilde av Lena Larsen Larsen, Lena Leder - Oslokoalisjonen for tros- og livssynsfrihet 22842045 91624823 lena.larsen@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Oslokoalisjonen, Tros- og livssynsfrihet
Bilde av Stener Ekern Ekern, Stener Emeritus +47 22842005 stener.ekern@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Politisk og juridisk antropologi, Kulturelt mangfold, Sør- og Mellomamerika, Urfolk
Bilde av Cathrine Kullgreen Kullgreen, Cathrine Førstekonsulent - permisjon. Nettredaktør, Arrangementer, Konferanser, Menneskerettigheter, Kontaktpunkt
Bilde av Julie Aanensen Aanensen, Julie Rådgiver +47 45437354 j.v.aanensen@nchr.uio.no Menneskerettigheter, FN, Tros- og livssynsfrihet, Islam, Midtøsten, Myanmar, Jordan, Libanon, UPR, Ukraina
Bilde av Emma Charlotte Solheim Verngård Verngård, Emma Charlotte Solheim Rådgiver +47 45213363 e.c.s.verngard@nchr.uio.no Administrasjon, Menneskerettigheter, Kommunikasjon, Nettredaktør, Nettpublisering
Bilde av Jan Erik Helgesen Helgesen, Jan Erik j.e.helgesen@nchr.uio.no Menneskerettigheter
Bilde av Tore Lindholm Lindholm, Tore +47 22842013 tore.lindholm@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Tros- og livssynsfrihet
Bilde av Anna Maria Charlotta Lundberg Lundberg, Anna Maria Charlotta Førsteamanuensis +47 22842014 a.m.c.lundberg@nchr.uio.no Minoriteter, Kina, Menneskerettigheter, Minoritetsrettigheter
Bilde av Nils August Andresen Butenschøn Butenschøn, Nils August Andresen +4790016143 n.a.a.butenschon@nchr.uio.no Menneskerettigheter, demokrati, statsutvikling, Midtøsten
Bilde av Gentian Zyberi Zyberi, Gentian Professor +47 22842086 gentian.zyberi@nchr.uio.no Menneskerettigheter, menneskerettigheter og konflikt, internasjonal humanitærrett, internasjonal strafferett, internasjonal rett.
Bilde av Jakob Elster Elster, Jakob Førsteamanuensis +47 22845530 jakob.elster@nchr.uio.no menneskerettigheter, etikk, politisk filosofi, bioetikk, forskningsetikk, autonomi
Bilde av Peris Sean Jones Jones, Peris Sean Professor +47 22842084 p.s.jones@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Menneskerettigheter og bærekraftig utvikling
Bilde av Ida Gundersby Rognlien Rognlien, Ida Gundersby Postdoktor i.g.rognlien@jus.uio.no Fattigdom, Sammensatt diskriminering, Likestillings- og diskrimineringsrett, Menneskerettigheter, Velferdsrett, Trygderett, Sosialrett, Straffegjennomføringsrett
Bilde av Stian Øby Johansen Johansen, Stian Øby Førsteamanuensis – Senter for europarett (+47) 22 85 96 77 (+47) 934 622 03 s.o.johansen@jus.uio.no Europarett, EØS-rett, Europarett, Folkerett, Menneskerettigheter, Internasjonale Organisasjoner
Bilde av Sander Stokke Stokke, Sander Studentstipendiat Stortinget 476 50 030 sander.stokke@stortinget.no Stortinget, EØS-rett, Menneskerettigheter, Statsrett, Strafferett og straffeprosess
Bilde av Jon-Christian Rynning Rynning, Jon-Christian Studentutreder i Høyesterett 97137766 j.c.rynning@student.jus.uio.no EU- og EØS-rett, Menneskerettigheter
Bilde av Kirsten Ketscher Ketscher, Kirsten Professor emerita +47-22850066 kirsten.ketscher@jus.uio.no kirsten.ketscher@jur.ku.dk Kvinnerett, Arbeidsrett, Menneskerettigheter, Velferdsrett
Bilde av Ingunn Ikdahl Ikdahl, Ingunn Professor +47 22850046 ingunn.ikdahl@jus.uio.no Velferdsrett, Trygderett, Diskriminerings- og likestillingsrett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Folkerett, Utviklingsrett
Bilde av Ole Kristian Fauchald Fauchald, Ole Kristian Professor +47 22850242 o.k.fauchald@jus.uio.no Folkerett, Miljørett, Menneskerettigheter, Internasjonal handelsrett, WTO, Internasjonal investeringsrett, Naturressursrett
Bilde av Johan Vorland Wibye Wibye, Johan Vorland Universitetslektor +47 22859464 93642818 j.v.wibye@jus.uio.no Forvaltningsrett, Allmenn rettsteori, Europarett, Rettsfilosofi, Metodelære, Menneskerettigheter, Statsforfatningsrett