Seksualitetens nye betingelser – teknologi, risiko og nye praksiser

Digitalisering er et viktig trekk ved unges seksualkultur. Hva betyr sexting, bildedeling, deepfake, sosiale medier for premissene for ungdommenes seksuelle møter og forhandlinger? Hvilken risiko og seksuelle krenkelser blir ungdommene utsatt for?

En kvinne blir lyst opp av skjermen til en mobiltelefon mens hun ligger på sengen i et mørkt rom.

Foto: Shutterstock

Det foregår mye spennende forskning om hvordan seksualkultur og seksuelle krenkelser påvirkes av digitalisering. Premissene for kommunikasjon og grensesetting endres. Vi ønsker å utforske disse temaene og inviterer til seminar.

På seminaret vil forskere presentere pågående og planlagt forskning på forholdet mellom ungdomskultur, seksuelle krenkelser og digitalisering. Målet er å utveksle faglige perspektiver og det er en anledning for andre til å lære om denne forskningen.

Deltakere

Ordstyrer: May-Len Skilbrei, professor ved Universitetet i Oslo

Praktisk informasjon

Det blir servert en lett lunsj.

Arrangementet er gratis, men vi ønsker at alle melder seg på.

Hvis man skal ha lunsj, er fristen for å melde seg på 13. november.

Påmelding

Publisert 18. okt. 2024 07:55 - Sist endret 22. apr. 2026 05:30