Personer med emneord «vikingtid»

Navn Telefon E-post Emneord
Aannestad, Hanne Lovise Senioringeniør +47 22859980 40551565 h.l.aannestad@khm.uio.no Arkeologi, vikingtid, jernalder, museologi, Arkeologiske gjenstander og samlinger, samlingsforvaltning
Bill, Jan Professor +47 22859556 +47 99887225 (mob) jan.bill@khm.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Vikingskipene på Bygdøy
Gjerpe, Lars Erik Førsteamanuensis +47 22859368 +47 97535560 (mob) l.e.gjerpe@khm.uio.no Arkeologi, Eldre jernalder, Vikingtid, Jordbrukskultur
Glørstad, Ann Zanette Tsigaridas Førsteamanuensis +47 22851971 a.z.t.glorstad@khm.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Yngre jernalder, Gravskikk, Drakt, Kulturell transformasjon, Estetikk og samfunn
Gundersen, Ingar Mørkestøl Avdelingsleder +47 22859471 i.m.gundersen@khm.uio.no Arkeologi, Jernalder, Tidlig-industriell jernfremstilling, Bosetningsarkeologi, Utmarksarkeologi, Før-industriell jernfremstilling, Romertid, Jordbrukskultur, Klima, Flomarkeologi, Klimakriser, Resiliensteori, Sårbarhet, Vitenskapsteori, Folkevandringstid, Merovingertid, Vikingtid
Hansen, Nora Sophia Kamphuis Rådgiver +47 47278163 (mob) n.s.k.hansen@khm.uio.no Arkeologi, Jernalder, Vikingtid, GIS, digital archaeology, Fotogrammetri
Havgar, Margrethe Stipendiat - TexRec (+47) 94109987 margrethe.havgar(a)khm.uio.no Arkeologi, Arkeologisk formidling, Formidling, Vikingtid, Jernalder, kulturarv
Karpinska, Klaudia Dominika Stipendiat +47 22859595 k.d.karpinska@khm.uio.no Arkeologi, Archaeology, Arkeozoologi, Archaeozoology, Vikingtid, Viking Age, Vikingtids graver, Viking Age Graves, Graver, Graves
Knirk, James Edward 97874174 knirk@extern.uio.no Arkeologi, Runologi, Vikingtid, Middelalder
Loftsgarden, Kjetil Førsteamanuensis +47 22851902 +47 99020042 (mob) +47 99020042 kjetil.loftsgarden@khm.uio.no Vikingtid, Middelalder, Jernalder, Jernvinne, Jernfremstilling, Markedsplasser, Utmarksarkeologi
Lund, Julie Førsteamanuensis +47 22841941 julie.lund@iakh.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Middelalder, Historisk arkeologi
McGraw, Jessica Leigh Prosjektleder +47 481 98 298 (mob) j.l.mcgraw@khm.uio.no Arkeologi, Bosetningsarkeologi, Jernalder, Vikingtid, Markedsplasser, Sentralplasser, Håndverk og produksjon, Insulær metallkunst, Vikingtidens dyreornamentikk
McNicol, John Førstelektor john.mcnicol@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Vikingtid, Formidling, Historie på film
Moen, Marianne Seniorrådgiver +47 99889630 marianne.moen@iakh.uio.no Vikingtid, Arkeologi, kjønnsperspektiv, kulturarv
Pedersen, Unn Førsteamanuensis +47 22841999 +4799518022 unn.pedersen@iakh.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Håndtverk, Jernalder, Formidling, Materiell kultur
Rødsrud, Christian Løchsen Rådgiver +47 22859408 +47 97641562 (mob) c.l.rodsrud@khm.uio.no Arkeologi, Jernalder, Førromersk jernalder, Romertid, Folkevandringstid, Vikingtid, Keramikk, Graver, Bosetningsspor, Markedsplasser
Samdal, Magne Senioringeniør +47 22859378 90862202 magne.samdal@khm.uio.no Arkeologi, GIS, Jernalder, Vikingtid, Dokumentasjon, Metodeutvikling
Sigurdsson, Jon Vidar Instituttleder +47 22841955 j.v.sigurdsson@hf.uio.no Island, Norge, Skandinavia, Historie, Middelalder, Vikingtid, Kristendom, Norrøn religion, Kirkehistorie, Kulturhistorie, Vikinger, Sosialhistorie, Religion og politikk, Helgenkult, Politisk kultur, Politisk kommunikasjon, Ideologi
Skre, Dagfinn Professor +47 22859565 +47 93029716 (mob) dagfinn.skre@khm.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Jernalder
Vedeler, Marianne Professor +47 22859569 98654089 marianne.vedeler@khm.uio.no Arkeologi, middelalder, vikingtid, Klær og tekstiler, mat, smykker, Samlingsforvaltning, Gjenstandskunnskap
Vike, Vegard Overingeniør - Arkeologisk konservering +47-95821322 v.a.vike@khm.uio.no Konservering, Gjenstandskunnskap, Rekonstruksjon, Vikingtid, Middelalder
Wenn, Camilla Cecilie Rådgiver +47 22859435 +47 90404209 (mob) c.c.wenn@khm.uio.no Bosetningsarkeologi, Graver, Jernfremstilling, Jernvinne, Tjæremile, dyrkningsspor, Jernalder, Vikingtid, Tyrkia, Italia, klassisk arkeologi, romersk keramikk, vann og drenering