Personer med emneord «Menneskerettigheter»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Anna Andersson Andersson, Anna Stipendiat 41281826 +47 41281826 anna.andersson@nchr.uio.no Humanitærrett, Menneskerettigheter, Konflikt, Folkerett
Bilde av Christian Boe Astrup Astrup, Christian Boe Seniorrådgiver +47-22842052 +47-93030015 c.b.astrup@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Internkommunikasjon, Kommunikasjon, Grafisk profil, Nettredaktør, Konferanser, Pressekontakt, Foto, Samfunnskontakt, Forskningsformidling
Bilde av Cecilie Figenschou  Bakke Bakke, Cecilie Figenschou Prosjektleder: Kina og Øst-asia +47 22 84 20 01/18 +47 99 78 76 44 c.f.bakke@nchr.uio.no Internasjonale relasjoner, utdanningssamarbeid, FN, Menneskerettigheter, Kina, CSR
Bilde av Elisabeth Bjørnstøl Bjørnstøl, Elisabeth Ansvarlig for SMRs tematiske satsning på likhet og ikke-diskriminering/ Ansvarlig for SMRs arbeid med rettstat og rettssikkerhet i Kina 22842074 e.p.bjornstol@nchr.uio.no Kina, Menneskerettigheter, Menneskerettigheter i Kina, Likhet, Ikke-diskriminering, rettssikkerhet
Bilde av Nils A Butenschøn Butenschøn, Nils A Professor +47-22842007 +47-90016143 +4790016143 n.a.butenschon@nchr.uio.no demokrati, statsutvikling, Menneskerettigheter, Midtøsten
Bilde av Stener Ekern Ekern, Stener Professor +47-22842005 stener.ekern@nchr.uio.no Kulturelt mangfold, Urfolk, Politisk og juridisk antropologi, Sør- og Mellomamerika, Menneskerettigheter
Bilde av Jakob Elster Elster, Jakob Førsteamanuensis +47-22845530 jakob.elster@nchr.uio.no etikk, forskningsetikk, bioetikk, menneskerettigheter, politisk filosofi, autonomi
Bilde av Sofie A.E. Høgestøl Høgestøl, Sofie A.E. Stipendiat +47-22850061 94828421 +47 948 28 421 s.a.hogestol@jus.uio.no internasjonal strafferett, Strafferett og straffeprosess, Menneskerettigheter, Folkerett
Bilde av Maja Janmyr Janmyr, Maja Professor maja.janmyr@nchr.uio.no Folkerett, Flyktningerett, Menneskerettigheter
Bilde av Anne Kari B. Johansen Johansen, Anne Kari B. Rådgiver/Advisor - PERMISJON Kina, Menneskerettigheter, Prosjekt management
Bilde av Teis Daniel Kjelling Kjelling, Teis Daniel Kontorsjef +47-22842012 +47-90085116 t.d.kjelling@nchr.uio.no Organisasjonsutvikling, Økonomistyring, planarbeid, Personaladministrasjon, Adminstrativ ledelse, Budsjett, Menneskerettigheter
Bilde av Cathrine Kullgreen Kullgreen, Cathrine Førstekonsulent +47-22842001 41255879 +47 41255879 cathrine.kullgreen@nchr.uio.no Arrangementer, Menneskerettigheter, Web publisering, Kontaktpunkt
Bilde av Zoë Eunjae  Lee Lee, Zoë Eunjae Managing Editor/ Research Assistant +47 22842065 eunjae.lee@nchr.uio.no Flyktningerett, Nordic Journal of Human Rights, Menneskerettigheter
Bilde av Anna Maria C. Lundberg Lundberg, Anna Maria C. Førsteamanuensis +47-22842014 a.m.c.lundberg@nchr.uio.no Minoriteter, Kina, Menneskerettigheter, Minoritetsrettigheter
Bilde av Aksel Tømte Tømte, Aksel Rådgiver +47-22842030 99109954 +47 99 10 99 54 aksel.tomte@nchr.uio.no Naturressurser, menneskerettigheter, skogsforvaltning i Indonesia, indonesisk landsbylov, transmigrasjon, Indonesia, menneskerettigheter og næringsliv, religionsfrihet
Bilde av Yi Wang Wang, Yi Rådgiver +47-22842054 yi.wang@nchr.uio.no Likestilling, Kina, Menneskehandel., Prosjekt management, International samarbeid, Menneskerettigheter
Bilde av Gentian Zyberi Zyberi, Gentian Professor +47-22842086 gentian.zyberi@nchr.uio.no internasjonal strafferett, Menneskerettigheter, internasjonal humanitærrett, internasjonal rett., menneskerettigheter og konflikt