Deltakere i Forvaltningsrett

Navn Telefon E-post Emneord
Alf Petter Høgberg Professor +47 22859487 +47 48102799 (mob) a.p.hogberg@jus.uio.no Strafferett, Avtalerett, Kontraktsrett, Rettskildelære, Rettsfilosofi, Allmenn rettsteori, Forvaltningsrett
Christoffer Conrad Eriksen Professor +47 22850258 c.c.eriksen@jus.uio.no Allmenn rettsteori, Statsforfatningsrett, Europarett, Rettskildelære, EU- og EØS-rett, Forvaltningsrett, Rettsfilosofi, Folkerett, Konstitusjonell rett, Menneskerettigheter
Svein Eng Professor +47 22859447 svein.eng@jus.uio.no Rettsfilosofi, Allmenn rettsteori, Rettskildelære, Forvaltningsrett, Avtalerett
Eivind Smith Professor 0047-22859418 0047-41305647 (mob) eivind.smith@jus.uio.no Konstitusjonell rett, Forvaltningsrett, Statsforfatningsrett
Kirsten Sandberg Instituttleder +47 22850043 kirsten.sandberg@jus.uio.no Barnerett, Forvaltningsrett, Kvinnerett, Velferdsrett, Utdanningsrett
Morten Kjelland Professor +47 22845902 +47 91682025 (mob) morten.kjelland@jus.uio.no Velferdsrett, Trygderett, Helserett, Erstatningsrett, Juridisk metode
Inger Johanne Sand Professor +47 22850213 i.j.sand@jus.uio.no Forvaltningsrett, Konstitusjonell rett, Rettssosiologi, Rettsteori, Statsforfatningsrett
Benedikte Moltumyr Høgberg Professor +47 22859450 +47 91548792 (mob) b.m.hogberg@jus.uio.no Statsforfatningsrett, Forvaltningsrett, Menneskerettigheter, Rettskildelære
Henriette Nilsson Tøssebro
Johan Vorland Wibye Postdoktor +47 22859464 93642818 j.v.wibye@jus.uio.no Forvaltningsrett, Allmenn rettsteori, Europarett, Rettsfilosofi, Metodelære, Menneskerettigheter, Statsforfatningsrett
Gunnhild Storbekkrønning Solli
Jon Christian Fløysvik Nordrum Førsteamanuensis +47 22859419 97089580 j.c.f.nordrum@jus.uio.no Lovgivningslære, legisprudens, klarspråk, lovspråk, rettssosiologi, forvaltningsrett, regelteknikk, regelforenkling, folkerett, miljørett, utdanningsrett
Anne Kjersti Befring Førsteamanuensis +47 22859429 +4795827358 a.k.befring@jus.uio.no Helserett, Forvaltningsrett, Konstitusjonell rett, Statsrett, persontilpasset medisin, Biorett, personvern