Personer med emneord «Menneskerettigheter» - Side 2

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Cecilia Marcela Bailliet Bailliet, Cecilia Marcela Professor +47 22850234 c.m.bailliet@jus.uio.no Folkerett, Menneskerettigheter, Flyktningerett, Fred, Counter-Terrorism
Bilde av Geir Ulfstein Ulfstein, Geir geir.ulfstein@jus.uio.no Folkerett, Miljørett, Internasjonale domstoler, Handel, Menneskerettigheter, Internasjonal handelsrett
Bilde av Ingunn Ikdahl Ikdahl, Ingunn Professor +47 22850046 ingunn.ikdahl@jus.uio.no Velferdsrett, Trygderett, Diskriminerings- og likestillingsrett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Folkerett, Utviklingsrett
Bilde av Christoffer Conrad Eriksen Eriksen, Christoffer Conrad Professor +47 22850258 c.c.eriksen@jus.uio.no Allmenn rettsteori, Statsforfatningsrett, Europarett, Rettskildelære, EU- og EØS-rett, Forvaltningsrett, Rettsfilosofi, Folkerett, Konstitusjonell rett, Menneskerettigheter
Bilde av Benedikte Moltumyr Høgberg Høgberg, Benedikte Moltumyr Professor +47 22859450 +47 91548792 b.m.hogberg@jus.uio.no Statsforfatningsrett, Forvaltningsrett, Menneskerettigheter, Rettskildelære
Bilde av Anniken Sørlie Sørlie, Anniken Postdoktor +47 22850064 anniken.sorlie@jus.uio.no Menneskerettigheter, LHBTI-rettigheter, Likestillings- og diskrimineringsrett
Bilde av Andreas Føllesdal Føllesdal, Andreas Professor andreas.follesdal@jus.uio.no Menneskerettigheter, Filosofi, Rettsteori, Demokrati, Legitimitet, Rettferdighet, EU, Internasjonale relasjoner, Globalisering, Næringslivsetikk
Bilde av Johan Vorland Wibye Wibye, Johan Vorland Stipendiat +47 22859464 93642818 j.v.wibye@jus.uio.no Forvaltningsrett, Allmenn rettsteori, Europarett, Rettsfilosofi, Metodelære, Menneskerettigheter, Statsforfatningsrett
Rognlien, Ida Gundersby Førsteamanuensis i.g.rognlien@jus.uio.no Fattigdom, Sammensatt diskriminering, Likestillings- og diskrimineringsrett, Menneskerettigheter, Velferdsrett, Trygderett, Sosialrett, Straffegjennomføringsrett
Bilde av Josefin Natalie Engström Engström, Josefin Natalie Stipendiat +47 22859987 +47 400 92 953 j.n.engstrom@jus.uio.no Internasjonal investeringsrett, Internasjonale domstoler, Voldgiftsrett (norsk og internasjonal), Internasjonal offentlig rett, Menneskerettigheter
Bilde av Jan Erik Helgesen Helgesen, Jan Erik j.e.helgesen@nchr.uio.no Menneskerettigheter
Bilde av Tore Lindholm Lindholm, Tore tore.lindholm@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Tros- og livssynsfrihet
Bilde av Anna Maria Charlotta Lundberg Lundberg, Anna Maria Charlotta Førsteamanuensis +47 22842014 a.m.c.lundberg@nchr.uio.no Minoriteter, Kina, Menneskerettigheter, Minoritetsrettigheter
Bilde av Nils August Andresen Butenschøn Butenschøn, Nils August Andresen +4790016143 n.a.a.butenschon@nchr.uio.no Menneskerettigheter, demokrati, statsutvikling, Midtøsten
Bilde av Aksel Tømte Tømte, Aksel Rådgiver +47 22842030 +47 99 10 99 54 aksel.tomte@nchr.uio.no Indonesia, menneskerettigheter, religionsfrihet, skogsforvaltning i Indonesia, transmigrasjon, menneskerettigheter og næringsliv, Naturressurser
Bilde av Elisabeth Perioli Bjørnstøl Bjørnstøl, Elisabeth Perioli Seniorrådgiver +47 22842074 e.p.bjornstol@nchr.uio.no Menneskerettighetsutdanning, Ikke-diskriminering, bærekraftig utvikling, Diskriminerings- og likestillingsrett, Menneskerettigheter
Bilde av Teis Daniel Kjelling Kjelling, Teis Daniel Kontorsjef +47 22842012 +47 90085116 t.d.kjelling@nchr.uio.no Adminstrativ ledelse, Personaladministrasjon, Økonomistyring, Organisasjonsutvikling, planarbeid, Menneskerettigheter, Budsjett
Bilde av Yi Wang Wang, Yi Rådgiver +47 22842054 yi.wang@nchr.uio.no Kina, Menneskerettigheter, Likestilling, International samarbeid, Prosjekt management, Menneskehandel.
Bilde av Gentian Zyberi Zyberi, Gentian Professor +47 22842086 gentian.zyberi@nchr.uio.no Menneskerettigheter, menneskerettigheter og konflikt, internasjonal humanitærrett, internasjonal strafferett, internasjonal rett.
Bilde av Jakob Elster Elster, Jakob Førsteamanuensis +47 22845530 jakob.elster@nchr.uio.no menneskerettigheter, etikk, politisk filosofi, bioetikk, forskningsetikk, autonomi
Bilde av Peris Sean Jones Jones, Peris Sean Professor +47 22842084 p.s.jones@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Menneskerettigheter og bærekraftig utvikling
Bilde av Susanne Hendrika Flølo Flølo, Susanne Hendrika Rådgiver +47 22859345 +47 46611991 s.h.flolo@nchr.uio.no Law and Governance, Human Rights and Sustainable Development, Business and Human Rights, Menneskerettigheter
Bilde av Emma Charlotte Solheim Verngård Verngård, Emma Charlotte Solheim Rådgiver +47 45213363 e.c.s.verngard@nchr.uio.no Administrasjon, Menneskerettigheter, Kommunikasjon, Nettredaktør, Nettpublisering