Personer med emneord «Menneskerettigheter»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Cecilia Marcela Bailliet Bailliet, Cecilia Marcela Professor +47 22850234 c.m.bailliet@jus.uio.no Folkerett, Menneskerettigheter, Flyktningerett, Fred
Bilde av Ingvild Bruce Bruce, Ingvild Stipendiat +47-22845873 +47 907 86 884 ingvild.bruce@jus.uio.no Menneskerettigheter, Politirett, Sikkerhet, Strafferett og straffeprosess
Bilde av Christoffer Conrad Eriksen Eriksen, Christoffer Conrad Professor +47-22850258 c.c.eriksen@jus.uio.no Allmenn rettsteori, Statsforfatningsrett, Europarett, Rettskildelære, EU- og EØS-rett, Forvaltningsrett, Rettsfilosofi, Folkerett, Konstitusjonell rett, Menneskerettigheter
Bilde av Ole Kristian Fauchald Fauchald, Ole Kristian Professor +47-22850242 o.k.fauchald@jus.uio.no Internasjonal investeringsrett, Naturressursrett, Menneskerettigheter, Miljørett, Internasjonal handelsrett, Folkerett, WTO
Bilde av Aled Dilwyn Fisher Fisher, Aled Dilwyn Stipendiat +47-22842041 a.d.fisher@jus.uio.no menneskerettigheter og miljø, utvikling og fattigdom, miljø og klima, miljø, menneskerettigheter og økonomi, Miljørett, menneskerettigheter og næringsliv, menneskerettigheter og mangfold, Menneskerettigheter
Bilde av Andreas Føllesdal Føllesdal, Andreas Professor +47-99235002 andreas.follesdal@jus.uio.no Legitimitet, Næringslivsetikk, Filosofi, Internasjonale relasjoner, EU, Globalisering, Menneskerettigheter, Rettferdighet, Rettsteori, Demokrati
Bilde av Anne Hellum Hellum, Anne Professor +47-22850042 anne.hellum@jus.uio.no Rettssosiologi, Diskriminerings- og likestillingsrett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Utviklingsrett
Bilde av Sondre Torp Helmersen Helmersen, Sondre Torp +47-22859463 97689780 s.t.helmersen@jus.uio.no Folkerett, Rettskildelære, Menneskerettigheter, Europarett, Allmenn rettsteori
Bilde av Benedikte Moltumyr Høgberg Høgberg, Benedikte Moltumyr Professor +47-22859450 +47-91548792 b.m.hogberg@jus.uio.no Menneskerettigheter, Statsforfatningsrett, Forvaltningsrett, Rettskildelære
Bilde av Ingunn Ikdahl Ikdahl, Ingunn Professor 22850046 ingunn.ikdahl@jus.uio.no Diskriminerings- og likestillingsrett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Folkerett, Velferdsrett, Trygderett, Utviklingsrett
Bilde av Kirsten Ketscher Ketscher, Kirsten Professor emerita +47-22850066 kirsten.ketscher@jus.uio.no kirsten.ketscher@jur.ku.dk Kvinnerett, Arbeidsrett, Menneskerettigheter, Velferdsrett
Bilde av Tori Loven Kirkebø Kirkebø, Tori Loven Forsker +47-22850211 t.l.kirkebo@jus.uio.no Menneskerettigheter, menneskerettigheter og næringsliv
Bilde av Kjetil Mujezinović Larsen Larsen, Kjetil Mujezinović Professor 22 84 20 83 411 41 475 k.m.larsen@jus.uio.no Menneskerettigheter, internasjonal humanitærrett, folkerett, krig og konflikt
Bilde av Vibeke Blaker Strand Strand, Vibeke Blaker Professor +47-22842092 +47-90204160 v.b.strand@jus.uio.no Menneskerettigheter, Arbeidsrett, Kvinnerett, Diskriminerings- og likestillingsrett
Bilde av Anniken Sørlie Sørlie, Anniken Stipendiat +47-22842044 anniken.sorlie@jus.uio.no LHBTI-rettigheter, Likestillings- og diskrimineringsrett, Menneskerettigheter
Bilde av Geir Ulfstein Ulfstein, Geir Professor +47-22859446 +47-41470126 geir.ulfstein@jus.uio.no Miljørett, Menneskerettigheter, Folkerett, Handel, Internasjonal handelsrett, Internasjonale domstoler