Personer

Søk etter ansatte og studenter

Personer 1 - 50 av 377
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Hanna Christina Ahlström Ahlström, Hanna Christina Stipendiat +47-22859302 h.c.ahlstrom@jus.uio.no Selskapsrett, Europarett, Finansmarkedsrett, bærekraftig utvikling, Miljørett
Bilde av Lillian Almaas Almaas, Lillian Rådgiver +47-22859547 lillian.almaas@jus.uio.no
Bilde av Ivar Alvik Alvik, Ivar Professor +47 22859437 ivar.alvik@jus.uio.no Kontraktsrett, Forvaltningsrett, Folkerett, Internasjonal investeringsrett, Petroleumsrett, Voldgift
Bilde av Kristian Andenæs Andenæs, Kristian Professor emeritus +47 93 09 95 05 kristian.andenas@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, Flyktninger, Minoriteter, Rettsliggjøring, Velferdsrett
Bilde av Mads Andenæs Andenæs, Mads Professor +47-22859382 46624550 +47 46624550 mads.andenas@jus.uio.no Konkurranserett, Menneskerettigheter, Forvaltningsrett, Internasjonal privatrett, Selskapsrett, Markedsrett, Komparativ rett, Familie- og arverett, Europarett
Bilde av Amanda Vik Andersen Andersen, Amanda Vik Vitenskapelig assistent a.v.andersen@jus.uio.no
Bilde av Synøve Nygaard Andersen Andersen, Synøve Nygaard Førsteamanuensis s.n.andersen@jus.uio.no
Bilde av Anna Andersson Andersson, Anna +4741281826 +47 41281826 anna.andersson@nchr.uio.no Krigens folkerett, Humanitærrett, Menneskerettigheter, Konflikt, Folkerett, terrorisme, Politirett
Bilde av Bård Anders Andreassen Andreassen, Bård Anders Professor +47-22842003 +47-97486486 b.a.andreassen@nchr.uio.no Human rights, regime theory, development, democratisation/governance, legal empowerment
Bilde av Regine Skjeltorp Antonsen Antonsen, Regine Skjeltorp Vitenskapelig assistent r.s.antonsen@student.jus.uio.no
Bilde av Finn Arnesen Arnesen, Finn Professor - leder Senter for europarett 228 59613 482 500 45 finn.arnesen@jus.uio.no Europarett, EØS-rett, Petroleumsrett, Offentlige anskaffelser
Bilde av Gørill Arnesen Arnesen, Gørill Rådgiver +47-22859346 gorill.arnesen@jus.uio.no forskerutdanning, ph.d., forskningsadministrasjon
Bilde av Daniel Erik Kenth Arnesson Arnesson, Daniel Erik Kenth +47 980 65 238 d.e.k.arnesson@jus.uio.no utviklingsrett, komparativ rett, naturressursrett, internasjonal rett, Sørafrika, rettssosiologi, utvikling, India, energi, Energirett, miljørett, bærekraftig utvikling, miljø og klima, fornybar energi
Bilde av Camilla Arnøy Arnøy, Camilla Seniorkonsulent +47-22859748 91347271 +47 91347271 camilla.arnoy@jus.uio.no Innkjøp, Arrangementer, Studieadministrasjon, HR-portal, Nettredaktør
Bilde av John Asland Asland, John Instituttleder +47-22859775 john.asland@jus.uio.no Familie- og arverett
Bilde av Knut D.  Asplund Asplund, Knut D. Prosjektleder, rettsstat og rettsikkehet 22 84 20 77 k.d.asplund@nchr.uio.no Indonesia, menneskerettigheter og konflikt, Menneskerettigheter og krigens folkerett, rettstat, rettsikkerhet, retten til rettferdig rettergang, politiavhør, investigative interviewing
Bilde av Eline Aubert Aubert, Eline Vitenskapelig assistent eline.aubert@jus.uio.no
Bilde av Helga Aune Aune, Helga Førsteamanuensis II helga.aune@jus.uio.no Utdanningsrett, Arbeidsrett, Likestilling
Bilde av Ina Marie Ausland Ausland, Ina Marie Seniorkonsulent i.m.ausland@jus.uio.no Konferanser, Forskningsadministrasjon, Nettpublisering
Bilde av Inge Lorange Backer Backer, Inge Lorange Professor emeritus +4722859646 i.l.backer@jus.uio.no Lovgivningslære, Miljørett, Forvaltningsrett, Sivilprosess, Barnerett
Bilde av Freya Baetens Baetens, Freya Professor +47-22859412 freya.baetens@jus.uio.no
Bilde av Cecilia Marcela Bailliet Bailliet, Cecilia Marcela Professor +47-22850234 c.m.bailliet@jus.uio.no Folkerett, Menneskerettigheter, Flyktningerett, Fred
Bilde av Cecilie Figenschou  Bakke Bakke, Cecilie Figenschou Prosjektleder: Kina og Øst-asia/ Team-leder: FNs Menneskerettighetsmekanismer +47 22 84 20 01/18 +47 99 78 76 44 c.f.bakke@nchr.uio.no Internasjonale relasjoner, FNs bærekraftsmål, Bistandssamarbeid, utdanningssamarbeid, FN, Menneskerettigheter, Kina, CSR
Bilde av Catherine Banet Banet, Catherine Førsteamanuensis +47-22859614 97073844 +47 970 73 844 catherine.banet@jus.uio.no energirett, petroleumsrett, miljørett, EU-rett, EØS-rett, naturressursrett, havrett, fornybar energi, klima, CCS, folkefinansiering
Bilde av Anne Kjersti Befring Befring, Anne Kjersti Stipendiat +4795827358 a.k.befring@jus.uio.no Helserett; Biorett; Forvaltningsrett; Konstitusjonell rett; Personvern/integritetsvern
Bilde av Daniel Behn Behn, Daniel Førsteamanuensis II +47 93648067 d.f.behn@jus.uio.no Public International Law, International Arbitration, International Dispute Settlement, International Economic Law, International Courts and Tribunals
Bilde av Tarjei Bekkedal Bekkedal, Tarjei Professor +47-22859601 tarjei.bekkedal@jus.uio.no Europarett
Bilde av Heidi Beate Bentzen Bentzen, Heidi Beate Stipendiat +47-22850086 h.b.bentzen@medisin.uio.no Personvern, Helserett
Bilde av Beate Kathrine Berge Berge, Beate Kathrine Vitenskapelig assistent +47 22859451 b.k.berge@student.jus.uio.no
Bilde av Trygve Bergsåker Bergsåker, Trygve Professor +47-22859703 trygve.bergsaker@jus.uio.no Kontraktsrett
Bilde av Henrik  Bjørnebye Bjørnebye, Henrik Professor +47-22859740 +47-90640229 henrik.bjornebye@jus.uio.no Energirett, EU-rett, EØS-rett, Ekspropriasjonsrett, Erstatningsrett
Bilde av Elisabeth Bjørnstøl Bjørnstøl, Elisabeth Ansvarlig for SMRs tematiske satsning på likhet og ikke-diskriminering/ Ansvarlig for SMRs arbeid med rettstat og rettssikkerhet i Kina 22842074 e.p.bjornstol@nchr.uio.no Kina, Menneskerettigheter, Menneskerettigheter i Kina, Likhet, Ikke-diskriminering, rettssikkerhet
Bilde av Sverre Blandhol Blandhol, Sverre Professor 900 37 326 sverre.blandhol@jus.uio.no Kontraktsrett, Forhandlinger, Etikk, Retorikk, Tvisteløsning, Miljørett, Europarett
Bobev, Tervel Vitenskapelig assistent tervel.bobev@jus.uio.no
Bilde av Erik Boe Boe, Erik Professor emeritus +47 22859442 e.m.boe@jus.uio.no Forvaltningsrett
Bilde av Lukasz Bojarski Bojarski, Lukasz Stipendiat +47-22859644 lukasz.bojarski@jus.uio.no
Borges, Isabel Mota Gjesteforsker i.m.borges@jus.uio.no
Bilde av Lars Botten Botten, Lars Seksjonssjef økonomi 22859525 95835448 l.c.botten@jus.uio.no
Bilde av Johan Boucht Boucht, Johan Professor dr.juris +47 2285 9499 johan.boucht@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Konstitusjonell rett
Bilde av Jonas Brandal Brandal, Jonas Sekretær +4798879991 98879991 jonas.brandal@student.jus.uio.no
Bilde av Emma Hynes Brandon Brandon, Emma Hynes Stipendiat +47-22859318 e.h.brandon@jus.uio.no
Bilde av Marte Brathovde Brathovde, Marte Vitenskapelig assistent marte.brathovde@student.jus.uio.no
Bilde av Solveig Brennsæter Brennsæter, Solveig Sekretær solveig.brennsater@student.jus.uio.no
Bilde av Heather Broomfield Broomfield, Heather Ekstern stipendiat heather.broomfield@jus.uio.no
Bilde av Ingvild Bruce Bruce, Ingvild Stipendiat +47-22845873 +47 907 86 884 ingvild.bruce@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Politirett, Sikkerhet, Menneskerettigheter
Bilde av Herman Bruserud Bruserud, Herman Førsteamanuensis +47-22859705 herman.bruserud@jus.uio.no Kjøpsrett, Tingsrett, Avtalerett, Enterpriserett, Erstatningsrett, Kontraktsrett
Bilde av Karin Maria Bruzelius Bruzelius, Karin Maria Høyesterettsdommer 22859590 k.m.bruzelius@jus.uio.no
Brække, Iver J. Vitenskapelig assistent iver.brakke@student.jus.uio.no
Bilde av Hans Christian Bugge Bugge, Hans Christian Professor emeritus +47 22850227 h.c.bugge@jus.uio.no Miljørett, Forvaltningsrett, Naturressursrett
Bilde av Hans Jacob Bull Bull, Hans Jacob Professor emeritus +47-22859751 +47-92037884 h.j.bull@jus.uio.no