Personer med emneord «Menneskerettigheter»

Navn Telefon E-post Emneord
Rognlien, Ida Gundersby Postdoktorstipendiat i.g.rognlien@jus.uio.no Fattigdom, Sammensatt diskriminering, Likestillings- og diskrimineringsrett, Menneskerettigheter, Velferdsrett, Trygderett, Sosialrett, Straffegjennomføringsrett
Bilde av Kirsten Ketscher Ketscher, Kirsten Professor emerita +47-22850066 kirsten.ketscher@jus.uio.no kirsten.ketscher@jur.ku.dk Kvinnerett, Arbeidsrett, Menneskerettigheter, Velferdsrett
Bilde av Vibeke Blaker Strand Strand, Vibeke Blaker Forskningsdekan +47 22842092 +47 90204160 v.b.strand@jus.uio.no Diskriminerings- og likestillingsrett, Arbeidsrett, Menneskerettigheter, Kvinnerett, Statsrett, Velferdsrett
Bilde av Cecilia Marcela Bailliet Bailliet, Cecilia Marcela Professor +47 22850234 c.m.bailliet@jus.uio.no Folkerett, Menneskerettigheter, Flyktningerett, Fred, Counter-Terrorism
Bilde av Geir Ulfstein Ulfstein, Geir Professor +47 22859446 geir.ulfstein@jus.uio.no Folkerett, Miljørett, Internasjonale domstoler, Handel, Menneskerettigheter, Internasjonal handelsrett
Bilde av Ingunn Ikdahl Ikdahl, Ingunn Professor +47 22850046 ingunn.ikdahl@jus.uio.no Velferdsrett, Trygderett, Diskriminerings- og likestillingsrett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Folkerett, Utviklingsrett
Bilde av Ole Kristian Fauchald Fauchald, Ole Kristian Professor +47 22850242 o.k.fauchald@jus.uio.no Folkerett, Miljørett, Menneskerettigheter, Internasjonal handelsrett, WTO, Internasjonal investeringsrett, Naturressursrett
Bilde av Christoffer Conrad Eriksen Eriksen, Christoffer Conrad Professor +47 22850258 c.c.eriksen@jus.uio.no Allmenn rettsteori, Statsforfatningsrett, Europarett, Rettskildelære, EU- og EØS-rett, Forvaltningsrett, Rettsfilosofi, Folkerett, Konstitusjonell rett, Menneskerettigheter
Bilde av Benedikte Moltumyr Høgberg Høgberg, Benedikte Moltumyr Professor +47 22859450 +47 91548792 b.m.hogberg@jus.uio.no Statsforfatningsrett, Forvaltningsrett, Menneskerettigheter, Rettskildelære
Bilde av Anniken Sørlie Sørlie, Anniken Postdoktor anniken.sorlie@jus.uio.no Menneskerettigheter, LHBTI-rettigheter, Likestillings- og diskrimineringsrett
Bilde av Malcolm Langford Langford, Malcolm Professor +47 22842031 malcolm.langford@jus.uio.no Menneskerettigheter, Konstitusjonell rett, Statsforfatningsrett, jus og teknologi
Bilde av Kjetil Mujezinovic Larsen Larsen, Kjetil Mujezinovic Professor +47 22842083 k.m.larsen@jus.uio.no Menneskerettigheter, internasjonal humanitærrett, folkerett, krig og konflikt, utlendingsrett
Bilde av Anne Hellum Hellum, Anne Professor +47 22850042 anne.hellum@jus.uio.no Diskriminerings- og likestillingsrett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Rettssosiologi, Rettsantropologi, Utviklingsrett
Bilde av Anine Kierulf Kierulf, Anine Førsteamanuensis +47 22859620 anine.kierulf@jus.uio.no Ytringsfrihet, Allmenn rettsteori, Menneskerettigheter, Konstitusjonell rett, Statsforfatningsrett
Bilde av Andreas Føllesdal Føllesdal, Andreas Professor andreas.follesdal@jus.uio.no Menneskerettigheter, Filosofi, Rettsteori, Demokrati, Legitimitet, Rettferdighet, EU, Internasjonale relasjoner, Globalisering, Næringslivsetikk