Personer

Søk etter ansatte og studenter

Personer 1 - 50 av 391
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Hanna Christina Ahlström Ahlström, Hanna Christina Stipendiat +47-22859302 h.c.ahlstrom@jus.uio.no Selskapsrett, Europarett, Finansmarkedsrett, bærekraftig utvikling, Miljørett
Bilde av Annica Allvin Allvin, Annica Vitenskapelig assistent annica.allvin@jus.uio.no
Bilde av Lillian Almaas Almaas, Lillian Rådgiver +47-22859547 lillian.almaas@jus.uio.no
Bilde av Ivar Alvik Alvik, Ivar Professor +47 22859437 ivar.alvik@jus.uio.no Kontraktsrett, Forvaltningsrett, Internasjonal privatrett, Rettshistorie, Internasjonal investeringsrett, Petroleumsrett, Voldgiftsrett (norsk og internasjonal)
Bilde av Kjetil Fiskaa Alvsåker Alvsåker, Kjetil Fiskaa Rådgiver - PERMISJON
Bilde av Kristian Andenæs Andenæs, Kristian Professor emeritus +47 93 09 95 05 kristian.andenas@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, Flyktninger, Minoriteter, Rettsliggjøring, Velferdsrett
Bilde av Mads Andenæs Andenæs, Mads Professor +47-22859382 46624550 +47 46624550 mads.andenas@jus.uio.no Europarett, Familie- og arverett, Forvaltningsrett, Internasjonal privatrett, Konkurranserett, Komparativ rett, Markedsrett, Menneskerettigheter, Selskapsrett
Bilde av Jan Christoffer Andersen Andersen, Jan Christoffer Vitenskapelig assistent j.c.andersen@jus.uio.no
Bilde av Anna Andersson Andersson, Anna Stipendiat 41281826 +47 41281826 anna.andersson@nchr.uio.no Humanitærrett, Menneskerettigheter, Konflikt, Folkerett
Bilde av Bård Anders Andreassen Andreassen, Bård Anders Professor +47-22842003 b.a.andreassen@nchr.uio.no Human rights, regime theory, development, democratisation/governance, legal empowerment
Bilde av Linn Cecilie Anker-Sørensen Anker-Sørensen, Linn Cecilie Stipendiat +47-22859324 l.c.anker-sorensen@jus.uio.no Selskapsrett, Finansmarkedsrett, Europarett, EØS-rett
Bilde av Finn Arnesen Arnesen, Finn Professor - leder Senter for europarett 228 59613 482 500 45 finn.arnesen@jus.uio.no Europarett, EØS-rett, Petroleumsrett, Offentlige anskaffelser
Bilde av Gørill Arnesen Arnesen, Gørill Rådgiver +47-22859346 gorill.arnesen@jus.uio.no forskerutdanning, ph.d., forskningsadministrasjon
Bilde av Daniel Arnesson Arnesson, Daniel Stipendiat +47-22859741 98065238 +47 980 65 238 daniel.arnesson@jus.uio.no Energirett, miljørett, naturressursrett, utviklingsrett, internasjonal rett, komparativ rett, rettssosiologi, utvikling, fornybar energi, energi, bærekraftig utvikling, miljø og klima, Sørafrika, India
Bilde av Camilla Arnøy Arnøy, Camilla Seniorkonsulent +47-22859748 91347271 +47 91347271 camilla.arnoy@jus.uio.no Nettredaktør, Arrangementer, Innkjøp, HR-portal, Studieadministrasjon
Bilde av John Asland Asland, John Professor +47-22859775 john.asland@jus.uio.no Familie- og arverett
Bilde av Knut D.  Asplund Asplund, Knut D. Prosjektleder, Indonesia 22 84 20 77 k.d.asplund@nchr.uio.no Indonesia, menneskerettigheter og konflikt, Menneskerettigheter og krigens folkerett, rettstatsproblematikk, retten til rettferdig rettergang
Bilde av Christian Boe Astrup Astrup, Christian Boe Seniorrådgiver +47-22842052 +47-93030015 c.b.astrup@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Kommunikasjon, Forskningsformidling, Foto, Grafisk profil, Internkommunikasjon, Nettredaktør, Pressekontakt, Samfunnskontakt, Konferanser
Bilde av Inge Lorange Backer Backer, Inge Lorange Professor emeritus +4722859646 i.l.backer@jus.uio.no Lovgivningslære, Miljørett, Forvaltningsrett, Sivilprosess, Barnerett
Bilde av Freya Baetens Baetens, Freya Professor +47-22859412 freya.baetens@jus.uio.no
Bilde av Cecilia Marcela Bailliet Bailliet, Cecilia Marcela Professor +47 22850234 c.m.bailliet@jus.uio.no Folkerett, Menneskerettigheter, Flyktningerett, Fred
Bilde av Cecilie Figenschou  Bakke Bakke, Cecilie Figenschou Prosjektleder: Kina og Øst-asia +47 22 84 20 01/18 +47 99 78 76 44 c.f.bakke@nchr.uio.no Internasjonale relasjoner, utdanningssamarbeid, FN, Menneskerettigheter, Kina, CSR
Bilde av Catherine Banet Banet, Catherine Førsteamanuensis +47-22859614 97073844 +47 970 73 844 catherine.banet@jus.uio.no energirett, petroleumsrett, miljørett, EU-rett, EØS-rett, naturressursrett, havrett, fornybar energi, klima, CCS, folkefinansiering
Bilde av Anne Kjersti Befring Befring, Anne Kjersti Stipendiat +47-22859429 +4795827358 a.k.befring@jus.uio.no Helse- og biorett, Forvaltningsrett, Konstitusjonell rett, Rettshistorie og rettsfilosofi, Personvern.
Bilde av Daniel Behn Behn, Daniel Postdoktor +47 22859194 daniel.behn@jus.uio.no Public International Law, International Arbitration, International Dispute Settlement, International Economic Law, International Courts and Tribunals
Bilde av Tarjei Bekkedal Bekkedal, Tarjei Professor 22859601 tarjei.bekkedal@jus.uio.no Europarett, Forvaltningsrett, Ytringsfrihet, Familie- og arverett
Bilde av Heidi Beate Bentzen Bentzen, Heidi Beate Stipendiat +47-22850086 h.b.bentzen@medisin.uio.no Personvern, Helserett
Bilde av Trygve Bergsåker Bergsåker, Trygve Professor - instituttleder +47-22859703 trygve.bergsaker@jus.uio.no Kontraktsrett
Bilde av Mahin Dokht Bina Bina, Mahin Dokht Førstekonsulent +47-22859826 m.d.bina@nchr.uio.no Regnskap, HR-bilag
Bilde av Gøril Bjerkan Bjerkan, Gøril Stipendiat +47-22859687 +47-91730632 goril.bjerkan@jus.uio.no Erstatningsrett, Konkurranserett, Rettsøkonomi
Bilde av Henrik  Bjørnebye Bjørnebye, Henrik Professor +47-22859740 +47-90640229 henrik.bjornebye@jus.uio.no Energirett, EU-rett, EØS-rett, Petroleumsrett, Kontrakter og avtaler, Ekspropriasjonsrett, Erstatningsrett
Bjørnerud, Tina Meuche Vitenskapelig assistent t.m.bjornerud@student.jus.uio.no
Bilde av Elisabeth Bjørnstøl Bjørnstøl, Elisabeth Ansvarlig for SMRs tematiske satsning på likhet og ikke-diskriminering/ Ansvarlig for SMRs arbeid med rettstat og rettssikkerhet i Kina 22842074 e.p.bjornstol@nchr.uio.no Kina, Menneskerettigheter, Menneskerettigheter i Kina, Likhet, Ikke-diskriminering, rettssikkerhet
Bilde av Sverre Blandhol Blandhol, Sverre Professor +47-22850215 900 37 326 sverre.blandhol@jus.uio.no Kontraktsrett, Forhandlinger, Etikk, Retorikk, Tvisteløsning, Miljørett, Europarett
Bilde av Erik Boe Boe, Erik Professor emeritus +47 22859442 e.m.boe@jus.uio.no Forvaltningsrett
Bilde av Nora Marie Haune Bornø Bornø, Nora Marie Haune Vitenskapelig assistent +47 22850064 n.m.h.borno@jus.uio.no
Bilde av Inga Bostad Bostad, Inga Direktør +47-22842035 +47-93085191 inga.bostad@nchr.uio.no Filosofi, Menneskerettigheter, Språkfilosofi, Skeptisisme, Anvendt filosofi, Anderledeshet, Funksjonshemning, Pedagogisk filosofi, Erkjennelsesteori, Menneskerettigheter, Disability Studies, Dannelse
Bilde av Lars Botten Botten, Lars Seksjonssjef økonomi 22859525 95835448 l.c.botten@jus.uio.no
Bilde av Johan Boucht Boucht, Johan Professor dr.juris +47 2285 9499 johan.boucht@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Konstitusjonell rett
Bilde av Jonas Brandal Brandal, Jonas Sekretær 98879991 98879991 jonas.brandal@student.jus.uio.no
Bilde av Nora Sandvik Bratheim Bratheim, Nora Sandvik Vitenskapelig assistent n.s.bratheim@student.jus.uio.no Immaterialrett, Kontraktsrett
Breidlid, Torhild Vitenskapelig assistent +4793606109 torhild.breidlid@nchr.uio.no
Bilde av Stein Arne Brekke Brekke, Stein Arne Vitenskapelig assistent +47-22859475 s.a.brekke@jus.uio.no
Bilde av Ingvild Bruce Bruce, Ingvild Stipendiat +47-22845873 +47 907 86 884 ingvild.bruce@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Politirett, Sikkerhet, Menneskerettigheter
Bilde av Herman Bruserud Bruserud, Herman Førsteamanuensis +47-22859705 herman.bruserud@jus.uio.no Kontraktsrett, Erstatningsrett, Tingsrett, Avtalerett, Kjøpsrett, Enterpriserett
Bilde av Karin Maria Bruzelius Bruzelius, Karin Maria Høyesterettsdommer 22859590 k.m.bruzelius@jus.uio.no
Bilde av Hans Christian Bugge Bugge, Hans Christian Professor emeritus +47 22850227 h.c.bugge@jus.uio.no Miljørett, Forvaltningsrett, Naturressursrett
Bilde av Hans Jacob Bull Bull, Hans Jacob Professor emeritus +47-22 85 97 51 +47-920 37 884 h.j.bull@jus.uio.no Sjørett, Petroleumsrett, Forsikringsrett, Sjøforsikringsrett, Transportrett, Norden
Bilde av Kirsti Strøm Bull Bull, Kirsti Strøm Professor emerita +47-22859341 k.s.bull@jus.uio.no Tingsrett, Samerett, Rettshistorie, Familie- og arverett
Bilde av Nils A Butenschøn Butenschøn, Nils A Professor +47-22842007 +47-90016143 +4790016143 n.a.butenschon@nchr.uio.no Menneskerettigheter, demokrati, statsutvikling, Midtøsten