Personer

Søk etter ansatte og studenter

Personer 1 - 109 av 109
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Charlotte Aslesen Aslesen, Charlotte Førstekonsulent charlotte.aslesen@jus.uio.no
Bilde av Helga Aune Aune, Helga Førsteamanuensis II helga.aune@jus.uio.no Utdanningsrett, Arbeidsrett, Likestilling
Bilde av Inge Lorange Backer Backer, Inge Lorange Professor emeritus +4722859646 i.l.backer@jus.uio.no Lovgivningslære, Miljørett, Forvaltningsrett, Sivilprosess, Barnerett
Bilde av Freya Baetens Baetens, Freya Professor +47 22859412 freya.baetens@jus.uio.no
Bilde av Cecilia Marcela Bailliet Bailliet, Cecilia Marcela Professor +47 22850234 c.m.bailliet@jus.uio.no Folkerett, Menneskerettigheter, Flyktningerett, Fred, Counter-Terrorism
Bilde av Anne Kjersti Befring Befring, Anne Kjersti Førsteamanuensis +47 22859429 +4795827358 a.k.befring@jus.uio.no Helserett, Forvaltningsrett, Konstitusjonell rett, Statsrett, persontilpasset medisin, Biorett, personvern
Bilde av Daniel Behn Behn, Daniel Førsteamanuensis II +47 93648067 d.f.behn@jus.uio.no Public International Law, International Arbitration, International Dispute Settlement, International Economic Law, International Courts and Tribunals
Bilde av Bendik Nestvold Bendiksen Bendiksen, Bendik Nestvold Vitenskapelig assistent b.n.bendiksen@student.jus.uio.no
Berge, Tarald Gulseth Førsteamanuensis t.g.berge@jus.uio.no
Bilde av Sverre Blandhol Blandhol, Sverre Professor +47 22850215 900 37 326 sverre.blandhol@jus.uio.no Forhandlinger, Etikk, Retorikk, Tvisteløsning, Miljørett, Europarett, Konflikthåndtering, Mekling, Juridisk metode, Kontraktsrett, Sivilprosess, Tvisteløsning
Bilde av Erik Boe Boe, Erik Professor emeritus +47 22859442 e.m.boe@jus.uio.no Forvaltningsrett
Bilde av Johan Boucht Boucht, Johan Professor +47 22859499 johan.boucht@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Konstitusjonell rett
Bilde av Ole Boye Boye, Ole Stipendiat ole.boye@jus.uio.no
Bilde av Heather Broomfield Broomfield, Heather Ekstern stipendiat heather.broomfield@jus.uio.no
Bilde av Hans Christian Bugge Bugge, Hans Christian Professor emeritus +47 22850227 h.c.bugge@jus.uio.no Miljørett, Forvaltningsrett, Naturressursrett
Cellini, Amanda Marie Stipendiat +47 22859441 a.m.cellini@jus.uio.no
Chernykh, Yuliya Førsteamanuensis yuliya.chernykh@jus.uio.no
Bilde av Pernille Sandberg Drtina Drtina, Pernille Sandberg Stipendiat +47 22859019 p.s.drtina@jus.uio.no
Bilde av Lara Marie Nicole Eguia Eguia, Lara Marie Nicole Forskningsassistent - PluriCourts l.m.n.eguia@jus.uio.no
Ellingsen, Hilde Kristin Førsteamanuensis h.k.ellingsen@jus.uio.no
Bilde av Svein Eng Eng, Svein Professor +47 22859447 svein.eng@jus.uio.no Rettsfilosofi, Allmenn rettsteori, Rettskildelære, Forvaltningsrett, Avtalerett
Bilde av Christoffer Conrad Eriksen Eriksen, Christoffer Conrad Professor +47 22850258 c.c.eriksen@jus.uio.no Allmenn rettsteori, Statsforfatningsrett, Europarett, Rettskildelære, EU- og EØS-rett, Forvaltningsrett, Rettsfilosofi, Folkerett, Konstitusjonell rett, Menneskerettigheter
Bilde av Guri Kristin Hjallen Eriksen Eriksen, Guri Kristin Hjallen Stipendiat g.k.h.eriksen@jus.uio.no
Bilde av Hanna Jarstø Ervik Ervik, Hanna Jarstø Førstekonsulent h.j.ervik@jus.uio.no
Esmark , Magnus Gjesteforsker m.h.e.schroder@jus.uio.no
Bilde av Even Espelid Espelid, Even Forskningsassistent +47 22850063 even.espelid@jus.uio.no
Bilde av Shahin Fashkhami Fashkhami, Shahin Vitenskapelig assistent shahin.fashkhami@jus.uio.no
Bilde av Ole Kristian Fauchald Fauchald, Ole Kristian Professor +47 22850242 o.k.fauchald@jus.uio.no Folkerett, Miljørett, Menneskerettigheter, Internasjonal handelsrett, WTO, Internasjonal investeringsrett, Naturressursrett
Fikfak, Veronika Førsteamanuensis veronika.fikfak@jus.uio.no
Bilde av Guro Frostestad Frostestad, Guro Avdelingsleder +47 22859457 +47 93080171 +47 93080171 guro.frostestad@jus.uio.no Forskningsadministrasjon, Ekstern finansiering, Cristin, Arrangementer, ePhorte
Fullu Skyberg, Lisbeth Gjesteforsker l.f.skyberg@jus.uio.no
Bilde av Lucy Isabelle Klæboe Furuholmen Furuholmen, Lucy Isabelle Klæboe Stipendiat +47 22859470 l.i.k.furuholmen@jus.uio.no
Bilde av Andreas Føllesdal Føllesdal, Andreas Professor andreas.follesdal@jus.uio.no Menneskerettigheter, Filosofi, Rettsteori, Demokrati, Legitimitet, Rettferdighet, EU, Internasjonale relasjoner, Globalisering, Næringslivsetikk
Bilde av Elisabeth Wenger Hagene Hagene, Elisabeth Wenger Rådgiver +47 22850062 e.w.hagene@jus.uio.no Økonomi, Ekstern finansiering
Bilde av Marit Halvorsen Halvorsen, Marit Professor +47 22859785 marit.halvorsen@jus.uio.no Helserett, Rettshistorie
Bilde av Johanne Løvli Harstad Harstad, Johanne Løvli Forskningsassistent j.l.harstad@student.jus.uio.no
Bilde av Birgit Hellesnes Hellesnes, Birgit Stipendiat +47 22850239 birgit.hellesnes@jus.uio.no
Bilde av Anne Hellum Hellum, Anne Professor +47 22850042 anne.hellum@jus.uio.no Diskriminerings- og likestillingsrett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Rettssosiologi, Rettsantropologi, Utviklingsrett
Bilde av Øyvind Henden Henden, Øyvind Kontorsjef +47 22859432 +47 97600690 oyvind.henden@jus.uio.no Pressekontakt, Arealplanlegging
Bilde av Ragnhild Helene Hennum Hennum, Ragnhild Helene Dekan +47 22859612 +47 97022147 r.h.hennum@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Rettssosiologi, Barnerett
Bilde av Christophe Hillion Hillion, Christophe Professor +47 22850212 christophe.hillion@jus.uio.no
Bilde av Axel Hjelme Hjelme, Axel Rådgiver +47 22859911 axel.hjelme@jus.uio.no Forskningsadministrasjon, Nettredaktør, Cristin, Arrangementer, Tillitsvalgt
Bilde av Maria Astrup Hjort Hjort, Maria Astrup Professor +47 22859472 m.a.hjort@jus.uio.no Rettshistorie, Sivilprosess, Straffeprosess, Etikk
Bilde av Solveig Hodnemyr Hodnemyr, Solveig Vitenskapelig assistent solveig.hodnemyr@jus.uio.no
Bilde av Lars Henrik Arvid Hvidsand Hvidsand, Lars Henrik Arvid Vitenskapelig assistent l.h.a.hvidsand@student.jus.uio.no
Bilde av Alf Petter Høgberg Høgberg, Alf Petter Professor +47 22859487 +47 48102799 a.p.hogberg@jus.uio.no Strafferett, Avtalerett, Kontraktsrett, Rettskildelære, Rettsfilosofi, Allmenn rettsteori, Forvaltningsrett
Bilde av Benedikte Moltumyr Høgberg Høgberg, Benedikte Moltumyr Professor +47 22859450 +47 91548792 b.m.hogberg@jus.uio.no Statsforfatningsrett, Forvaltningsrett, Menneskerettigheter, Rettskildelære
Bilde av Ingunn Ikdahl Ikdahl, Ingunn Professor +47 22850046 ingunn.ikdahl@jus.uio.no Velferdsrett, Trygderett, Diskriminerings- og likestillingsrett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Folkerett, Utviklingsrett
Bilde av Henning Jakhelln Jakhelln, Henning Professor emeritus henning.jakhelln@jus.uio.no Arbeidsrett, Forvaltningsrett, Utdanningsrett
Bilde av Jon T.  Johnsen Johnsen, Jon T. Professor emeritus +47 22859424 +47 41471847 j.t.johnsen@jus.uio.no Rettshjelp, Rettssosiologi. Straffeprosess. Domstoler.
Bilde av Kirsten Ketscher Ketscher, Kirsten Professor emerita +47-22850066 kirsten.ketscher@jus.uio.no kirsten.ketscher@jur.ku.dk Kvinnerett, Arbeidsrett, Menneskerettigheter, Velferdsrett
Bilde av Anine Kierulf Kierulf, Anine Førsteamanuensis +47 22859620 anine.kierulf@jus.uio.no Ytringsfrihet, Allmenn rettsteori, Menneskerettigheter, Konstitusjonell rett, Statsforfatningsrett
Bilde av Morten Kjelland Kjelland, Morten Professor +47 22845902 +47 91682025 morten.kjelland@jus.uio.no Velferdsrett, Trygderett, Helserett, Erstatningsrett, Juridisk metode
Bilde av Nertila Kuraj Kuraj, Nertila Postdoktor +47 22850240 nertila.kuraj@jus.uio.no Miljørett, Naturressursrett, Nanoteknologi, Syntetisk biologi og biologisk mangfold
Bilde av Sebastian Mydland Langbakk Langbakk, Sebastian Mydland Vitenskapelig assistent - Institutt for offentlig rett s.m.langbakk@jus.uio.no
Bilde av Malcolm Langford Langford, Malcolm Professor +47 22842031 malcolm.langford@jus.uio.no Menneskerettigheter, Konstitusjonell rett, Statsforfatningsrett, jus og teknologi
Bilde av Kjetil Mujezinovic Larsen Larsen, Kjetil Mujezinovic Professor +47 22842083 k.m.larsen@jus.uio.no Menneskerettigheter, internasjonal humanitærrett, folkerett, krig og konflikt, utlendingsrett
Bilde av Nora Naguib Leerberg Leerberg, Nora Naguib Stipendiat +47 22845901 n.n.leerberg@jus.uio.no Rettshistorie
Bilde av Laura Letourneau-Tremblay Letourneau-Tremblay, Laura Stipendiat +47 22850403 laura.letourneau-tremblay@jus.uio.no
Bilde av Runar Hilleren Lie Lie, Runar Hilleren Stipendiat +47 22859431 r.h.lie@jus.uio.no International Investment Law, Energy law, Socio-Legal Studies, International Economic Law, International Development, Methodology, Computational legal studies
Lillemork, Hanne Stipendiat +47 22850211 hanne.lillemork@jus.uio.no
Bilde av Ingvild Ladegård Lockert Lockert, Ingvild Ladegård Vitenskapelig assistent i.l.lockert@student.jus.uio.no
Bilde av Ingrid Birgitte Lund Lund, Ingrid Birgitte Stipendiat +47 22845910 +47 48004459 i.b.lund@jus.uio.no Skatterett
Bilde av Anders Løvlie Løvlie, Anders Professor +47 22859410 anders.lovlie@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess
Bilde av Anna Elina Martinson Martinson, Anna Elina Forskningsassistent a.e.martinson@student.jus.uio.no
Bilde av Dag Michalsen Michalsen, Dag Professor +47 22859434 +47 97043532 dag.michalsen@jus.uio.no Rettshistorie
Bilde av Synne Oppedal Midtgård Midtgård, Synne Oppedal Vitenskapelig assistent s.o.midtgard@student.jus.uio.no
Bilde av Tore Moen Moen, Tore Vitenskapelig assistent tore.moen@student.jus.uio.no
Nadim, Morten Forsker morten.nadim@jus.uio.no
Bilde av Atoofah Naqvi Naqvi, Atoofah Vitenskapelig assistent atoofah.naqvi@jus.uio.no
Bilde av Daniel Naurin Naurin, Daniel Professor +47 22859480 daniel.naurin@arena.uio.no
Nerbø, Karen Tora Hjelmervik Stipendiat I permisjon
Bilde av Jon Christian Fløysvik Nordrum Nordrum, Jon Christian Fløysvik Førsteamanuensis +47 22859419 97089580 j.c.f.nordrum@jus.uio.no Lovgivningslære, legisprudens, klarspråk, lovspråk, rettssosiologi, forvaltningsrett, regelteknikk, regelforenkling, folkerett, miljørett, utdanningsrett
Bilde av Birgitte Notø Notø, Birgitte Studentstipendiat birgitte.noto@student.jus.uio.no
Bilde av Maïmouna Lise Pouye Rabatel-Fernel Pouye Rabatel-Fernel, Maïmouna Lise Stipendiat I permisjon Business and Human Rights, Natural Resource Management, Development, ICL, International Security, IHL, LOAC
Bilde av Anne Robberstad Robberstad, Anne Professor emerita 99711757 anne.robberstad@jus.uio.no Sivilprosess, Straffeprosess
Rognlien, Ida Gundersby Førsteamanuensis i.g.rognlien@jus.uio.no Fattigdom, Sammensatt diskriminering, Likestillings- og diskrimineringsrett, Menneskerettigheter, Velferdsrett, Trygderett, Sosialrett, Straffegjennomføringsrett
Bilde av  Karl Inge Rohde Rohde, Karl Inge Stipendiat k.i.rohde@jus.uio.no Rettskildelære, Allmenn rettsteori, Sivilprosess, Straffeprosess
Ruud, Morten Gjesteforsker morten.ruud@jus.uio.no Folkerett
Bilde av Inger Johanne Sand Sand, Inger Johanne Professor +47 22850213 i.j.sand@jus.uio.no Forvaltningsrett, Konstitusjonell rett, Rettssosiologi, Rettsteori, Statsforfatningsrett
Bilde av Kirsten Sandberg Sandberg, Kirsten Instituttleder +47 22850043 kirsten.sandberg@jus.uio.no Barnerett, Forvaltningsrett, Kvinnerett, Velferdsrett, Utdanningsrett
Sattorova, Mavluda Førsteamanuensis mavluda.sattorova@jus.uio.no
Bilde av Jørgen Sørgard Skjold Skjold, Jørgen Sørgard Førsteamanuensis II j.s.skjold@jus.uio.no Folkerett, Internasjonal rett, Statsansvar.
Bilde av Kristin Skjørten Skjørten, Kristin Professor +47 22850231 +47 90412960 krskjor@jus.uio.no Barnerett, Kriminologi, Rettssosiologi
Bilde av Nils Gunnar Skretting Skretting, Nils Gunnar Universitetslektor +47 22859660 +47-99568978 n.g.skretting@jus.uio.no Konstitusjonell rett, Statsforfatningsrett, Strafferett og straffeprosess, Rettskildelære
Bilde av Arvid Aage Skaar Skaar, Arvid Aage a.a.skaar@jus.uio.no Skatterett
Bilde av Eivind  Smith Smith, Eivind Professor 0047-22859418 0047-41305647 eivind.smith@jus.uio.no Konstitusjonell rett, Forvaltningsrett, Statsforfatningsrett
Stefanussen, Lise lise.stefanussen@student.jus.uio.no
Bilde av Øyvind Stiansen Stiansen, Øyvind Førsteamanuensis oyvind.stiansen@jus.uio.no
Bilde av Jo Martin Stigen Stigen, Jo Martin Professor +47 22850244 j.m.stigen@jus.uio.no internasjonal strafferett, Strafferett og straffeprosess, Folkerett
Bilde av Sigrid Stokstad Stokstad, Sigrid Førsteamanuensis +47 22850235 sigrid.stokstad@jus.uio.no Forvaltningsrett, Konstitusjonell rett
Bilde av Nicola Claire Strain Strain, Nicola Claire Stipendiat +47 22845678 n.c.strain@jus.uio.no
Bilde av Vibeke Blaker Strand Strand, Vibeke Blaker Forskningsdekan +47 22842092 +47 90204160 v.b.strand@jus.uio.no Diskriminerings- og likestillingsrett, Arbeidsrett, Menneskerettigheter, Kvinnerett, Statsrett, Velferdsrett
Bilde av Ulf Stridbeck Stridbeck, Ulf Professor emeritus +47 22859405 ulf.stridbeck@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Rettspsykologi, Rettssosiologi
Bilde av Jørn Øyrehagen Sunde Sunde, Jørn Øyrehagen Professor +47 22859463 j.o.sunde@jus.uio.no Rettshistorie, Rettsstaten, Juridisk metode, Rett og religion, Lovgivningslære, Rettsteknologi
Bilde av Aslak Syse Syse, Aslak Professor emeritus 22859484 aslak.syse@jus.uio.no Helserett, Velferdsrett, Diskriminerings- og likestillingsrett
Bilde av Anniken Sørlie Sørlie, Anniken Postdoktor +47 22850064 anniken.sorlie@jus.uio.no Menneskerettigheter, LHBTI-rettigheter, Likestillings- og diskrimineringsrett
Saatchi, Zoha Shima Høegh-Omdal Overingeniør +47 22859458 z.s.h.o.saatchi@jus.uio.no Epost-lister, Nyhetsbrev, websidene.
Bilde av Mahalet Tadesse Tadesse, Mahalet Forskningsassistent - PluriCourts mahalet.tadesse@jus.uio.no
Bilde av Tomas Midttun Tobiassen Tobiassen, Tomas Midttun Stipendiat +47 22850245 90585476 t.m.tobiassen@jus.uio.no Statsforfatningsrett, Rettskildelære, Forvaltningsrett, Rettsfilosofi, Konstitusjonell rett, Menneskerettigheter, Allmenn rettsteori, Rettsfilosofi
Bilde av Bård Sverre Tuseth Tuseth, Bård Sverre Forsker +47 22859494 b.s.tuseth@jus.uio.no Rettshistorie
Bilde av Synnøve Ugelvik Ugelvik, Synnøve Førsteamanuensis +47 22859423 synnove.ugelvik@jus.uio.no Strafferett og straffeprosess, Politirett, Statsrett, Rettssosiologi
Bilde av Geir Ulfstein Ulfstein, Geir Professor +47 22859446 geir.ulfstein@jus.uio.no Folkerett, Miljørett, Internasjonale domstoler, Handel, Menneskerettigheter, Internasjonal handelsrett
Bilde av Christina Voigt Voigt, Christina Professor +47 22850246 +47-46808546 christina.voigt@jus.uio.no Miljørett, Folkerett, Naturressursrett, Energi
Bilde av Johan Vorland Wibye Wibye, Johan Vorland Postdoktor +47 22859464 93642818 j.v.wibye@jus.uio.no Forvaltningsrett, Allmenn rettsteori, Europarett, Rettsfilosofi, Metodelære, Menneskerettigheter, Statsforfatningsrett
Bilde av Susanne Wikborg Wikborg, Susanne Vitenskapelig assistent - Institutt for offentlig rett susanne.wikborg@jus.uio.no
Bilde av Frederik Zimmer Zimmer, Frederik Professor emeritus +47 22859433 frederik.zimmer@jus.uio.no Skatterett, Europarett
Bilde av Alain Fabio Zysset Zysset, Alain Fabio Forsker a.f.zysset@jus.uio.no
Østbø, Margrethe Førstekonsulent +47 22850222 margrethe.ostbo@jus.uio.no Innkjøp, Nettpublisering, Administrasjon, Forskningsadministrasjon, Arrangementer