Personer med emneord «livsvitenskap»

Navn Telefon E-post Emneord
Andersson, Karl Kristoffer Professor +47-22856625 k.k.andersson@ibv.uio.no Proteinstruktur, Livsvitenskap, Biokjemi, EPR spektroskopi, Metalloproteiner
Bentzen, Heidi Beate Stipendiat +47-22850086 h.b.bentzen@medisin.uio.no Bioteknologirett, personvern, helserett, bioetikk, livsvitenskap, persontilpasset medisin, presisjonsmedisin, Kunstig intelligens
Bjerknes, Hanne Seniorrådgiver hanne.bjerknes@medisin.uio.no Kommunikasjon, Sosiale medier, Internkommunikasjon, innovasjon, Livsvitenskap
Bjålie, Jan G. Professor +47-22851263 +47-91787901 (mob) j.g.bjaalie@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Nevroinformatikk, Hjernearkitektur, Digitale hjerneatlas, Livsvitenskap
Bjørgo, Elisa Kontorsjef +47-22840608 elisa.bjorgo@ncmm.uio.no Lederstøtte, Økonomi, Ansettelser, Personaladministrasjon, Forskningsadministrasjon, Strategi, Molekylærbiologi, Livsvitenskap, Forskerstøtte MED
Bjørås, Magnar Forsker magnar.bjoras@medisin.uio.no Livsvitenskap
Blomhoff, Heidi Kiil Professor +47-22851012 h.k.blomhoff@medisin.uio.no Cellebiologi, Biokjemi, Livsvitenskap
Bogen, Bjarne Professor +47-23073015 bjarne.bogen@medisin.uio.no vaksinemolekyler, T celler, Livsvitenskap, Immunologi, B celler, myelomatose, autoimmunitet, B celle lymfomer
Børresen-Dale, Anne-Lise Professor emeritus +47-92854455 (mob) a.l.borresen-dale@medisin.uio.no Livsvitenskap, Molekylærbiologi
Collas, Philippe Professor +47-22851066 philippe.collas@medisin.uio.no Stamceller, Livsvitenskap, Biokjemi
Dick, Gunnar Seniorrådgiver +47-22858671 +47-40454144 (mob) gunnar.dick@mn.uio.no Livsvitenskap, Forskning, Innovasjon, Bioteknologi
Dissen, Erik Professor +47-22851152 +47-91823478 (mob) erik.dissen@medisin.uio.no NK-celler, Livsvitenskap, Immunologi
Frigessi, Arnoldo Professor +47-22851004 +4795735574 (mob) +47-95735574 arnoldo.frigessi@medisin.uio.no Complex stochastic dependence, Statistical inference, Computational intensive statistics, Kreft, Biostatistikk, Stokastiske modeller, Livsvitenskap, Genetikk og epidemiologi
Glover, Joel Professor +47-22851230 joel.glover@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Stamceller, Sanseorganer, Motoriske systemer, Ryggmargen og ryggmargsskader, Embryologi (fosterutvikling), Hjernens evolusjon, Hjerneutvikling, Livsvitenskap
Gundersen, Lise-Lotte Professor +47-22857019 l.l.gundersen@kjemi.uio.no Organisk syntese, Kjemi, Legemidler, Heterosykler, Naturprodukter, Antibiotika, Organisk kjemi, Livsvitenskap
Gørbitz, Carl Henrik Direktør UiO:Livsvitenskap 90649069 c.h.gorbitz@lifescience.uio.no Livsvitenskap, Aminosyrer, Peptider, Krystallstrukturer, Organiske materialer, Strukturdatabaser
Hersleth, Hans-Petter Førstelektor +47-22854631 +47-41333126 (mob) h.p.hersleth@ibv.uio.no strukturbiologi, proteinstruktur, biokjemi, proteinkrystallografi, spektroskopi, diffraksjon, Livsvitenskap, synkrotron, USA
Hiorth, Marianne Professor +47-22857905 marianne.hiorth@farmasi.uio.no Statistisk forsøksplanlegging og multivariat evaluering, Galenisk farmasi, Legemiddelformulering, Livsvitenskap, Bioadhesjon, Life Science, Polymerer, Bionanoteknologi
Hovig, Eivind Professor +47-22858504 ehovig@ifi.uio.no Livsvitenskap, Bioinformatikk
Häfliger, Philipp Dominik Professor +47-22840118 hafliger@ifi.uio.no elektronikk, mikroelektronikk, nanoelektronikk, Livsvitenskap, integrerte kretser, nevromorfe systemer, bildesensorer, maskinlæring, mikroimplantater
Jahnsen, Frode Lars Professor +47-23071444 +47-93261235 (mob) f.l.jahnsen@medisin.uio.no Allergi, Livsvitenskap, Immunologi
Kristensen, Vessela N. Forsker v.n.kristensen@medisin.uio.no Molekylærbiologi, Brystkreft, Livsvitenskap, Biostatistikk
Lærdahl, Jon Kristen Førsteamanuensis +47-22844784 +47-99507335 (mob) jonkl@ifi.uio.no Livsvitenskap, Bioinformatikk, ELIXIR Oslo
Nebb, Hilde Irene Visedekan for innovasjon og internasjonalisering +47-22845308 +47-41552925 (mob) h.i.nebb@medisin.uio.no Ledelse, Molekylær ernæring, Næringsstoffer, Metabolisme, energibalanse, Livsstilssykdommer, Diabetes og hormoner, Livsvitenskap
Olweus, Johanna Professor II +47-22781325 90054934 (mob) +47-900 54934 johanna.olweus@medisin.uio.no Immunoterapi, Celler og molekyler, Livsvitenskap, Kreft
Pettersen, Erik O Professor emeritus +47-22855644 e.o.pettersen@fys.uio.no Livsvitenskap, cellekinetikk, strålingsbiofysikk, kreft, strålingsfysikk, biomedisinsk fysikk, stråleværn, lavdosestråling, hypoxi, biofysikk, medisinsk fysikk, celle- og molekylærbiologi
Prydz, Kristian Professor +47-22856753 kristian.prydz@ibv.uio.no Biokjemi, Glykoproteiner, Livsvitenskap, Cellebiologi, Intracellulær transport, Proteoglykaner, Golgiapparatet
Retterstøl, Kjetil Professor +47-22851521 +47-90098393 (mob) kjetil.retterstol@medisin.uio.no Livsvitenskap, Ernæring, Hjerte kar og lunger, Klinisk ernæringsforskning, Ernæringsbiologi, Hjerte kar og lunger, Livsstilssykdommer, Farmakologi, Diabetes, Hjerte- og karsykdom
Rognes, Torbjørn Professor +47-22844787 +47-90755587 (mob) torognes@ifi.uio.no Livsvitenskap, Bioinformatikk, Algoritmer, Programmering, Parallellisering, Sekvensanalyse, DNA-reparasjon, Metagenomikk
Schumacher, Trond Professor emeritus +47-22854661 +47-91147203 (mob) 91147203 trond.schumacher@ibv.uio.no Evolusjonsbiologi, Mykologi, Mikrobiologi, Botanikk, Etnobotanikk, Toksikologi, Livsvitenskap
Simonsen, Anne Professor +47-22851110 99350960 (mob) +47-99350960 anne.simonsen@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Kreft, Cellebiologi, Membrantransport, Autofagi, Nevrodegenerative sykdommer, Livsvitenskap
Sollid, Ludvig Magne Professor +47-23073811 l.m.sollid@medisin.uio.no Livsvitenskap
Spurkland, Anne Professor +47-22851125 +47 41574078 anne.spurkland@medisin.uio.no Blod og immunologi, Genetikk og epidemiologi, Hjernen og nervesystemet, Livsvitenskap
Stenmark, Harald Alfred Professor +47-22781818 +4790608240 (mob) 906 08240 h.a.stenmark@medisin.uio.no Livsvitenskap, Kreftforskning, Biokjemi, biomedisin, kreftbiomedisin
Stølen, Svein Rektor +47-22856303 rektor@uio.no Livsvitenskap, materialer og energi, realfag, Innovasjon
Tasken, Kjetil Professor II +47-90860759 (mob) kjetil.tasken@medisin.uio.no Cell signalling, Livsvitenskap
Undlien, Dag Erik Professor +47-23027285 d.e.undlien@medisin.uio.no Livsvitenskap, Genetikk, Epigenetikk
Vik, Anders Førsteamanuensis +47-22857451 anders.vik@farmasi.uio.no Livsvitenskap, Legemiddelkjemi, Organisk kjemi, Kjemi, Syntetisk organisk kjemi, Syntese, Lipider, Fettsyrer
Winther-Larsen, Hanne Cecilie Professor +47-22857011 h.c.winther-larsen@farmasi.uio.no Livsvitenskap, Mikrobiologi, Dynamisk genomikk, Vibrio cholerae, Francisella, Patogener, Virulens, Kolera, Francisellose, Bakteriofager, Toksiner, Intracellulære bakterier
Økstad, Ole Andreas Løchen Professor +47-22854789 +47-92603952 (mob) +47 92603952 aloechen@farmasi.uio.no Mikrobiologi, Antibiotikaresistens, Evolusjon, Biofilm, Genomer, DNA sekvensering, Bioinformatikk, Livsvitenskap, Life Science, Molekylærbiologi, Bioteknologi, Biologi, Matforgiftning