Personer med emneord «Miljørett»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Daniel Erik Kenth Arnesson Arnesson, Daniel Erik Kenth +47 980 65 238 d.e.k.arnesson@jus.uio.no utviklingsrett, komparativ rett, naturressursrett, internasjonal rett, Sørafrika, rettssosiologi, utvikling, India, energi, Energirett, miljørett, bærekraftig utvikling, miljø og klima, fornybar energi
Bilde av Catherine Banet Banet, Catherine Førsteamanuensis +47 22859614 +4797073844 +47 970 73 844 catherine.banet@jus.uio.no energirett, petroleumsrett, miljørett, EU-rett, EØS-rett, naturressursrett, havrett, fornybar energi, klima, CCS, folkefinansiering
Bilde av Henrik  Bjørnebye Bjørnebye, Henrik Professor +47-22859740 +47-90640229 henrik.bjornebye@jus.uio.no Energirett, EU-rett, EØS-rett, Ekspropriasjonsrett, Erstatningsrett, fornybar energi, Miljørett
Bilde av Irina Fodchenko Fodchenko, Irina irina.fodchenko@jus.uio.no Petroleumsrett, Norden, Russland, Russisk rett, Sjørett, Internasjonal offentlig rett, Miljørett
Bilde av Katrine Broch Hauge Hauge, Katrine Broch Førsteamanuensis +47 22859297 k.b.hauge@jus.uio.no Tingsrett, Fast eiendoms rettsforhold, miljørett, ekspropriasjonsrett, plan- og bygningsrett, klimarett, energirett
Bilde av Mira Christine Marcussen Marcussen, Mira Christine Vitenskapelig assistent +47 911 72 012 m.c.marcussen@student.jus.uio.no Havbruk, Havbruksrett, Forvaltningsrett, Miljørett, Miljøkriminalitet, Straff, Kriminologi og rettssosiologi
Bilde av Henrik Ringbom Ringbom, Henrik Professor II +358-40-763 1071 henrik.ringbom@jus.uio.no Havrett, Sjørett, Folkerett, Miljørett, Sjøsikkerhet, Norden
Bilde av Annichen Kongsvik Sæteren Sæteren, Annichen Kongsvik Stipendiat +47 22859589 46661987 a.k.sateren@jus.uio.no Forvaltningsrett, Havbruksrett, Miljørett
Bilde av Vegard Vaboen Vaboen, Vegard Vitenskapelig assistent vegard.vaboen@student.jus.uio.no Forvaltningsrett, Ekspropriasjonsrett, Statsrett, Miljørett, Naturressurser