Personer med emneord «Rettssosiologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Rune Ellefsen Ellefsen, Rune Postdoktor +47 22850128 +47 46799669 46799669 rune.ellefsen@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Sosiale bevegelser, Strafferett og straffeprosess
Bilde av Kjersti Ericsson Ericsson, Kjersti Professor em. kjersti.ericsson@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Barn, Kjønn, Marginalisering
Bilde av Liv  Finstad Finstad, Liv Professor em. liv.finstad@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Diskriminering, Rettsstaten, Rettssystemet
Bilde av Katja Franko Franko, Katja Professor +47 22850127 +47 90776405 katja.franko@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Overvåkning og personvern, EU, EØS og Europa, Etnisitet
Bilde av Hedda  Giertsen Giertsen, Hedda Professor em. hedda.giertsen@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Straff, Kriminalitet og avvik, Marginalisering
Bilde av Vidar Halvorsen Halvorsen, Vidar Professor em. Kriminologi, Rettssosiologi, Straff, Rettssystemet, Rettshistorie og rettsfilosofi, Rettsstaten
Bilde av Cecilie  Høigård Høigård, Cecilie Professor em. cecilie.hoigard@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Kjønn, Straff, Marginalisering, Rettssystemet
Bilde av Maja Janmyr Janmyr, Maja Professor maja.janmyr@jus.uio.no Flyktninger, Menneskerettigheter, Folkerett, Rettssosiologi
Bilde av Per Ole Johansen Johansen, Per Ole Professor em. p.o.johansen@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Kriminalitet og avvik, Rettsstaten
Bilde av Sveinung Sandberg Sandberg, Sveinung Professor +47 22850111 +47 92216331 sveinung.sandberg@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi
Bilde av Kristin Bergtora Sandvik Sandvik, Kristin Bergtora Professor +47 22850123 k.b.sandvik@jus.uio.no Rettssosiologi, Flyktninger, Humanitærrett, Kjønn, Legitimitet, Makt, Menneskerettigheter, Rettsliggjøring