English version of this page

Personer

Ledelse

Bilde av Geir Ulfstein

Ulfstein, Geir
Direktør
Professor i rettsvitenskap

geir.ulfstein@jus.uio.no

HandelMenneskerettigheter, Maktfordeling, Komparative fortrinn

Bilde av Andreas Føllesdal

Føllesdal, Andreas
Visedirektør
Professor i filosofi

andreas.follesdal@jus.uio.no

LegitimitetMenneskerettigheter, Maktfordeling, Komparative fortrinn

Bilde av Freya Baetens

Baetens, Freya
Professor i rettsvitenskap

freya.baetens@jus.uio.no

HavrettHandelInvesteringer, Menneskerettigheter, Den internasjonale domstolen Komparative fortrinn, Selvstendighet og ansvarsplikt, Legitimitet, Modeller

Bilde av Ole Kristian Fauchald

Fauchald, Ole Kristian
Professor i rettsvitenskap

o.k.fauchald@jus.uio.no

Investeringer, Handel, Legitimitet, Komparative fortrinn, Selvstendighet og ansvarsplikt, Prestasjon
Bilde av Daniel Naurin

Naurin, Daniel
Professor i statsvitenskap

daniel.naurin@jus.uio.no

Prestasjon, Europarett, Menneskerettigheter, Selvstendighet og ansvarsplikt, Prestasjon

 

Bilde av Christina Voigt  

Voigt, Christina
Professor i rettsvitenskap                       

christina.voigt@jus.uio.no

Miljø, Havrett, Den internasjonale domstolen, Komparative fortrinn                                     

Postdoktorer

Bilde av Mikael Holmgren

Holmgren, Mikael

mikael.holmgren@jus.uio.no

Europarett, Selvstendighet og ansvarsplikt, Prestasjon
Bilde av Silje Synnøve Lyder Hermansen

Lyder Hermansen, Silje Synnøve

s.s.l.hermansen@stv.uio.no

Prestasjon, Europarett, Selvstendighet og ansvarsplikt, Strafferett, Prestasjon

 

Bilde av Joanna Nicholson

Nicholson, Joanna

joanna.nicholson@jus.uio.no

Strafferett, Menneskerettigheter, Selvstendighet og ansvarsplikt, Legitimitet, Modeller
Bilde av Juan Pablo Pérez-Léon Acevedo

Pérez-Léon Acevedo, Juan Pablo

j.p.p.l.acevedo@jus.uio.no

Strafferett, Menneskerettigheter, Legitimitet 
Bilde av Antoinette Scherz

Scherz, Antoinette

antoinette.scherz@jus.uio.no

 

Legitimitet, Maktfordeling
Bilde av Martin Westergren

Westergren, Martin

martin.vestergren@jus.uio.no

Legitimitet

Stipendiater

Bilde av Tarald Laudal Berge       

Berge, Tarald Laurdal  

t.l.berge@stv.uio.no

Investeringer, Europarett, Selvstendighet og ansvarspliktLegitimitet, Modeller, Prestasjon                         
Bilde av Emma Brandon

Brandon, Emma

e.h.brandon@jus.uio.no

Menneskerettigheter, Strafferett
Bilde av Laura Letourneau-Tremblay

Letourneau-Tremblay, Laura

laura.letourneau-tremblay@jus.uio.no

Investeringer, Miljø
Bilde av Rosa Manzo

Manzo, Rosa

rosa.manzo@jus.uio.no                                     

Miljø, Menneskerettigheter, Den internasjonale domstolen, Havrett, Modeller
Bilde av Nicola Strain

Strain, Nicola

n.c.strain@jus.uio.no

Handel, Investeringer

Bilde av Runar Hilleren Lie

 

Lie, Runar Hilleren

r.h.lie@jus.uio.no

Investeringer, Miljø, Menneskerettigheter

Forskere

Bilde av Daniel Behn

 

 

Behn, Daniel

Førsteamanuensis 2

daniel.behn@jus.uio.no

Investeringer

 

 

Bilde av Szilárd Gàspàr-Szilàgyi

Gàspàr-Szilàgyi Szilárd

Gjesteforsker

szilard.gaspar-szilagyi@jus.uio.no

Investeringer, Maktfordeling, Europarett, Handel, Legitimitet
Bilde av Erik Røsæg

Røsæg, Erik

Professor

erik.rosag@jus.uio.no 

Havrett, Europarett, Komparative fortrinn, Legitimitet
Bilde av Matthew Saul

Saul, Matt

Gjesteforsker

matthew.saul@jus.uio.no

Menneskerettigheter, Maktfordeling, Modeller, Prestasjon
Bilde av Øyvind Stiansen

Stiansen, Øyvind

Forsker

oyvind.stiansen@stv.uio.no 

Menneskerettigheter, Selvstendighet og ansvarsplikt, Prestasjon
Bilde av Vegard Tørstad

Tørstad, Vegard

Stipendiat

Vegard.Torstad@EUI.eu

Legitimitet, Miljø, Handel, Modeller, Prestasjon

Studenter / Vitenskapelige Assistenter

Bilde av Stein Arne Brekke

Brekke, Stein Arne

s.a.brekke@jus.uio.no

Prestasjon                                                             
Bidle av Victoria Skeie

Skeie, Victoria

victoria.skeie@jus.uio.no

 

Administrasjon

Bilde av Marit Fosse

Marit Fosse  

Seniorkonsulent

marit.fosse@jus.uio.no

 
Bilde av Siri Johnsen

Johnsen, Siri

Avdelingsleder

siri.johnsen@jus.uio.no 

 

 

Scientific Advisory Committee

Navn Institusjon

Arntzen, Wenche Elizabeth

Dommer, Høyesterett
Ginsburg, Tom Professor i statsvitenskap, University of Chicago

Keller, Helen

Dommer, Den europeiske menneskerettsdomstolen

Paulus, Andreas

Dommer, Den tyske forfatningsdomstolen

Sandberg, Kirsten

Professor i rettsvitenskap, Universitetet i Oslo
Medlem i FNs barnekomite
Simmons, Beth Andrea Mitchell University Professor in Law, Political Science and Business Ethics, University of Pennsylvania Law School
Tasioulas, John

Professor i politikk, filiosofi og rettsvitenskap, King's College London

 

Affilierte forskere

Name Institusjon  
Başak Çalı                                               Professor, Koç University  
Hveem, Helge Professor emeritus, Institutt for statsvitenskap, Universitetet i Oslo  
Langford, Malcolm Professor, Institutt for offentlig rett, Universitetet i Oslo  

Maliks, Reidar

Førsteamanuensis, Institutt for filosofi, ide- og kunsthustorie og klassiske språk, Universitetet i Oslo

 

Nollkaemper,André

Professor i folkerett, visedekan for forskning, Det juridiske fakultet, Universitetet i Amsterdam

 
Ruud, Morten Spesialrådgiver, Justis- og beredskapsdepartementet  
Semb, Anne Julie Professor, Institutt for statsvitenskap, Universitetet i Oslo  

Voeten, Erik

Peter F. Krogh Associate Professor of Geopolitics and Global Justice, studiedirektør, Georgetown University

 

Young, Oran R.

Professor emeritus, Universitet i California, Santa Barbara

 

Theresa Squatrito

Forsker, Universitet i Liverpool, Institutt for politikk   

 

Publisert 16. sep. 2013 11:04 - Sist endret 15. aug. 2019 08:27