Personer med emneord «Sosialhistorie»

Navn Telefon E-post Emneord
Furholt, Martin Professor +47-22841913 martin.furholt@iakh.uio.no Arkeologi, Neolitikum, Bronsealder, Økonomi, Sosialhistorie
Holter, Øystein Gullvåg Professor +47-22858953 o.g.holter@stk.uio.no Samfunn, Kjønnsbalanse, Kjønn, Likestilling, Menn, Maskuliniteter, Sosiologi, Sosialhistorie, Samfunnsøkonomi
Myhre, Jan Eivind Professor emeritus +47-22854467 +4748423304 (mob) 48423304 j.e.myhre@iakh.uio.no Historie, 1800-tallet, 1900-tallet, sosialhistorie, historiografi, vitenskapshistorie, profesjonshistorie, byhistorie, barndomshistorie
Rian, Øystein Professor emeritus - historie +47 916 05 972 (mob) oystein.rian@iakh.uio.no Historie, Dansketiden, Politisk historie, Sosialhistorie, Regionalhistorie
Sandvik, Hilde Professor +47-22855741 hilde.sandvik@iakh.uio.no Historie, Kvinnehistorie, Kjønnshistorie, Dansketiden, Sosialhistorie
Sigurdsson, Jon Vidar Professor +47-22841955 97149914 (mob) +47 97149914 j.v.sigurdsson@iakh.uio.no Island, Norge, Skandinavia, Historie, Middelalder, Vikingtid, Kristendom, Norrøn religion, Kirkehistorie, Kulturhistorie, Vikinger, Politisk kultur, Sosialhistorie, Religion og politikk
Streeton, Noëlle Lynn Wenger Førsteamanuensis +47-22859323 n.l.w.streeton@iakh.uio.no Konservering, Kulturarv, Kunstteknologi, Maleri, Materiell kultur, Teori og metode, Middelalder, Skandinavia, Sosialhistorie, Kirkehistorie
Sæther, Steinar Andreas Professor +47-22858246 91521986 s.a.sather@iakh.uio.no Latin-Amerika, Karibia, historie, migrasjon, Sosialhistorie