Personer med emneord «Menneskerettigheter»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Anna Andersson Andersson, Anna 41281826 +47 41281826 anna.andersson@nchr.uio.no Krigens folkerett, Humanitærrett, Menneskerettigheter, Konflikt, Folkerett, terrorisme, Politirett
Bilde av Cecilie Figenschou  Bakke Bakke, Cecilie Figenschou Prosjektleder: Kina og Øst-asia +47 22 84 20 01/18 +47 99 78 76 44 c.f.bakke@nchr.uio.no Internasjonale relasjoner, utdanningssamarbeid, FN, Menneskerettigheter, Kina, CSR
Bilde av Elisabeth Bjørnstøl Bjørnstøl, Elisabeth Ansvarlig for SMRs tematiske satsning på likhet og ikke-diskriminering/ Ansvarlig for SMRs arbeid med rettstat og rettssikkerhet i Kina 22842074 e.p.bjornstol@nchr.uio.no Kina, Menneskerettigheter, Menneskerettigheter i Kina, Likhet, Ikke-diskriminering, rettssikkerhet
Bilde av Nils A Butenschøn Butenschøn, Nils A +47-22842007 +47-90016143 +4790016143 n.a.butenschon@nchr.uio.no Menneskerettigheter, demokrati, statsutvikling, Midtøsten
Bilde av Stener Ekern Ekern, Stener Professor +47-22842005 stener.ekern@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Politisk og juridisk antropologi, Kulturelt mangfold, Sør- og Mellomamerika, Urfolk
Bilde av Jakob Elster Elster, Jakob Førsteamanuensis +47-22845530 jakob.elster@nchr.uio.no menneskerettigheter, etikk, politisk filosofi, bioetikk, forskningsetikk, autonomi
Bilde av Susanne Hendrika Flølo Flølo, Susanne Hendrika Førstekonsulent +47-22842039 +47 46611991 s.h.flolo@nchr.uio.no Law and Governance, Human Rights and Sustainable Development, Business and Human Rights, Menneskerettigheter
Bilde av Maja Janmyr Janmyr, Maja Professor maja.janmyr@nchr.uio.no Flyktningerett, Menneskerettigheter, Folkerett
Bilde av Teis Daniel Kjelling Kjelling, Teis Daniel Kontorsjef +47-22842012 +47-90085116 t.d.kjelling@nchr.uio.no Organisasjonsutvikling, Økonomistyring, planarbeid, Personaladministrasjon, Adminstrativ ledelse, Budsjett, Menneskerettigheter
Bilde av Cathrine Kullgreen Kullgreen, Cathrine Førstekonsulent +47-22842001 41255879 cathrine.kullgreen@nchr.uio.no Web publisering, Arrangementer, Konferanser, Menneskerettigheter, Kontaktpunkt
Bilde av Anna Maria C. Lundberg Lundberg, Anna Maria C. Førsteamanuensis +47-22842014 a.m.c.lundberg@nchr.uio.no Minoriteter, Kina, Menneskerettigheter, Minoritetsrettigheter
Bilde av Kathrine Raadim Raadim, Kathrine Avdelingsleder +4791131844 kathrine.raadim@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Internasjonal avdeling
Bilde av Aksel Tømte Tømte, Aksel Rådgiver +47-22842030 99109954 +47 99 10 99 54 aksel.tomte@nchr.uio.no Indonesia, menneskerettigheter, religionsfrihet, skogsforvaltning i Indonesia, transmigrasjon, menneskerettigheter og næringsliv, Naturressurser
Bilde av Yi Wang Wang, Yi Rådgiver +47-22842054 yi.wang@nchr.uio.no Likestilling, Kina, Menneskehandel., Prosjekt management, International samarbeid, Menneskerettigheter
Bilde av Gentian Zyberi Zyberi, Gentian Instituttleder +47-22842086 +47 909 740 86 gentian.zyberi@nchr.uio.no Menneskerettigheter, menneskerettigheter og konflikt, internasjonal humanitærrett, internasjonal strafferett, internasjonal rett.