Personer med emneord «Menneskerettigheter» - Side 2

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Anine Kierulf Kierulf, Anine Førsteamanuensis +47 22859620 anine.kierulf@jus.uio.no Ytringsfrihet, Allmenn rettsteori, Menneskerettigheter, Konstitusjonell rett, Statsforfatningsrett
Bilde av Tori Loven Kirkebø Kirkebø, Tori Loven +47 22850211 t.l.kirkebo@jus.uio.no Menneskerettigheter, menneskerettigheter og næringsliv
Bilde av Teis Daniel Kjelling Kjelling, Teis Daniel Kontorsjef +47 22842012 +47 90085116 t.d.kjelling@nchr.uio.no Adminstrativ ledelse, Personaladministrasjon, Økonomistyring, Organisasjonsutvikling, planarbeid, Menneskerettigheter, Budsjett
Bilde av Cathrine Kullgreen Kullgreen, Cathrine Førstekonsulent +47 22842001 +4741255879 cathrine.kullgreen@nchr.uio.no Nettredaktør, Arrangementer, Konferanser, Menneskerettigheter, Kontaktpunkt
Bilde av Malcolm Langford Langford, Malcolm Professor 9770 3339 malcolm.langford@jus.uio.no Menneskerettigheter, Konstitusjonell rett, Statsforfatningsrett, jus og teknologi
Bilde av Kjetil Mujezinović Larsen Larsen, Kjetil Mujezinović Professor 22 84 20 83 k.m.larsen@jus.uio.no Menneskerettigheter, internasjonal humanitærrett, folkerett, krig og konflikt, utlendingsrett
Bilde av Lena Larsen Larsen, Lena Leder - Oslokoalisjonen for tros- og livssynsfrihet 22842045 91624823 lena.larsen@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Oslokoalisjonen, Tros- og livssynsfrihet
Bilde av Tore Lindholm Lindholm, Tore Professor emeritus +47 22842013 +47 45021737 tore.lindholm@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Tros- og livssynsfrihet
Bilde av Anna Maria Charlotta Lundberg Lundberg, Anna Maria Charlotta Førsteamanuensis +47 22842014 a.m.c.lundberg@nchr.uio.no Minoriteter, Kina, Menneskerettigheter, Minoritetsrettigheter
Rognlien, Ida Gundersby i.g.rognlien@jus.uio.no Fattigdom, Sammensatt diskriminering, Likestillings- og diskrimineringsrett, Menneskerettigheter, Velferdsrett, Trygderett, Sosialrett, Straffegjennomføringsrett
Bilde av Kristin Bergtora Sandvik Sandvik, Kristin Bergtora Professor +47 22850123 k.b.sandvik@jus.uio.no Rettssosiologi, Flyktninger, Humanitærrett, Kjønn, Legitimitet, Makt, Menneskerettigheter, Rettsliggjøring
Bilde av Peter Scharff Smith Smith, Peter Scharff Professor +47 22850158 p.s.smith@jus.uio.no Kriminologi og Rettssosiologi, Straff, Fengselstraff, Menneskerettigheter, Krigsforbrytelser
Bilde av Vibeke Blaker Strand Strand, Vibeke Blaker Forskningsdekan +47 22842092 +47 90204160 v.b.strand@jus.uio.no Diskriminerings- og likestillingsrett, Arbeidsrett, Menneskerettigheter, Kvinnerett, Statsrett, Velferdsrett
Bilde av Anniken Sørlie Sørlie, Anniken Postdoktor anniken.sorlie@jus.uio.no Menneskerettigheter, LHBTI-rettigheter, Likestillings- og diskrimineringsrett
Bilde av Aksel Tømte Tømte, Aksel Rådgiver +47 22842030 +4741259393 +47 99 10 99 54 aksel.tomte@nchr.uio.no Indonesia, menneskerettigheter, religionsfrihet, skogsforvaltning i Indonesia, transmigrasjon, menneskerettigheter og næringsliv, Naturressurser
Bilde av Geir Ulfstein Ulfstein, Geir Professor +47 22859446 +47 41470126 geir.ulfstein@jus.uio.no Folkerett, Miljørett, Internasjonale domstoler, Handel, Menneskerettigheter, Internasjonal handelsrett
Bilde av Emma Charlotte Solheim Verngård Verngård, Emma Charlotte Solheim Rådgiver e.c.s.verngard@nchr.uio.no Administrasjon, Menneskerettigheter, Kommunikasjon, Nettpublisering
Bilde av Yi Wang Wang, Yi Rådgiver +47 22842054 yi.wang@nchr.uio.no Likestilling, Kina, Menneskehandel., Prosjekt management, International samarbeid, Menneskerettigheter
Bilde av Tone Linn Wærstad Wærstad, Tone Linn Professor +47 22850236 t.l.warstad@jus.uio.no Familie- og arverett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Diskriminerings- og likestillingsrett, Internasjonal privatrett
Bilde av Gentian Zyberi Zyberi, Gentian Instituttleder +47 22842086 +47 909 740 86 gentian.zyberi@nchr.uio.no Menneskerettigheter, menneskerettigheter og konflikt, internasjonal humanitærrett, internasjonal strafferett, internasjonal rett.