Personer med emneord «India»

Navn Telefon E-post Emneord
Arnesson, Daniel +47-22859741 98065238 (mob) +47 980 65 238 daniel.arnesson@jus.uio.no utviklingsrett, komparativ rett, naturressursrett, internasjonal rett, Sørafrika, rettssosiologi, utvikling, India, energi, Energirett, miljørett, bærekraftig utvikling, miljø og klima, fornybar energi
Frøystad, Kathinka Professor +47-22854790 kathinka.froystad@ikos.uio.no India, Antropologi, Religion og politikk, Kosmopolitisme, Sosial ulikhet, Religiøs nasjonalisme, Blasfemi, Hinduisme
Ilkama, Ina Marie Lunde Stipendiat +47-22854782 i.m.l.ilkama@ikos.uio.no India, Sør-Asia, Sanskrit, Hinduisme, Religionshistorie, Ritualer
Jakobsen, Jostein Stipendiat +47-22858805 41473961 jostein.jakobsen@sum.uio.no India, Asia, Mat, Fattigdom, Styresett, Forskerskolen, Politisk økologi, Utvikling, Globalisering, Forvaltning av naturressurser
Jensenius, Francesca Refsum Førsteamanuensis +47-22842060 f.r.jensenius@stv.uio.no Komparativ politikk, Politisk økonomi, Likestillingspolitikk, Valg og Demokrati, India, Latin Amerika, Metode
Kolshus, Thorgeir Førsteamanuensis 22854246 99550231 (mob) thorgeir.kolshus@sai.uio.no Politikk, Religion, Ritualer, Utvikling, Stillehavet, Vanuatu, India
Kuldova, Tereza Forsker +47-22859375 +47 406 17 624 tereza.kuldova@iakh.uio.no Sosialantropologi, India, Materiell kultur, Hierarki, Mote, Håndtverk, Sosial endring, Kommodifisering, Verdi, Estetisk økonomi, Motorsykkel subkultur, Kriminologi, Gjenger, Organisert kriminalitet, Design, Subkultur
Lazzaretti, Vera Postdoktor +47-22854776 vera.lazzaretti@ikos.uio.no South Asia, Religion and politics, Pilgrimage, India, Cultural heritage, Hinduism, Comsopolitanism, Anthropology
Nielsen, Kenneth Bo Førsteamanuensis +47-22858856 94540319 k.b.nielsen@sai.uio.no India, Sosiale bevegelser, Lovverk, Politikk, Kjønn
Pereira, Tiago Førsteamanuensis +47-22855008 tiago.pereira@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, China, India, USA
Ruud, Arild Engelsen Professor +47-22856712 99533823 (mob) 99533823 a.e.ruud@ikos.uio.no Sør-Asia, India, Politisk kultur, Bangladesh
Samuelsen, Guro Warhuus Førstelektor +47-22857262 41104558 (mob) 41104558 g.w.samuelsen@ikos.uio.no Sør-Asia, Politisk kultur, Kaste, Hindi, Religion og politikk, India
Wehus, Ingunn Kathrine Førsteamanuensis +47-22854451 i.k.wehus@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, kosmologi, kosmisk bakgrunnsstråling (CMB), component separation, intensity mapping, India, Japan, Sør-Afrika, Canada, USA, COMAP, SPIDER, PASIPHAE, LiteBIRD, Planck
Zoller, Claus Peter Professor +47-22858039 c.p.zoller@ikos.uio.no Hindi, Sør-Asia, India, Ritualer