Personer

Søk etter ansatte og studenter

Personer 1 - 104 av 104
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Inge Lorange Backer Backer, Inge Lorange Professor emeritus +4722859646 i.l.backer@jus.uio.no Lovgivningslære, Miljørett, Forvaltningsrett, Sivilprosess, Barnerett
Bilde av Freya Baetens Baetens, Freya Professor +47-22859412 freya.baetens@jus.uio.no
Bilde av Cecilia Marcela Bailliet Bailliet, Cecilia Marcela Professor +47 22850234 c.m.bailliet@jus.uio.no Folkerett, Menneskerettigheter, Flyktningerett, Fred
Bilde av Anne Kjersti Befring Befring, Anne Kjersti Stipendiat +47-22859429 +4795827358 a.k.befring@jus.uio.no Helse- og biorett, Forvaltningsrett, Konstitusjonell rett, Rettshistorie og rettsfilosofi, Personvern.
Bilde av Sverre Blandhol Blandhol, Sverre Professor 900 37 326 sverre.blandhol@jus.uio.no Kontraktsrett, Forhandlinger, Etikk, Retorikk, Tvisteløsning, Miljørett, Europarett
Bilde av Erik Boe Boe, Erik Professor emeritus +47 22859442 e.m.boe@jus.uio.no Forvaltningsrett
Bilde av Johan Boucht Boucht, Johan Professor dr.juris +47 2285 9499 johan.boucht@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Konstitusjonell rett
Bilde av Stein Arne Brekke Brekke, Stein Arne Vitenskapelig assistent +47-22859475 s.a.brekke@jus.uio.no
Bilde av Ingvild Bruce Bruce, Ingvild Stipendiat +47-22845873 +47 907 86 884 ingvild.bruce@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Politirett, Sikkerhet, Menneskerettigheter
Bilde av Hans Christian Bugge Bugge, Hans Christian Professor emeritus +47 22850227 h.c.bugge@jus.uio.no Miljørett, Forvaltningsrett, Naturressursrett
Carrol, Emma Elisabeth Vitenskapelig assistent +47-22859438 e.e.carrol@jus.uio.no
Cellini, Amanda Stipendiat +47-22859441 amanda.cellini@jus.uio.no
Bilde av Tanja Erika Andersen Czelusniak Czelusniak, Tanja Erika Andersen Vitenskapelig assistent +47-22859481 t.e.a.czelusniak@jus.uio.no
Dalaker, Andreas Vitenskapelig assistent +47 22859451 andreas.dalaker@student.jus.uio.no
Bilde av Pernille Sandberg  Drtina Drtina, Pernille Sandberg Vitenskapelig assistent p.s.drtina@student.jus.uio.no
Bilde av Svein Eng Eng, Svein Professor +47-22859447 svein.eng@jus.uio.no Rettskildelære, Allmenn rettsteori, Rettsfilosofi, Forvaltningsrett, Avtalerett
Bilde av Christoffer Conrad Eriksen Eriksen, Christoffer Conrad Professor +47-22850258 c.c.eriksen@jus.uio.no Allmenn rettsteori, Statsforfatningsrett, Europarett, Rettskildelære, EU- og EØS-rett, Forvaltningsrett, Rettsfilosofi, Folkerett, Konstitusjonell rett, Menneskerettigheter
Bilde av Guri Kristin Hjallen Eriksen Eriksen, Guri Kristin Hjallen Stipendiat g.k.h.eriksen@jus.uio.no
Bilde av Ole Kristian Fauchald Fauchald, Ole Kristian Professor +47-22850242 o.k.fauchald@jus.uio.no Folkerett, Miljørett, Menneskerettigheter, Internasjonal handelsrett, WTO, Internasjonal investeringsrett, Naturressursrett
Bilde av Aled Dilwyn Fisher Fisher, Aled Dilwyn a.d.fisher@jus.uio.no menneskerettigheter og miljø, utvikling og fattigdom, miljø og klima, miljø, menneskerettigheter og økonomi, Miljørett, menneskerettigheter og næringsliv, menneskerettigheter og mangfold, Menneskerettigheter
Bilde av Marit Fosse Fosse, Marit Seniorkonsulent +47-22850120 marit.fosse@jus.uio.no
Frantzen, Kjetil Kjørholt Overingeniør +47-22859444 +47-95041429 k.k.frantzen@jus.uio.no Brukeradministrasjon, Telefoni, AV-tjenester, IT-tjenester, IT-innkjøp, Lokal-IT, web, Utskrift
Bilde av Guro Frostestad Frostestad, Guro Avdelingsleder +47-22859457 guro.frostestad@jus.uio.no Forskningsadministrasjon, Ekstern finansiering, Cristin, Arrangementer, ePhorte
Bilde av Andreas Føllesdal Føllesdal, Andreas Professor +47-99235002 andreas.follesdal@jus.uio.no Legitimitet, Næringslivsetikk, Filosofi, Internasjonale relasjoner, EU, Globalisering, Menneskerettigheter, Rettferdighet, Rettsteori, Demokrati
Bilde av Szilárd Gáspár-Szilágyi Gáspár-Szilágyi, Szilárd Postdoktor +47-22859470 szilard.gaspar-szilagyi@jus.uio.no
Genner, Daniele Vittorio Stipendiat +47-22850060 d.v.genner@jus.uio.no Rettsfilosofi, Forvaltningsrett
Bilde av Marit Halvorsen Halvorsen, Marit Professor +47-22859785 marit.halvorsen@jus.uio.no Rettshistorie, Helserett
Bilde av Geir Heivoll Heivoll, Geir Førsteamanuensis geir.heivoll@jus.uio.no
Bilde av Birgit Hellesnes Hellesnes, Birgit Stipendiat +47 22850239 birgit.hellesnes@jus.uio.no
Bilde av Anne Hellum Hellum, Anne Professor +47-22850042 anne.hellum@jus.uio.no Diskriminerings- og likestillingsrett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Rettssosiologi, Utviklingsrett
Bilde av Øyvind  Henden Henden, Øyvind Kontorsjef +47 976 00 690 oyvind.henden@jus.uio.no Pressekontakt, Arealplanlegging
Bilde av Ragnhild Helene Hennum Hennum, Ragnhild Helene Instituttleder +47-22859612 +47-97022147 r.h.hennum@jus.uio.no Rettssosiologi, Strafferett og straffeprosess, Barnerett
Bilde av Silje Synnøve Lyder Hermansen Hermansen, Silje Synnøve Lyder Postdoktor +47-22856159 40499107 s.s.l.hermansen@jus.uio.no Juridisk adferd, lovgivende politikk, EU-domstolen, Komparativ politikk
Bilde av Maria Astrup Hjort Hjort, Maria Astrup Førsteamanuensis +47-22859472 m.a.hjort@jus.uio.no Sivilprosess, Straffeprosess, Rettshistorie, Etikk
Bilde av Mikael Holmgren Holmgren, Mikael Postdoktor +47-22850039 mikael.holmgren@jus.uio.no
Bilde av Alf Petter Høgberg Høgberg, Alf Petter Professor +47-22859487 +47-48102799 a.p.hogberg@jus.uio.no Rettskildelære, Rettsfilosofi, Kontraktsrett, Avtalerett, Allmenn rettsteori, Forvaltningsrett, Strafferett
Bilde av Benedikte Moltumyr Høgberg Høgberg, Benedikte Moltumyr Professor +47-22859450 +47-91548792 b.m.hogberg@jus.uio.no Statsforfatningsrett, Forvaltningsrett, Menneskerettigheter, Rettskildelære
Bilde av Ingunn Ikdahl Ikdahl, Ingunn Professor 22850046 ingunn.ikdahl@jus.uio.no Diskriminerings- og likestillingsrett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Folkerett, Velferdsrett, Trygderett, Utviklingsrett
Bilde av Henning Jakhelln Jakhelln, Henning Professor emeritus henning.jakhelln@jus.uio.no Arbeidsrett, Forvaltningsrett, Utdanningsrett
Bilde av Jon T.  Johnsen Johnsen, Jon T. Professor emeritus +47 22859424 +47 41471847 j.t.johnsen@jus.uio.no Rettshjelp, Rettssosiologi, Strafferett og straffeprosessdomstoler
Bilde av Siri Johnsen Johnsen, Siri Avdelingsleder +47-22859492 siri.johnsen@jus.uio.no
Bilde av Jeffrey David Kahn Kahn, Jeffrey David j.d.kahn@jus.uio.no
Bilde av Kirsten Ketscher Ketscher, Kirsten Professor emerita +47-22850066 kirsten.ketscher@jus.uio.no kirsten.ketscher@jur.ku.dk Kvinnerett, Arbeidsrett, Menneskerettigheter, Velferdsrett
Khan, Maryam Vitenskapelig assistent maryam.khan@student.jus.uio.no
Bilde av Tori Loven Kirkebø Kirkebø, Tori Loven Forsker +47-22850211 t.l.kirkebo@jus.uio.no Menneskerettigheter, menneskerettigheter og næringsliv
Bilde av Morten Kjelland Kjelland, Morten Professor + 47 91 68 20 25 (internnr: 45902) morten.kjelland@jus.uio.no Velferdsrett
Bilde av Nertila Kuraj Kuraj, Nertila Forsker +47-22850240 nertila.kuraj@jus.uio.no Miljørett, Naturressursrett, Nanoteknologi, Syntetisk biologi og biologisk mangfold
Bilde av Malcolm Langford Langford, Malcolm Professor 9770 3339 malcolm.langford@jus.uio.no Menneskerettigheter, Konstitusjonell rett, Statsforfatningsrett
Bilde av Silje Aambø Langvatn Langvatn, Silje Aambø Forsker +47-22850135 99161737 99161737 s.a.langvatn@jus.uio.no
Bilde av Kjetil Mujezinović Larsen Larsen, Kjetil Mujezinović Professor 22 84 20 83 411 41 475 k.m.larsen@jus.uio.no Menneskerettigheter, internasjonal humanitærrett, folkerett, krig og konflikt
Bilde av Nora Naguib Leerberg Leerberg, Nora Naguib Stipendiat +47-22845901 n.n.leerberg@jus.uio.no Rettshistorie
Bilde av Carola Lingaas Lingaas, Carola Stipendiat / Research fellow +47 22859469 + 47 93604411 carola.lingaas@jus.uio.no internasjonal strafferett, Folkerett, Humanitærrett
Bilde av Ingrid Birgitte Lund Lund, Ingrid Birgitte Stipendiat +47-22845910 i.b.lund@jus.uio.no Skatterett
Bilde av Anders Løvlie Løvlie, Anders Førsteamanuensis +47-22859410 anders.lovlie@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess
Bilde av Eléonore Maitre-Ekern Maitre-Ekern, Eléonore Stipendiat +47 22850185 eleonore.maitre@jus.uio.no Naturressursrett, Miljørett
Bilde av Rosa Manzo Manzo, Rosa Stipendiat +47-22850232 rosa.manzo@jus.uio.no
Bilde av Dag Michalsen Michalsen, Dag Dekan +47 22859434 +47 97043532 dag.michalsen@jus.uio.no Rettshistorie
Bilde av Marius Skammelsrud Moe Moe, Marius Skammelsrud Vitenskapelig assistent m.s.moe@jus.uio.no
Bilde av Anders Narvestad Narvestad, Anders Stipendiat +47-22859911 +47 99 711 675 anders.narvestad@jus.uio.no
Bilde av Daniel Naurin Naurin, Daniel Professor +47-22859480 daniel.naurin@jus.uio.no
Bilde av Joanna Nicholson Nicholson, Joanna Postdoktor +47-22842069 joanna.nicholson@nchr.uio.no
Bilde av Jon Christian F. Nordrum Nordrum, Jon Christian F. Universitetslektor +47 22859419 97089580 j.c.nordrum@jus.uio.no Lovgivningslære, legisprudens, rettssosiologi, forvaltningsrett, regelteknikk, regelforenkling, folkerett, Miljørett, Utdanningsrett
Bilde av Juan Pablo Pérez León Acevedo Pérez León Acevedo, Juan Pablo Postdoktor +47-22842085 j.p.p.l.acevedo@jus.uio.no
Podhaisky, Johannes Avdelingsingeniør +47-22850229 johannes.podhaisky@jus.uio.no Brukeradministrasjon, AV-tjenester, Lokal-IT, IT-tjenester, Utskrift, Telefoni
Bilde av Maïmouna Lise Pouye Rabatel-Fernel Pouye Rabatel-Fernel, Maïmouna Lise Stipendiat +47-22859411 m.l.p.rabatel-fernel@jus.uio.no
Bilde av Sunniva Nicole Rebbestad Rebbestad, Sunniva Nicole Vitenskapelig assistent s.n.rebbestad@student.jus.uio.no
Bilde av Anne Robberstad Robberstad, Anne Professor +47-22859415 anne.robberstad@jus.uio.no Sivilprosess, Straffeprosess
Bilde av Karl Inge Rohde Rohde, Karl Inge Stipendiat +47-22845559 k.i.rohde@jus.uio.no Allmenn rettsteori, Sivilprosess, Rettskildelære, Straffeprosess
Ruud, Morten Gjesteforsker morten.ruud@jus.uio.no Folkerett
Bilde av Inger Johanne Sand Sand, Inger Johanne Instituttleder +47-22850213 i.j.sand@jus.uio.no Konstitusjonell rett, Forvaltningsrett, Rettsteori, Rettssosiologi
Sandbekk, Tiril C. Vitenskapelig assistent +47 22859451 t.c.sandbekk@student.jus.uio.no
Bilde av Kirsten Sandberg Sandberg, Kirsten Professor +47-22850043 kirsten.sandberg@jus.uio.no Forvaltningsrett, Velferdsrett, Barnerett, Kvinnerett
Bilde av Matthew William Saul Saul, Matthew William +47-22842080 m.w.saul@jus.uio.no Folkerett
Scherz, Antoinette Postdoktor +47-22850114 antoinette.scherz@jus.uio.no
Bilde av Stephanie Schmölzer Schmölzer, Stephanie Rådgiver +47-22850038 +47-47215795 stephanie.schmolzer@jus.uio.no
Skeie, Victoria Vitenskapelig assistent +47-22850063 victoria.skeie@jus.uio.no
Bilde av Jørgen Sørgard Skjold Skjold, Jørgen Sørgard Stipendiat +47-22859482 j.s.skjold@jus.uio.no Maktbruk, Represalier, Sanksjoner, Folkerett
Bilde av Kristin Skjørten Skjørten, Kristin Professor II +47-22850066 90412960 +47 90412960 krskjor@jus.uio.no Barnerett, Rettssosiologi, Kriminologi
Bilde av Nils Gunnar Skretting Skretting, Nils Gunnar Stipendiat +47-22859660 +47-99568978 n.g.skretting@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Statsforfatningsrett, Konstitusjonell rett, Rettskildelære
Bilde av Arvid Aage Skaar Skaar, Arvid Aage Professor +47-22845560 a.a.skaar@jus.uio.no Skatterett
Bilde av Eivind Smith Smith, Eivind Professor +47-22859418 eivind.smith@jus.uio.no Forvaltningsrett, Konstitusjonell rett
Bilde av Gunnhild Storbekkrønning Solli Solli, Gunnhild Storbekkrønning Stipendiat +47-22850235 g.s.solli@jus.uio.no Tingsrett, Forvaltningsrett, Naturressurser
Bilde av Taylor St. John St. John, Taylor Postdoktor +47-22859431 t.s.john@jus.uio.no
Bilde av Tonje Stegavik Stegavik, Tonje Vitenskapelig assistent +47 22859451 tonje.stegavik@jus.uio.no
Stensrud, Gina Vitenskapelig assistent gina.stensrud@student.jus.uio.no
Bilde av Jo Martin Stigen Stigen, Jo Martin Professor +47-22850244 j.m.stigen@jus.uio.no internasjonal strafferett, Strafferett og straffeprosess, Folkerett
Bilde av Vibeke Blaker Strand Strand, Vibeke Blaker Professor +47-22842092 +47-90204160 v.b.strand@jus.uio.no Diskriminerings- og likestillingsrett, Arbeidsrett, Menneskerettigheter, Kvinnerett, Statsrett, Velferdsrett
Bilde av Ulf Stridbeck Stridbeck, Ulf Professor +47-22859405 ulf.stridbeck@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Rettssosiologi, Rettspsykologi
Bilde av Aslak Syse Syse, Aslak Professor emeritus +47-22859484 aslak.syse@jus.uio.no Helserett, Velferdsrett, Diskriminerings- og likestillingsrett
Bilde av Anniken Sørlie Sørlie, Anniken +47-22842044 anniken.sorlie@jus.uio.no LHBTI-rettigheter, Likestillings- og diskrimineringsrett, Menneskerettigheter
Saatchi, Zoha Shima Høegh-Omdal Overingeniør Lokal-IT, IT-tjenester, Brukeradministrasjon, Utskrift, AV-tjenester, Telefoni
Bilde av Eirik Torsvoll Torsvoll, Eirik Forskningskonsulent +47 22850245 eirik.torsvoll@jus.uio.no
Bilde av Bård Sverre Tuseth Tuseth, Bård Sverre Stipendiat +47-22859494 b.s.tuseth@jus.uio.no Rettshistorie
Bilde av Henriette N. Tøssebro Tøssebro, Henriette N. Stipendiat +47-22859488 40532100 h.n.tossebro@jus.uio.no Forvaltningsrett; Strafferett; Metodelære
Bilde av Synnøve Ugelvik Ugelvik, Synnøve Førsteamanuensis 22 85 94 23 926 17 221 synnove.ugelvik@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Politirett, Statsrett, Rettssosiologi
Bilde av Geir Ulfstein Ulfstein, Geir Professor +47-22859446 +47-41470126 geir.ulfstein@jus.uio.no Miljørett, Menneskerettigheter, Folkerett, Handel, Internasjonal handelsrett, Internasjonale domstoler
Bilde av Christina Voigt Voigt, Christina Professor +47-22850246 +47-46808546 christina.voigt@jus.uio.no Folkerett, Naturressursrett, Miljørett, Energi
Bilde av Elisabeth Wenger-Hagene Wenger-Hagene, Elisabeth Rådgiver +47-22850062 elisabeth.wenger-hagene@jus.uio.no Ekstern finansiering, Økonomi
Bilde av Johan Vorland Wibye Wibye, Johan Vorland Stipendiat +47-22859464 j.v.wibye@jus.uio.no Forvaltningsrett, Europarett, Rettsfilosofi, Statsforfatningsrett
Bilde av Nikolai Kristoffersen Winge Winge, Nikolai Kristoffersen Førsteamanuensis +47-22859416 n.k.winge@jus.uio.no Tingsrett, Forvaltningsrett, Naturressursrett, Miljørett
Bilde av Øystein Wollan Wollan, Øystein Overingeniør +47-22859444 +47-22859444 ior-it@jus.uio.no
Bilde av Qingzi Zang Zang, Qingzi Postdoktor qingzi.zang@jus.uio.no Internasjonal handelsrett
Bilde av Frederik Zimmer Zimmer, Frederik Professor emeritus +47 22859433 frederik.zimmer@jus.uio.no Skatterett, Europarett
Østbø, Margrethe Førstekonsulent +47-22850222 margrethe.ostbo@jus.uio.no Innkjøp, Administrasjon, Arrangementer, Nettpublisering, Forskningsadministrasjon