Personer med emneord «Menneskerettigheter»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Anna Andersson Andersson, Anna Stipendiat 41281826 +47 41281826 anna.andersson@nchr.uio.no Humanitærrett, Menneskerettigheter, Konflikt, Folkerett
Bilde av Christian Boe Astrup Astrup, Christian Boe Seniorrådgiver +47-22842052 +47-93030015 c.b.astrup@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Kommunikasjon, Forskningsformidling, Foto, Grafisk profil, Internkommunikasjon, Nettredaktør, Pressekontakt, Samfunnskontakt, Konferanser
Bilde av Cecilie Figenschou  Bakke Bakke, Cecilie Figenschou Prosjektleder: Kina og Øst-asia +47 22 84 20 01/18 +47 99 78 76 44 c.f.bakke@nchr.uio.no Internasjonale relasjoner, utdanningssamarbeid, FN, Menneskerettigheter, Kina, CSR
Bilde av Elisabeth Bjørnstøl Bjørnstøl, Elisabeth Ansvarlig for SMRs tematiske satsning på likhet og ikke-diskriminering/ Ansvarlig for SMRs arbeid med rettstat og rettssikkerhet i Kina 22842074 e.p.bjornstol@nchr.uio.no Kina, Menneskerettigheter, Menneskerettigheter i Kina, Likhet, Ikke-diskriminering, rettssikkerhet
Bilde av Inga Bostad Bostad, Inga Direktør +47-22842035 +47-93085191 inga.bostad@nchr.uio.no Filosofi, Menneskerettigheter, Språkfilosofi, Skeptisisme, Anvendt filosofi, Anderledeshet, Funksjonshemning, Pedagogisk filosofi, Erkjennelsesteori, Menneskerettigheter, Disability Studies, Dannelse
Bilde av Nils A Butenschøn Butenschøn, Nils A Professor +47-22842007 +47-90016143 +4790016143 n.a.butenschon@nchr.uio.no Menneskerettigheter, demokrati, statsutvikling, Midtøsten
Bilde av Stener Ekern Ekern, Stener Professor +47-22842005 stener.ekern@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Politisk og juridisk antropologi, Kulturelt mangfold, Sør- og Mellomamerika, Urfolk
Bilde av Jakob Elster Elster, Jakob Førsteamanuensis +47-22845530 jakob.elster@nchr.uio.no menneskerettigheter, etikk, politisk filosofi, bioetikk, forskningsetikk, autonomi
Bilde av Sofie A.E. Høgestøl Høgestøl, Sofie A.E. Stipendiat +47-22850061 94828421 +47 948 28 421 s.a.hogestol@jus.uio.no Folkerett, internasjonal strafferett, Menneskerettigheter
Bilde av Anne Kari B. Johansen Johansen, Anne Kari B. Rådgiver/Advisor - PERMISJON Kina, Menneskerettigheter, Prosjekt management
Bilde av Teis Daniel Kjelling Kjelling, Teis Daniel Kontorsjef +47-22842012 +47-22842001 +47-90085116 t.d.kjelling@nchr.uio.no Adminstrativ ledelse, Personaladministrasjon, Økonomistyring, Organisasjonsutvikling, planarbeid, Menneskerettigheter, Budsjett
Bilde av Cathrine Kullgreen Kullgreen, Cathrine Førstekonsulent +47-22842001 41255879 +47 41255879 cathrine.kullgreen@nchr.uio.no Kontaktpunkt, Web publisering, Arrangementer, Menneskerettigheter
Bilde av Zoë Eunjae  Lee Lee, Zoë Eunjae Managing Editor/ Research Assistant +47 22842065 eunjae.lee@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Flyktningerett, Nordic Journal of Human Rights
Bilde av Anna Maria C. Lundberg Lundberg, Anna Maria C. Førsteamanuensis +47-22842014 a.m.c.lundberg@nchr.uio.no Kina, Minoriteter, Minoritetsrettigheter, Menneskerettigheter
Schaffer, Johan Karlsson Forsker +47-22842016 41226217 j.k.schaffer@nchr.uio.no internasjonal teori, politisk teori, demokratiteori, Menneskerettigheter, prostitusjon, trafficking, auktoritet, legitimitet, argumentasjon, deliberativ demokrati, konsensus
Bilde av Aksel Tømte Tømte, Aksel Rådgiver +47-22842030 99109954 +47 99 10 99 54 aksel.tomte@nchr.uio.no Indonesia, menneskerettigheter, religionsfrihet, skogsforvaltning i Indonesia, transmigrasjon, menneskerettigheter og næringsliv, indonesisk landsbylov, Naturressurser
Bilde av Yi Wang Wang, Yi Rådgiver +47-22842054 yi.wang@nchr.uio.no Kina, Menneskerettigheter, Likestilling, International samarbeid, Prosjekt management, Menneskehandel.
Bilde av Gentian Zyberi Zyberi, Gentian Professor +47-22842086 gentian.zyberi@nchr.uio.no Menneskerettigheter, menneskerettigheter og konflikt, internasjonal humanitærrett, internasjonal strafferett, internasjonal rett.